1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Ripple’dan SEC’e keskin itiraz: XRP davası çıkmaza mı girdi?

Ripple’dan SEC’e keskin itiraz: XRP davası çıkmaza mı girdi?

Ripple’dan SEC’e keskin itiraz: XRP davası çıkmaza mı girdi?
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto para sektörünün en önemli yasal olayı olan Ripple-SEC davasında yeni gelişmeler var. Ripple, SEC’in yeni adımlarına itiraz ederken, SEC’in davayı sürüncemede bırakmaya çalıştığını iddia ediyor.


Ripple’dan SEC’e keskin itiraz: XRP davası çıkmaza mı girdi?

Ripple Labs Inc., ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) yeni önerisine keskin bir şekilde itiraz etti. SEC, dava ile ilgili yeni raporların sunulması durumunda ek süre isteyebileceğini bildirmişti. Ripple’e ise buna keskin bir şekilde karşı. Çünkü SEC’in 2020 yılı sonunda Ripple aleyhinde açtığı dava beklenenden daha fazla uzadı ve bu da XRP yatırımcılarını rahatsız ediyor.

Ripple, SEC’in son talebi ile ilgili Salı günü mahkemeye bir mektup sundu. Burada SEC’in yaptığı bu önerinin “davayı daha fazla uzatmak için olan açık bir girişim olduğu ve mahkemenin de bunu reddetmesi gerektiği” belirtiliyor.

İlgili – ABD sonunda ilk kripto para adımını attı: İşte, bilmeniz gerekenler

Ripple bu açıklamayı ise SEC’in Pazartesi günü Dijital Ticaret Odası’nın bir brifingi üzerine yaptığı açıklamadan sonra dile getirmek zorunda kaldı. SEC, benzer brifingler gelmesi durumunda mahkemeden ek süre veya sayfalar için daha fazla zaman talep edebileceğini açıklamıştı.

Uzmanlardan en güncel Ripple yorumları ve analizleri

Bahsedilen brifing raporları genellikle davaya taraf olmayan üçüncü tarafların sunduğu raporlardır. Ancak bu tür raporlar mahkemeye sunulduğunda kararlarda etkili olabiliyor. SEC ve Ripple Cumartesi günü, ABD New York Güney Bölgesi Bölge Mahkemesi Yargıcı Analisa Torres’ten davayı yargılamadan sonuçlandırmak için bir özet karar vermesini isteyen bir adım atmıştı.

İlgili – Bitcoin fiyatında yeni düşüş ve 2 kritik destek: Güncel BTC teknik analizi

SEC, Ripple ve üst düzey yöneticileri hakkında Aralık 2020’de dava açmıştı. Burada Ripple’ın yerel kripto parası XRP’nin bir tahvil olduğu ve Ripple’ın da 1.38 milyar dolar değerinde kayıt dışı tahvil sattığı iddia ediliyor.

Şirket olarak Ripple dışında bir de sanıklar arasında Ripple yönetim kurulu başkanı Chris Larsen ve CEO Brad Garlinghouse de var. Onların da söz konusu yasa dışı tahvil ve XRP satışlarına yardım ettiği iddia ediliyor.

XRP ise şu an piyasa değerine göre en büyük yedinci kripto para. Son 24 saatte yüzde 8 civarında yükselerek 0.41 dolar bölgesinde işlem görüyor. XRP son yedi günde ise yüzde 22 oranında yükseldi.

Kaynak

Etiketler: