BTC : 62910 ₺ ETH : 1612 ₺ XRP : 1.327 ₺ LTC : 290.4 ₺ USDT : 6.894 ₺ XLM : 0.6578 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Kripto borsa CEO’su soğuk cüzdanın anahtarını unuttu !

Kripto borsa CEO’su soğuk cüzdanın anahtarını unuttu !

Kripto borsa CEO’su soğuk cüzdanın anahtarını unuttu !
0
huobi_koinmedya

 Soğuk cüzdanın anahtarını bir kripto CEO’su bile unutabilir mi?  İnsanaoğlu işte içinde yüzbinlerce dolar değerinde Bitcoin olan cüzdanın anahtarını unutabiliyor. Bu CEO hagi borsanın CEO’su dersiniz? 


Soğuk cüzdanın anahtarını unutan CEO!

Zimbabve kripto borsası Golix’in CEO’su ve kurucusu Kembo, borsasının soğuk cüzdanlarından birisinin anahtarını kaybettiğini iddia ediyor. 1 Kasım’da yerel gazete iHare tarafından yapılan habere göre, Zimbabve’nin ilk kripto para borsasının CEO’su geçen yıl Mayıs ayında anahtarını kaybetti. Haber konuyla yakın ilgisi olan iki kaynaktan da doğrulandı.

Bknz:Cüzdan ile bilgisayarınız arasında kripto köprü: Coinbase Wallet nedir?

CEO, 33 Bitcoin’e erişimi kaybeder mi?

Kayıp anahtar hikayesinden önce zimbabve Rezerv Bankası borsanın tüm işlemlerini yasakladı, nedeni ise düzenleyici kuralların uygulanmaması. O zamandan bu yana, Golix tüm müşterileri ile iletişimini kaybetti. Bu arada borsanın müşterilerinin büyük bir kısmı borsadan yatırımlarını alamıyorlar.

koinmedya_brave

Kembonun kendisi ve borsanın müşterilerine yatırımlarını geri ödeyemediği konusundaki iddialara sosyal medya üzerinden cevap verdi. İddiaları kabul etmeyen Kembo, şirketinin iflas nedeniyle paraların hesaplardan çekilme işleminin gerçekleştirilemediği iddialarının yalanlayarak, bu konuda şikeyette bulunanların, müşterilerin içinde % 1 lik bir kısmı oluşturduğunu, kalan % 99’un ise aksama olmadan paralarını çektiğini söyledi.

Bknz: Bitcoin’lerin yarısı 4652 cüzdanda yer alıyor

Ancak Kembo, 33 adet Bitcoin olan cüzdanının anahtarını kayıp ettiğini inkar etmedi. Kaybolan Bitcoinlerin yaklaşık değeri 305,000 Amerikan doları. Kembo bu olayın tamamen konu dışı olduğunu da eklemeyi ihmal etmedi.

Bknz:Wallet ne demek? Cüzdan alırken neye dikkat etmeliyim?

koinmedya_brave

Zimbabwe’den yabancı paralara yasak

Temmuz ayında Zimbabve hükümeti, ülkede yabancı para kullanılmasını yasakladı. Bu yasağın ardından, kullanıcıdan kullancıya Bitcoin işlemlerinde artış ortaya çıktı. Zimbabve vatandaşlarının ülke dışına Bitcoin ticareti yapmak için PayPal, Western Union ve Moneybookers gibi hizmetleri kullandığı gelen haberler arasında.

Kripto paralar geleceğimizde çok büyük bir yere sahip olacak belki, günlük yaşantımızın her anında belki de kripto para kullanacağız ve onları soğuk cüzdanlarda saklayacağız. Aman haa sakın cüzdanlarda paramızı saklarken şifrelerimizi unutmayalım. Bu da dijital dünyanın bir handikapı olsa gerek. Koskoca bir borsanın CEO’su bile şifresini kaybedebiliyor ve  yüzbinlerce dolar değerinde Bitcoine ulaşamıyor. Bize de bu konuda oldukça dikkatli olmak düşüyor.

Bknz:Samsung Galaxy S10 cüzdanı 33 kripto para desteğiyle geliyor

Kaynak

Etiketler: