1. Anasayfa
  2. Eğitim
  3. Kripto Para
  4. Ripple ve SEC arasıdaki davada kritik gelişmeler! XRP yükselişe geçti

Ripple ve SEC arasıdaki davada kritik gelişmeler! XRP yükselişe geçti

Ripple ve SEC arasıdaki davada kritik gelişmeler! XRP yükselişe geçti
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ripple ve ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) arasındaki davada kritik gelişmeler yaşanırken XRP son 24 saatte %10 değer kazandı. Detaylar haberimizde.

Ripple ve SEC arasıdaki davada kritik gelişmeler! XRP yükselişe geçti

Ripple ile ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) arasındaki davada son haftalarda kritik gelişmeler yaşanıyor. Hem Ripple tarafı hem de SEC tarafı davanın sonuçlandırılması ve kısa kararın açıklanması için mahkemeden talepte bulunmuştu. Bu karar verilmeden mahkemede Ripple lehine kritik bir gelişme yaşandı.

İlgili: Ripple (XRP) nedir, geleceği nasıl?

ABD Bölge Mahkemesi Yargıcı Analisa Torres, eski SEC Corporation Finans Bölümü Direktörü William Hinman tarafından yazılan belgeleri yayınlamaya karar verdi. Ripple Labs, 29 Eylül’de Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile devam eden yasal savaşında bir zafer kazandı.

Ripple

 

İlgili: Ripple (XRP) fiyat tahmini

Hinman konuşmasında Ether’in (ETH) bir menkul kıymet olmadığını belirtmişti. Ripple Labs, konuşmayı, SEC’in Ripple’ın XRP satışlarının ABD menkul kıymetler yasalarını ihlal ettiğini iddia eden davanın önemli bir kanıtı olarak görüyor.

SEC, 2022 Temmuz ayında yaptığı başvuruda belgelerin avukat-müvekkil gizliliği kapsamında değerlendirilmesi gerektiğini savunmuştu.  SEC’in belgelerin gizli kalması gerektiğini savunan itirazı böylelikle reddedilmiş oldu. William Hinman’ın 2018 yılında yaptığı konuşma sırasında yaptığı açıklamaların Ripple’a önemli bir avantaj sağladığı belirtiliyor.

XRP, yaşanan gelişmelerin ardından son 24 saat içerisinde önemli bir sıçrama kaydett. Altcoin, bu süre içerisinde %11 değer kazanarak 0,4889 dolara yükseldi. Coinmarketcap verilerine göre XRP şu anda 24 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahip. Bu değer XRP’yi toplam hacmi 948 milyar dolar olan kripto ekosisteminin en değerli 6’ncı varlığı yapıyor.

Günlük XRP fiyat hareketleri

ripple

 

Kaynak

 

Etiketler: