Facebook ve Instagram’dan sürpriz kripto adımı

Instagram
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sosyal medya devi Meta, Facebook ve Instagram platformları üzerinden kripto konusunda yeni bir adım atıyor. Öyle görünüyor ki Mark Zuckerberg yönetimindeki şirket, yakın zamanda bu alanda daha fazla girişimlerde bulunabilir.


Artık Facebook ve Instagram’a kripto cüzdanlarınızı bağlayabilirsiniz

Meta, sosyal medya platformları Facebook ve Instagram için olan non-fungible token (NFT) özelliğinde güncelleme yapacağını duyurdu. Sosyal medya devi, bugünden itibaren ABD’de bulunan kullanıcılarına kripto cüzdanlarını platformlara bağlama, arkadaşları ve takipçileri ile NFT paylaşma izni veriyor.

Resmi duyuruya göre, Facebook ve Instagram kullanıcıları, dijital varlıklarla ilgili paylaşımlarını aynı anda her iki platformda da yapabilecek.

İlgili – Bitcoin fiyatının $20k altında takıldığı seviye: Güncel BTC teknik analizi

Meta, kripto oyununu Facebook ve Instagram ile başlıyor

Meta, yeni Facebook metaverse tokeni sürprizi yapabilir

Mark Zuckerberg’in yönettiği şirket olan Meta, son dönemde kripto ve özellikle de metaverse alanına büyük yatırımlar yapıyor. Meta, Facebook ve Instagram’ın NFT özelliklerini Mayıs 2022’de getirmişti.

Meta zaman zaman yaptığı açıklamalarda blockchain teknolojisinin “inanılmaz fırsatlar” sunduğunu ifade etmişti. Bu yeni kripto özellikler ile kullanıcılarına kripto ve NFT ile ilgili benzersiz deneyimler sunmak istiyor. Böylece kullanıcılar hedef kitleleri ile doğrudan bağlantı kurarak yaptıkları işlerden üçüncü tarafa ihtiyaç duymadan gelir elde edebilir.

Meta, son birkaç aydır içerik oluşturucuların Instagram üzerinden kendi NFT’lerini paylaşmasına izin veriyor. Bu özellik şimdiye kadar başarılı oldu. Böylece Meta da diğer platformları üzerinden bu özelliği genişletebilir.


İlgili – Ethereum fiyatı için sırada ne var? Güncel ETH teknik analizi

Facebook ve Instagram’a kripto cüzdanları bağlamak

Kullanıcılar ve içerik oluşturucular NFT’lerini tuttukları cüzdanları şimdi Facebook ve Instagram’a bağlayabilir. Bunun için ilk önce bu cüzdanların Meta tarafından desteklenip desteklenmediğini kontrol etmeli. Şu an sosyal medya platformu Ethereum, Polygon ve Flow Network ağlarını destekliyor. Ayrıca Trust Wallet, Coinbase Wallet, Dapper Wallet ve MetaMask gibi üçüncü taraf cüzdanlarını da desteklediğini açıkladı.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Facebook ve Instagram’dan sürpriz kripto adımı
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.