okx_koinmedya
Loading...
btc
BTC
0.21%
Bitcoin
68.541,69 USDT
eth
ETH
-0.15%
Ethereum
3.838,82 USDT
bch
BCH
-0.12%
Bitcoin Cash
469,84 USDT
xrp
XRP
-0.7%
Ripple
0,52 USDT
ltc
LTC
-0.26%
Litecoin
83,22 USDT
bnb
BNB
0.08%
Binance Coin
602,18 USDT
sol
SOL
-0.41%
Solana
168,00 USDT
avax
AVAX
-0.62%
Avalanche
36,79 USDT
ada
ADA
0.05%
Cardano
0,46 USDT
dot
DOT
-0.65%
Poladot
7,32 USDT
doge
DOGE
1%
Doge Coin
0,17 USDT
shib
SHIB
3.84%
Shiba Inu
0,00 USDT

Kripto para dolandırıcısı olduğu iddia edilen Vinnik, o ülkeye iade edildi !

kripto para
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto hırsızı olduğu iddialarıyla Yunanistan’da tutuklu bulunan Rus vatandaşı Aleksandr Vinnik üçüncü bir ülkeye iade edildi. Bu durum kripto para hırsızları için yeni bir dönemin habercisi mi?

Kripto para dolandırıcısı olduğu iddia edilen Vinnik o ülkeye iade edildi !

Alensadr Vinnik, yaklaşık 5 yıl önce kripto para hırsızlığı suçlamalarıyla, Yunanistan’da yakalandı. Bu süreci Yunanistan hapishanelerinde geçiren Vinnik, şimdi ABD’ye iade edildi ve yeni bir dava süreci ile karşı karşıya.

Vinnik birden fazla kripto para dolandırıcılığı ve hırsızlığı ile suçlanıyor. Vinnik milyarlarca dolarlık işlem hacmi olan bir kripto para borsası işletiyordu ve bir gün ortadan kaybolduğunda kullanıcılarına ait milyonlarca doları da zimmetine geçirmiş oldu. Vinnik’in bu süreçte, kripto para piyasasının başına bela olmuş pek çok hacker, fidyeci ve hırsızla da işbirliği yaptığı iddiaları mevcut.

Vinnik!in Kuzey California Bölge Mahkemesi tarafından, kara para aklama ve izinsiz finans kurumu işletmeciliğinden yargılanacağı öngörülüyor. Vinnik’in Yunanistan’dan iadesi, kendisinin Rus vatandaşı olduğu da göz önüne alındığında ABD yargısı için oldukça önemli bir başarı olarak görülüyor.

 

kripto Kripto para dolandırıcısı olduğu iddia edilen Vinnik, o ülkeye iade edildi !
Alensander Vinnik

Aleksandr Vinnic sahibi olduğu, kripto para borsası BTC-e ve “Locky” olarak adlandırılan bir kripto para virüsü kullanarak, 150 milyon dolarlık vurgun yaptığı iddialarıyla tutuklanmıştı. Yunanistan’da tatil yaptığı dönemde tutuklanan Vinnik 2020 yılında 5 yıl cezaya çaptırılırken, ABD’de açılan dava hala devam ediyor.

Locky virüsü, ile 2016 ve 2018 yıllarında 20’ye yakın saldırının yapıldığı, email yolu ile kullanıcıların bilgisayarlarına sızan virüs sayesinde, kullanıcıların kripto para borsa bilgileri ele geçirildiği iddia ediliyor.

Vinnik’in ABD’ye iadesi, bundan sonraki süreçlerde benzer durumların yaşanmasına ve özellikle ABD mahkemelerince aranan kripto para hırsızlarının ABD’ye iadesine neden olabilir.

Canlı BTC fiyatı: [mcrypto coin=”BTC” currency=”USD”]

İlgili : Bitcoin teknik analizi, grafik ve yorumlar

İlgili: Bitcoin güncel fiyat tahmini, BTC geleceği yorum ve analiz.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.