1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. İbreyi Ripple tarafına çeviren gelişmeyle XRP’de ciddi artış

İbreyi Ripple tarafına çeviren gelişmeyle XRP’de ciddi artış

İbreyi Ripple tarafına çeviren gelişmeyle XRP’de ciddi artış
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Mahkeme SEC’e Hinman’ın konuşmasından belgeler üretmesini emrettiğinde XRP %12 arttı. Yargıç Netburn ile anlaşarak Yargıç Torres, SEC’in belgeleri açıklamak için ileri sürdüğü üç itirazı da geri çevirdi. Hinman’ın konuşması, eski SEC patronu ETH’nin menkul kıymet olduğunu açıkça reddettiği için dava için çok önemli. Hinman’ın konuşmasının prodüksiyonu, SEC’in çifte standartlarını ortaya çıkaracak ve Ripple Labs’ın davayı lehlerine çevirmesini kolaylaştıracak.

İbreyi Ripple tarafına çeviren gelişmeyle XRP %12 arttı

SEC ve Ripple Labs davası, kripto pazarından kaynaklanan en büyük hikayelerden biri oldu. Ancak, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından açılan davada başlangıcından bu yana iki yıl  geçti. Son gelişmelere bakılırsa Ripple Labs’ın kazanmaya doğru gittiği söyleniyor.

Her iki tarafın argümanları geçerliydi ancak mahkemeyi karar vermeye zorlamak için yeterli değildi. Bu, 30 Eylül’ün erken saatlerinde değişti, şimdi Hinman’ın konuşması kanıtlara dahil edildi. Yargıç Torres tarafından emredildiği gibi, Hinman’ın belgeleri şimdi SEC tarafından açıklanacak. Konuşma bu kadar önemli çünkü eski SEC Finans Bölümü direktörü William Hinman konuşmasında Ethereum’un bir menkul kıymet olmadığını belirtti. Sözlerinde şunları söyledi: “Ether’in mevcut durumu, Ethereum ağı ve merkezi olmayan yapısı hakkındaki anlayışıma dayanarak, mevcut teklifler ve Ether satışları menkul kıymet işlemleri değildir.”

Ripple

Haziran 2018’de yapılan konuşma, mahkeme tarafından saygın bulunursa, SEC‘in XRP’nin kayıt dışı menkul kıymet olduğu bahanesiyle açılan davayı kaybetmesine neden olabilir. SEC, bu karara itiraz etmekte hızlı davrandı, ancak Yargıç Terries, Yargıç Netburn ile anlaştı ve İlgililik, Avukat-Müvekkil ayrıcalığı ve DPP dahil olmak üzere üç itirazı da geri çevirdi. Dava, hem Ripple Labs hem de SEC’in bu ay aynı dava için başvuruda bulunmasının ardından Aralık ayında yapılması planlanan bir özet karara doğru gidiyor.

XRP yükselişin tadını çıkarıyor

Dava kripto para lehine döndüğünden, fiyat da hızla yükseldi. 4 saatlik grafikte XRP, sekiz saatlik bir süre içinde %11.97’lik bir artışa işaret ederek 0,58$’da kritik bir dirence doğru yaklaşıyor. Ayrıca, daha yüksek zaman diliminde XRP’nin yükselişi, 200 günlük Basit Hareketli Ortalama’yı (SMA) desteğe çevirdi. Sonuç olarak, artan beklenti sayesinde XRP ve yatırımcıları şimdilik mutlu bir yerde.

Kaynak

Etiketler: