1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. MicroStrategy’den çok konuşulacak yeni Bitcoin adımı

MicroStrategy’den çok konuşulacak yeni Bitcoin adımı

MicroStrategy’den çok konuşulacak yeni Bitcoin adımı
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Dev yazılım şirketi MicroStrategy, Bitcoin stratejisi ve alımları ile dikkat çeken bir kuruluş. Şimdi bir kez daha kripto topluluğunun gündeminde yer alacak yeni bir haberle geldi. Öyle görünüyor ki şirket Bitcoin konusunda çok emin.


MicroStrategy’den çok konuşulacak yeni Bitcoin adımı

Bitcoin alımları ile dikkat çeken yazılım şirketi MicroStrategy, Bitcoin 20,000 doların altını görünce yeniden 301 BTC satın aldı. Alım fiyatı 19,851 dolar.

Şimdi bu dev şirketin elinde 130,000 Bitcoin var ve elindeki coinlerin ortalama fiyatı 30,639 dolar. Her ne kadar şimdi 6 milyon dolar ödeyerek 301 Bitcoin’i çok düşük fiyattan alsa da, şirketin çok yüksek fiyatlardan da BTC aldığı zamanlar oldu.

MicroStrategy’nin kurucusu ve eski CEO’su Michael Saylor, yeni Bitcoin alımı haberini Twitter üzerinden duyurdu. Ayrıca şirketin belgelerinde, söz konusu alımların 2 Ağustos ile 19 Eylül arasında yapıldığı bilgisi de yer aldı.

İlgili – 2018 Bitcoin dip seviyesini bilen analistten Ethereum için kritik açıklama

MicroStrategy, en son Haziran’da 480 Bitcoin satın almıştı. O zaman 10 milyon dolar harcamıştı. Haziran’da sonra ilk defa BTC alımı yaptı. MicroStrategy ve alt kuruluşlarının elinde şimdi 130,000 Bitcoin var. Resmi belgelere göre şirket BTC alımları için yaklaşık 4 milyar dolar harcadı.

Öte yandan Michael Saylor da Ağustos ayında şirketin CEO’su görevini bırakmıştı. Şirketin yönetim kurulu başkanlığını yapıyor. Böylece Bitcoin stratejisine daha fazla zaman ayırmak istediğini söylemişti.

Hisse senetleri satarak Bitcoin alıyor

bitcoin MicroStrategy’den çok konuşulacak yeni Bitcoin adımı

Bu yeni haberden sonra başka bir olay daha dikkat çekiyor. Öyle görünüyor ki MicroStrategy, bu son Bitcoin alımlarını yapabilmek için şirketin elindeki A sınıfı hisse senetlerinden 500 milyon dolarlık satış yapmış. Hepsi daha fazla BTC alabilmek için.

Bitcoin kısa süre önce yeniden 20,000 doların altına kayarak yeni bir dip yaptı. Bir kısım traderler bunu alım fırsatı olarak görüyor. Tabii Bitcoin’in dip yapıp yapmadığı konusunda ise farklı görüşler var. Yine de MicroStrategy bu yeni 6 milyon dolarlık alımlarla bu konudaki görüşünü ortaya koyuyor.

İlgili – Bitcoin ve Ethereum’un çöküşüyle dip alımı zamanı başladı mı? İşte, yeni veriler

Kaynak