Reuters Bitcoin madenciliği konusundaki verilere dikkat çekti

bitcoin
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Son haftalar, bir noktada bakiyelerini ayda 8.500 BTC’den fazla azaltan madenciler için yeni baş ağrılarına neden oldu. Madenciler 8K BTC satarken Bitcoin 2 ayda ilk zorluk düşüşünü görüyor. Veriler, madenci cüzdanlarından büyük çıkışların geri döndüğünü gösterdiğinden, Bitcoin (BTC) madencileri mevcut fiyat seviyelerinde stres altında kalıyor.

Bitcoin madencileri BTC satıyor

Zincir içi analitik firması Glassnode’a göre, aylık madenci satışları Eylül ayında yaklaşık 8.000 BTC’ye ulaştı. Bitcoin madencileri ağır satışlar görüyor. Haziran ayının en düşük seviyelerinin aksine, BTC/USD mevcut çok yıllı 17.600 $ tabanına ulaştığında, madenciler şu anda önemli miktarda BTC satıyorlar.

bitcoin

Madenci bakiyelerindeki 30 günlük değişimi izleyen Glassnode’a göre, ayın başında madenciler önceki aya göre maksimum 8.650 BTC düştü. BTC fiyatındaki değişiklikler dikkate alındığında bu daha sonra düşerken, madenciler hala aylık bazda kazandıklarından daha fazlasını satıyorlar. Glassnode, eksiksiz verilerin mevcut olduğu en son tarih olan 29 Eylül itibariyle, madencilerin 30 gün boyunca toplam 3.455 BTC düştüğünü kaydetti.

Madenci sıkışması bu hafta ana akım medyanın bile dikkatini çekti ve Reuters sektörü “ayı çukuruna sıkışmış” olarak nitelendirdi. Madencilik firması Blockware’in baş analisti Joe Burnett yayında, “Bitcoin madencileri marjların sıkışmasını izlemeye devam etti – bitcoin fiyatı düştü, madencilik zorluğu arttı ve enerji fiyatları yükseldi” dedi. BTC/USD’nin küresel makroekonomik çekişmelere paralel olarak potansiyel olarak daha da düşeceği tahmin edildiğinde, madenciler ek engellerle karşı karşıya kalabilir.

Bitcoin

Hash oranı ne durumda?

Bu, biraz kârlılığı geri almak için Ağustos ayında bir “kapitülasyon” aşamasını sona erdiren Bitcoin ekosisteminin önemli bir bileşenini daha da vurgulayacaktır. Mevcut ağ temelleri sayılarında değişim belirtileri belirgindir. 28 Eylül’deki en son otomatik ayarlamada, Bitcoin madencilik zorluğu %2,14 azaldı – Temmuz’dan bu yana ilk düşüşü. Ağ işletimi ve madencilerin yüzdürme gücü hakkında birden fazla içgörü sağlayan metrik, daha önce tüm zamanların en yüksek seviyelerindeydi.

Bununla birlikte, iki hafta içinde, yükseliş trendinin devam edeceği ve nihai sonucun bu arada fiyat hareketine bağlı olacağı tahmin ediliyor. Benzer şekilde, BTC.com ve MiningPoolStats’tan alınan birleşik verilere göre, Bitcoin ağı hash oranı şu anda son zirvelerden biraz daha düşük seviyelerde dönüyor, ancak yine de tüm zamanların en yüksek seviyelerine yakın.

Kaynak


0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Reuters Bitcoin madenciliği konusundaki verilere dikkat çekti
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.