1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. İşte Ripple (XRP)’yi 2022 sonunda 2 dolarda gösteren analiz

İşte Ripple (XRP)’yi 2022 sonunda 2 dolarda gösteren analiz

İşte Ripple (XRP)’yi 2022 sonunda 2 dolarda gösteren analiz
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Cumartesi günü, XRP fiyat tahmini, kripto para 50 günlük hareketli ortalamanın üzerinde ve üzerinde kapandığı için 0,50 doların üzerinde yükselişini sürdürüyor. Dört günlük bir yükselişin ardından gün olumlu başladı ve XRP/USD paritesi yükseliş momentumunu koruyarak yükseliş trendine girdi. XRP tokeninin arkasındaki firma olan Ripple, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu ile yasal bir savaşta kalsa da, kripto para piyasasında (SEC) devam eden oynaklığa rağmen token önemli kazanımlar gösterdi.

XRP fiyat incelemesi ve tokenomik

CoinMarketCap tarafından derlenen verilere göre, tokenin değeri geçen ay %46,30 ve bu ay %8,20 artarak bugün 0,50 doların üzerinde işlem gördü. CoinMarketCap şu anda 25.77 milyar dolarlık canlı piyasa değeri ile 6. sırada yer alıyor. Toplam 100 milyar XRP coin miktarına ve dolaşımdaki 49 milyar XRP coin arzına sahiptir. Mevcut XRP fiyatı 0,5184 dolar ve 24 saatlik işlem hacmi 2,9 milyar dolar. Son 24 saatte XRP %5,50 arttı. Altcoinlerin çoğunun hala değer kaybettiği göz önüne alındığında, XRP’nin son dalgalanması göze çarpıyor. XRP’nin olumlu kazanımları, kısmen SEC ile Ripple vakasındaki en son gelişmelere atfedilebilir.

XRP

SEC, XRP’yi menkul kıymet olarak serbest bıraktığı için Ripple’a dava açtı, ancak savunması son zamanlarda zayıfladı ve dalgalanan XRP fiyatlarına dönüştü. Ripple‘ın SEC’e karşı savunması, Ether gibi XRP’nin bir menkul kıymet olarak görülmemesi gerektiği argümanına dayanıyor çünkü tek amacı merkezi olmayan bir ağdaki işlemleri kolaylaştırmak. Mevcut SEC Direktörü Gary Gensler, bitcoin dışındaki tüm kripto para birimlerinin, Hinman’ın konuşmalarının iddia edilen içeriğiyle çelişen menkul kıymetler olarak sınıflandırılacağını tekrarladı.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Ripple‘a dava açıyor ve diğer iki işletmenin davaya ağırlık vermesini engellemek istiyor. Özel jet kiralama girişimi TapJets ve para transferi hizmeti I-Remit, bu hafta Ripple’ı desteklemek için davaya “amicus curiae” olarak katılmak için talepte bulundu.

Cornell Hukuk Okulu’na göre, amicus curiae kelimenin tam anlamıyla “mahkemenin dostu” anlamına gelir. Mahkeme izin verdiği sürece, amici curiae davayla ilgili konularda amicus brief olarak adlandırılan belgeleri dosyalayabilir.
Kripto hukuku uzmanı James K. Filan, SEC’in hamlelerle mücadele ettiğini iddia ediyor. Ancak, savaş Ripple lehine bitiyor gibi görünüyor ve XRP fiyatının yükselmesine neden oluyor.

Oyunda %38,2 Fibonacci düzeltmesi

Önceki XRP fiyat tahmininde bahsettiğim gibi, XRP simetrik üçgen modelini kırdı ve XRP’yi 0,50 dolara alan yukarı yönlü bir ralliyi tetikledi. Haftalık bir zaman diliminde XRP, 0,5200 dolardan %38.2 Fibonacci düzeltmesini tamamladı. Günlük zaman diliminde, XRP bir “üç beyaz asker” şamdan deseni oluşturdu ve haftalık zaman diliminde boğa, yutan bir mum oluşturdu.

 

XRP

Her iki model de XRP’de güçlü bir yükseliş eğilimi gösteriyor. %38,2 Fibonacci düzeltme seviyesinin üzerinde bir yükseliş kırılması, XRP’yi sırasıyla 0,6046 $ veya 0,6788 $ olan %50 veya %61,8 Fibonacci düzeltme seviyelerine götürebilir.
RSI 50’nin üzerinde ve MACD histogramı sıfırın üzerinde, XRP’de güçlü bir yükseliş eğilimini gösteriyor. Aşağı yönde, XRP 0,4620 $ veya 0,4450 $ seviyesinde anında destek buluyor gibi görünüyor.

Özetlemek gerekirse, XRP fiyat tahmini yükselişini sürdürüyor; bu nedenle, 0,5248 ABD dolarının üzerindeki bir kırılma, 0,6044 ABD dolarına kadar başka bir satın alma turunu tetikleyebilir. Teknik analize göre, XRP fiyatının yakın zamanda 5 dolara ulaşması pek olası değil, ancak 2022’nin sonunda 2 dolara ulaşması muhtemel.

Kaynak

Etiketler: