Bitcoin ve Ethereum’un çöküşüyle dip alımı zamanı başladı mı? İşte, yeni veriler

İşte Bitcoin dip tartışmalarına son noktayı koyabilecek metrikler!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin ve Ethereum fiyatları yeni bir çöküşle kritik seviyelerin altına kaydı. Traderler ise en çok dip alımı zamanının başlayıp başlamadığını merak ediyor. Yeni veriler bu konuda ne diyor bakalım.


Bitcoin ve Ethereum’un çöküşüyle dip alımı zamanı başladı mı? İşte, yeni veriler

Kripto para piyasası son bir haftada önemli ölçüde düştü. Bitcoin ve Ethereum fiyatları da düşerken, piyasadan toplamda 165 milyar dolar çıkış yaptı. Yatırımcılar ve traderler ise en çok bir şeyi merak ediyor. Piyasa dip yaptı mı ve artık alım zamanı mı?

Gerçekten de iki büyük kripto para Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) fiyatları sırasıyla 18,000 dolar ve 1,300 dolar kilit seviyelerinin altını gördü. Piyasa ise geçen hafta açıklanan ABD TÜFE verilerinden sonra düşüşe geçmişti. Şimdi analist ve traderler dip alımı zamanı konusunda ikiye bölünmüş durumda. Çünkü analitik şirketi Santiment’in verileri de iki duruma işaret ediyor. Santiment raporunda şöyle deniliyor:

“Dip alımı kuşları fiyat düştükten sonra yeniden ötmeye başladılar. Tam da geçen hafta TÜFE raporu çöküşünden önce bazı traderler dip alımı yaptığını söylüyordu. Bundan dolayı şimdi ne yapılması gerektiği konusunda bir bölünme var. Bir hafta bu kadar fark oluşturabilirdi.”

İlgili – Bitcoin fiyatı yılın en kritik desteği 18,700 dolarda: Güncel BTC teknik analizi

Bitcoin ve Ethereum’un çöküşüyle dip alımı zamanı başladı mı? İşte, yeni veriler

Bitcoin fiyatı 18,500 doların altına düşünce, “dip alımı” için sosyal medya üzerinde olan trend ve ilgi yükselmeye başladı. Santiment, toplulukta bu yönde kalabalık bir ilgi var. Ayrıca Ethereum’da da 1,300 doların altına düşüşten sonra “dip alımı” fırsatçıları yükselişte. Onlara göre burada bir fırsat var.

Diğer yandan çok küçük miktarlarda Bitcoin’e sahip olanları sayısı da yeni bir rekor kırdı.


İlgili – Ünlü analist kesin konuştu: Bu altcoin 2 hafta içinde ralli yapacak

16 Eylül Finbold raporunda, küçük miktarda Bitcoin sahiplerinin yeni bir rekor kırdığını gösteriyordu. Bu da bir kenarda durarak piyasayı izleyen bazı yatırımcıların dip alımı yaptığının işaretiydi. Gerçekten de en az 0.01 BTC’ye sahip adres sayısı 10,702,698 ile rekor kırdı.

Analist Ali Martinez, buradaki rekorun, piyasada izleyici olan yatırımcıların alım yaptığına işaret ettiğini belirtiyor. Yine de piyasada bir korku ve belirsizlik var. İkinci bir kısım yatırımcı ise hala yeni bir dip dalışı beklentisinde olduğu için henüz dip alımından çekiniyor.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Bitcoin ve Ethereum’un çöküşüyle dip alımı zamanı başladı mı? İşte, yeni veriler
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.