1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Kripto para piyaslarında haftanın öne çıkan gelişmleri

Kripto para piyaslarında haftanın öne çıkan gelişmleri

Kripto para piyaslarında haftanın öne çıkan gelişmleri
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

ABD ekonomisi, daha fazla faiz artışı beklenecek kadar sağlam. Cuma günü hisse senetleri değer kazandı. Kripto para yatırımcıları temkinli. Düz kripto fiyatlarının art arda ikinci haftasıydı. CoinMarketCap’e göre, Bitcoin son yedi gün içinde sadece %1.2 yükselirken, Ethereum %0.3 arttı. Özellikle Bitcoin volatil bir hafta geçirdi. Pazartesi günü Kaiko tarafından yapılan araştırma, Bitcoin ve altın arasındaki korelasyonun 12 ayın en yüksek seviyesine ulaştığını ve yatırımcıların her ikisinden de kaçtığını buldu.

Bu hafta kirpto para aleminde neler oldu

Bitcoin şu anda 19.500 dolar civarında işlem görüyor. Ethereum da yeni bir destek seviyesi bulamadı ve tüm hafta boyunca 1.300 $ fiyat aralığında yuvarlandı. Şu anda 1.328 dolardan işlem görüyor. ABD piyasaları, ABD Çalışma Bakanlığı’nın Eylül ayı iş raporunun yayınlanmasının ardından Cuma günü düştü. İş büyümesi geçen ay yavaşlamasına rağmen, ABD 263.000 yeni iş ekledi ve işsizlik oranı düştü. Pek çok kişi bunu, Federal Rezerv’in ülkenin parasını temkinli bir şekilde sıkılaştırmaya devam edeceğinin bir işareti olarak aldı -Fed bu yıl şimdiye kadar üç kez %0,75’lik faiz artırımları açıkladı.

kripto para

Bitcoin ve Ethereum’un ötesinde, kripto pazarlarının geri kalanı da oldukça düzdü. Ripple’ın SEC ile amansız yasal savaşı hakkında %10 artan Ripple’ın XRP’si dışında, önde gelen hiçbir kripto para birimi bu hafta ne kırmızıya ne de yeşile daha fazla düşmedi.

Washington ve Brüksel’den gönderiler

Pazartesi günü, Kim Kardashian, EthereumMax adlı bir tokeni tanıtan bir Instagram gönderisini yayınlaması için kendisine 250.000 dolar ödendiğini açıklamadığı için 1.26 milyon dolar para cezasına çarptırıldı. Haber tahmin edilebileceği gibi normalde kriptoya dokunmayan geniş ana akım medyanın ilgisini çekti.

SEC Başkanı Gary Gensler Pazartesi günü yaptığı açıklamada, Kardashian’ın takipçilerini promosyonun ödendiği konusunda uyarmak için kullandığı hashtag’in “ödenen miktarı ve bunun niteliğini” netleştirmediği için SEC düzenlemelerine uymadığını söyledi. Gensler uzun zamandır menkul kıymetler düzenleyicisinin yetki alanına girmediğine inandığı tek kripto para biriminin Bitcoin olduğunu ima etti.

Kripto para

Salı günü, Finansal İstikrar Gözetim Konseyi, Başkan Joe Biden‘in Mart ayındaki kripto yürütme emrine yanıt olarak dijital varlıklar hakkında 124 sayfalık bir rapor yayınladı. Rapor, endüstrinin “uygun düzenleme” olmadan ölçeklenmesi ve entegre edilmesi durumunda dijital varlıkların ABD finansal istikrarı için bir risk oluşturabileceğini (ancak henüz oluşturmadığını) söylüyor.

Son olarak, iki yıllık bir çekişmenin ardından, Avrupalı ​​yasa koyucular, Avrupa çapında bir düzenleyici yaklaşımın önünü açabilecek dönüm noktası niteliğindeki kripto mevzuatının ifadesi üzerinde anlaştılar. Komite başkanı Edita Hrdá’dan gelen bir mektuba göre, Kripto Varlıklar Düzenlemesindeki Piyasaların (MiCA) tam yasal metni Çarşamba günü AB büyükelçileri toplantısında onaylandı.

Devam eden Celsius davası, endüstrinin devam eden likidite krizinin en büyük iflaslarından biridir. Celsius, ekosistemin dolara sabitlenmiş UST sabit para biriminin sabit para birimini kaybettiği Mayıs ayında Terra’nın çöküşünden sonra iflas eden birkaç şirketten biriydi. Pazartesi günü Financial Times, geçen ay istifa eden Celsius’un eski CEO’su Alex Mashinsky’nin, borç verenin Bölüm 11 iflas başvurusunda bulunmasından haftalar önce kendi hesabından 10 milyon dolarlık kripto para çektiğini iddia etti.

Aynı gün, New York Güney Bölgesi ABD İflas Mahkemesi’nden gelen bir dosyada Celsius’un varlıklarının açık artırması için bir zaman çizelgesi kamuoyuna açıklandı. Teklif verme için son tarih 17 Ekim ve gerekirse 20 Ekim 2022’de bir açık artırma yapılacak. Henüz hiçbir teklif veren teyit edilmedi, ancak Eylül ayı sonlarında FTX CEO’su Sam Bankman-Fried’in bunu düşündüğü geniş çapta bildirildi. BT. Salı günü, Celsius’un kurucu ortağı Daniel Leon, şirkette beş yılı aşkın bir sürenin ardından Baş Strateji Sorumlusu görevinden istifa etti.

Celsius’un yoğun haftası, şirketin 14.500 sayfalık bir mahkeme dosyasında binlerce müşteri adını ve işlemini açıklanamaz bir şekilde sızdırdığı Cuma günü sona erdi. Uzlaşmaya yol açan belge o zamandan beri kaldırıldı, ancak sızıntısı hakkında bir açıklama yapılmadı. Kripto haberlerinden haberdar olun, gelen kutunuzda günlük güncellemeler alın.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: