NASDAQ kripto piyasalarına adım atıyor, kartlar yeniden karılıyor

Nasdaq
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Nasdaq, kurumlar için kendi kripto saklama çözümünü piyasaya sürecek. Kripto para birimleri, son birkaç yılda, 2017 ve 2018’de görülen ilk boğa koşusundaki kripto paras ilgisinden çok daha fazla ilgi topladı. Bitcoin (BTC) artık çoğu kişi tarafından altına benzer bir değer deposu türü olarak görülüyor.

Şimdi, Nasdaq Inc. (NASDAQ: NDAQ), bir Bloomberg raporuna göre, dijital varlıklardan sorumlu yeni bir grubu işe alarak kriptoya ilk adımını atıyor. İlk kilometre taşı, kurumsal yatırımcılara Bitcoin ve Ethereum (ETH) için saklama hizmetleri sunmak. Yıllar içinde Nasdaq, Coinbase ve diğer işletmelere rakip olmak için bir kripto borsası oluşturmak yerine bu teknolojiyi kripto piyasası katılımcılarına sağladı.

Nasdaq

Nasdaq’tan saklama çözümü

Nasdaq Digital Assets’in oluşturmaya çalışacağı gelişmiş saklama çözümü, likidite ve yürütme hizmetlerini içerecek. Odak, ekstra bir koruma ve güvenlik katmanıyla birlikte endüstrinin bağlanabilirliği, kullanılabilirliği ve verimlilik sorunları üzerinde olacak. Teklif, düzenleyici onaya tabi olacak. Kurumsal yatırımcılar arasında dijital varlıklara katılım talebi son yıllarda arttı ve Nasdaq, daha geniş çapta benimsemeyi hızlandırmak ve sürdürülebilir büyümeyi sağlamak için iyi bir konumda.

Nasdaq yöneticisi kohen şöyle dedi:

Güvenilir markamız ve küresel sermaye piyasaları için bir teknoloji sağlayıcısı olarak güçlü geçmişimiz ile Nasdaq, dijital varlıklara daha fazla güven ve itimat sağlamak amacıyla likiditeyi, ölçeklenebilirliği ve esnekliği geliştirerek sektördeki sıkıntılı noktaları ele almak için benzersiz bir konuma sahiptir.

Piyasaların korelasyonu

Hisse senetleri ve kripto para birimleri çok farklı yatırım türleri olsa da, yatırımcıların 2022’de gördüğü büyük iniş ve çıkışların çoğu için borsa ve kriptolar birlikte hareket etti. Şu anda, BTC ile diğer geleneksel varlıklar arasındaki korelasyon en yüksek noktasında, ancak bir süre önce S&P 500 ile olan korelasyonu da rekor kırdı.

Nasdaq

Kaiko tarafından yürütülen son araştırmalar, enflasyonun tüm varlıkları düşürme eğiliminde olması nedeniyle, geçtiğimiz ay boyunca tahviller ve risk varlıkları arasındaki pozitif korelasyonun ana suçlusunun yüksek ve değişken enflasyon olduğunu gösteriyor. Bitcoin’in hem tahviller hem de hisse senetleri ile korelasyonu, yaz boyunca düştükten sonra Eylül ayında yükselişine devam etti. Enflasyon belirsizliği ile Fed’in sıkılaşması, hem risk hem de sabit getirili varlıklarda tarihi bir düşüşe neden olarak geleneksel varlık tahsisi yaklaşımlarına meydan okudu.

Yatırımcıların hisse senetleri ve kripto para birimlerinin uyumu söz konusu olduğunda düşünebilecekleri daha büyük resim, dijital varlık endüstrisi için olumlu bir gelişme olabileceğidir. Kriptolar riskli varlıklardır ve diğer riskli varlıklarla aynı doğrultuda işlem görürler ve geleneksel portföylerde ne kadar fazla entegrasyon görürlerse, diğer varlık sınıflarıyla o kadar yüksek korelasyon beklenir.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
NASDAQ kripto piyasalarına adım atıyor, kartlar yeniden karılıyor
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.