1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Borsalardan yüklü Bitcoin çıkışı BTC fiyatında yükselişi tetikler mi?

Borsalardan yüklü Bitcoin çıkışı BTC fiyatında yükselişi tetikler mi?

Borsalardan yüklü Bitcoin çıkışı BTC fiyatında yükselişi tetikler mi?
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Çok sayıda kripto para borsasından Bitcoin çıkışı gözlemleniyor. Genel olarak böyle bir durum, BTC fiyatına yükseliş etkisi yapar. Ancak yaşanan bazı gelişmeler de fiyata nagatif etki yapabilecek cisntten. Olayların ayrıntılarına bakalım.


Borsalardan yüklü Bitcoin çıkışı BTC fiyatında yükselişi tetikler mi?

Bitcoin (BTC) son günlerde 47,000 dolar seviyesinin üzerine çıkma konusunda zorlanıyor. Ancak bazı indikatörler fiyat yükselişinin çok yakın olabileceğini gösteriyor. Buna borsaları terk eden BTC miktarları da dahil.

Lider kripto para Bitcoin son haftalarda tüm büyük borsalarda eş zamanlı coin çıkışları yaşadı. Bu borsalar arasında Coinbase, Binance, Gemini, Kraken, Bittrex ve Bitstamp de var. Analist Dennis Porter tarafından paylaşılan Glassnode grafiği bunu gösteriyor.

İlgili – Güncel Bitcoin fiyat tahmini ve BTC gelecek beklentisi 2022- 2025

Borsalardan yüklü Bitcoin çıkışı BTC fiyatında yükselişi tetikler mi?

Kaynak: Dennis Porter

Bitcoin fiyatında yükseliş beklenebilir mi?

Geçmişte borsalarda yaşanan büyük kripto para çıkışlarından sonra fiyat yükselişleri geliyor. Bunun başlıca sebebi borsalarda bulunan ve alım için sunulan BTC arzının düşmesi. Sonuçta talebin yükseldiği ve arzın da düştüğü ortamlarda fiyat da yükselir.

Eğer her hangi bir başka önemli bir olay yaşanmazsa (mesela fiyatı olumsuz etkileyebilecek finansal, sosyal ya da jeopolitik), gerçekten de Bitcoin borsalardan yaşanan BTC çıkışı sonucu yeni bir fiyat yükselişi yaşanabilir.

Fiyatı aşağı çekebilecek bir etken de balina davranışları. Yani kripto cüzdanlarından 1,000 BTC ya da daha fazlasına sahip hesaplar.

İlgili – Güncel Bitcoin teknik analizi: BTC fiyatında boğalar için kritik savunma hattı!

Finbold’da yer alan bir habere göre, 4 Nisan’da yaklaşık 16 Bitcoin balinası ağı terk etti ya da BTC arzlarını bir hafta zarfında dağıtma yolunu seçti. Bundan dolayı da bazı analistler bunun fiyata etkisini merak ediyor.

Kendisini Satoshi Nakamoto ilan eden ve bir çok kişiye göre de “sahte Nakamoto” olan Craig Wright da büyük balinalardan biri. Wright, da elindeki BTC’lerden 50 milyar dolar değerinde 1.1 milyon Bitcoin’i dump etme planını açıkladı.

Son olarak 950 bini aşan takipçisi olan Bitcoin Archive (@BTC_Archive) Twitter hesabı da borsalardaki bahsettiğimiz gelişmeye dikkat çekerek şöyle diyor:

“Borsaların Bitcoin arzı hızla düşüyor. Bu… Boğa!”

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: