Kadınların kripto paraya olan yaklaşımları şoke etti!

kripto piyasalar
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Son bir ankete göre kadınlar, piyasadaki durgunluğa rağmen kripto para yatırımında “boğa” pozisyonundalar. Kripto kışı şiddetle devam ederken, BlockFi’den gelen yeni veriler, kadın yatırımcıların kripto konusunda hala yükselişte olduğunu ve %22’sinin önümüzdeki 12 ay içinde satın almayı planladığını ortaya koyuyor.

Kadınlar kripto para konusunda “boğa”

Kripto pazarındaki gerileme, sektördeki hem yatırımcılar hem de işletmeler için atlatılması zor bir fırtına olduğunu kanıtlıyor. Ancak yeni verilere göre bu, kadınların kripto konusunda iyimser olmasını engellemedi. Bir kripto ticaret ve yatırım platformu olan BlockFi tarafından yürütülen yeni bir anket, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki kadınlara Eylül 2021 ile Mart 2022 arasında kripto endüstrisine ilişkin görüşlerini ve katılımlarını sordu.

Bulgulara göre, her 10 kadından biri ilk yatırımı olarak kripto parayı seçti ve bunun %17’si Y kuşağı kadın yatırımcıları ve %11’i Z Kuşağı. 1965 ve 1980 yılları arasında kripto parayı ilk yatırımları olarak bildirdiler. Bununla birlikte, geçmiş verilerin ortaya koyduğu gibi, yatırımcıların yatırımlarında kendilerini güvende ve kendinden emin hissetmelerini sağlamak için alanı çevreleyen daha fazla eğitim ve netliğe ihtiyaç vardır.

kripto para

Anket, ankete katılan kadınların ezici bir çoğunluğunun (%81) kriptoyu duyduğunu, ancak %77’sinin hala riskli bir yatırım olarak gördüğünü vurguladı. BlockFi’nin kurucusu ve COO’su Flori Marquez, eğitimin alana daha fazla kadın getirmenin anahtarı olduğu düşüncesini yineledi. Hem piyasa hem de eğitim açısından engellere rağmen, birçok kadın hala sektörde kendilerine bir yer buluyor. Beşte birinden fazlası (%22), gelecek yıl kripto satın alma niyetinde olduklarını söyledi. Z kuşağı kadınlarının %20’si, bir dizi yatırım seçeneğinde Bitcoin’i diğerleri arasında “en iyi uzun vadeli yatırım” olarak nitelendirdi.

BlockFi anketinden elde edilen veriler, kadınların gerçekten de hodl için burada olduğunu gösterdi, kadın kripto sahiplerinin %69’u kripto tuttuklarını ve yalnızca elde tutulduklarını söylüyor. Marquez, kripto piyasasının şu anki gerilemesinin, bu kadın yatrımcıların yatırımlarrını geliştirmek için mükemmel bir zaman olduğunu söyledi. Analist: “En iyi inşa ayı piyasalarında olur. Bu zamanı tüm yatırımcıları kapsayıcı ürünler ve topluluklar oluşturmak için kullanmamız şart” dedi. Bu yılın Mayıs ayında, milyarder Tim Draper, bir sonraki boğa piyasasının kadın yatırımcıların benimsemesiyle yönlendirileceği konusunda ısrar etti.

Kaynak


0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Kadınların kripto paraya olan yaklaşımları şoke etti!
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.