1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Kripto para dolandırıcısı olduğu iddia edilen Vinnik, o ülkeye iade edildi !

Kripto para dolandırıcısı olduğu iddia edilen Vinnik, o ülkeye iade edildi !

Kripto para dolandırıcısı olduğu iddia edilen Vinnik, o ülkeye iade edildi !
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto hırsızı olduğu iddialarıyla Yunanistan’da tutuklu bulunan Rus vatandaşı Aleksandr Vinnik üçüncü bir ülkeye iade edildi. Bu durum kripto para hırsızları için yeni bir dönemin habercisi mi?

Kripto para dolandırıcısı olduğu iddia edilen Vinnik o ülkeye iade edildi !

Alensadr Vinnik, yaklaşık 5 yıl önce kripto para hırsızlığı suçlamalarıyla, Yunanistan’da yakalandı. Bu süreci Yunanistan hapishanelerinde geçiren Vinnik, şimdi ABD’ye iade edildi ve yeni bir dava süreci ile karşı karşıya.

Vinnik birden fazla kripto para dolandırıcılığı ve hırsızlığı ile suçlanıyor. Vinnik milyarlarca dolarlık işlem hacmi olan bir kripto para borsası işletiyordu ve bir gün ortadan kaybolduğunda kullanıcılarına ait milyonlarca doları da zimmetine geçirmiş oldu. Vinnik’in bu süreçte, kripto para piyasasının başına bela olmuş pek çok hacker, fidyeci ve hırsızla da işbirliği yaptığı iddiaları mevcut.

Vinnik!in Kuzey California Bölge Mahkemesi tarafından, kara para aklama ve izinsiz finans kurumu işletmeciliğinden yargılanacağı öngörülüyor. Vinnik’in Yunanistan’dan iadesi, kendisinin Rus vatandaşı olduğu da göz önüne alındığında ABD yargısı için oldukça önemli bir başarı olarak görülüyor.

 

kripto Kripto para dolandırıcısı olduğu iddia edilen Vinnik, o ülkeye iade edildi !
Alensander Vinnik

Aleksandr Vinnic sahibi olduğu, kripto para borsası BTC-e ve “Locky” olarak adlandırılan bir kripto para virüsü kullanarak, 150 milyon dolarlık vurgun yaptığı iddialarıyla tutuklanmıştı. Yunanistan’da tatil yaptığı dönemde tutuklanan Vinnik 2020 yılında 5 yıl cezaya çaptırılırken, ABD’de açılan dava hala devam ediyor.

Locky virüsü, ile 2016 ve 2018 yıllarında 20’ye yakın saldırının yapıldığı, email yolu ile kullanıcıların bilgisayarlarına sızan virüs sayesinde, kullanıcıların kripto para borsa bilgileri ele geçirildiği iddia ediliyor.

Vinnik’in ABD’ye iadesi, bundan sonraki süreçlerde benzer durumların yaşanmasına ve özellikle ABD mahkemelerince aranan kripto para hırsızlarının ABD’ye iadesine neden olabilir.

Canlı BTC fiyatı: $ 27,592.39

İlgili : Bitcoin teknik analizi, grafik ve yorumlar

İlgili: Bitcoin güncel fiyat tahmini, BTC geleceği yorum ve analiz.

Etiketler: