Ünlü kripto para borsası FTX, bu altcoini listeliyor

altcoin
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

FTX’den Sam Bankman-Fried, Cardano listelemesiyle ilgili ipuçları verdi. FTX kurucusu, yalan söylediğini düşünenlere, FTX’in önümüzdeki üç ay içinde spot ADA’yı listeleyip listeleyemeyeceğine dair bir bahse girmelerini istedi. Ayrıntılar haberimizde…

Popüler altcoin Cardano FTX de listelenecek

FTX kurucusu Sam Bankman-Fried, 23 Ekim tweet’inde borsanın yakında Cardano’nun ADA’sını spot ticaret için listeleyebileceğini ima etti. SBF’ye göre, spot ADA’nın eklenmesi borsanın yol haritasının bir parçası. SBF, FTX’in dijital varlığı listelemeyi reddettiğini söyleyen bir Cardano yatırımcısına yanıt olarak bu açıklamayı yaptı, çünkü borsa varlığı “kontrol etmek istedikleri her şey için bir tehdit” olarak görüyor.

SBF, FTX’in neden Cardano’yu listelemediğini açıklıyor. Bankman-Fried, borsanın ADA’yı listelemekten kasıtlı olarak kaçınmadığını belirtti. Ona göre, borsa tokeni listelememişti çünkü örnek olarak ERC20 tokenlerini göstererek zaten desteklediği blok zincirlerinde tokenleri listelemek daha kolaydı. Borsa ADA‘yı listelemeden önce, “para yatırma/çekme işlemleri için iyi bir Cardano doğrulayıcı ayrıştırmasına” ihtiyaç duyacağını söyledi.

Cardano

Topluluk, borsanın ADA’yı ne zaman listeleyeceği konusunda baskı yaptığında, SBF, yalan söylediğini düşünenlerden FTX’in önümüzdeki üç ay içinde spot ADA’yı listeleyip listeleyemeyeceğine dair bir bahse girmelerini istedi. Cardano yatırımcıları SBF’ye inanmıyor. Bazı Cardano yatırımcıları, SBF ile aynı fikirde değildi ve borsanın ADA’yı tekrar tekrar nasıl konuştuğunu göz önünde bulundurarak listeleyeceğine inanmanın zor olduğunu söyledi.

Bir yatırımcı, Eylül 2021’de FTX kurucusuyla Business Insider röportajını paylaştı ve kripto milyarder, Cardano’nun borsasının listeleyeceği önemli blok zincirlerinden biri olduğunu söyledi. Diğerleri, FTX’in piyasaya sürüldükten hemen sonra yeni Aptos APT tokenini listelediğini, ancak ilk on kripto para biriminden biri olan ADA’nın listelenmediğini belirtti.

Cardano

Bazı Cardano destekçileri ayrıca FTX’in fiyatı manipüle edebilmesi ve tokeni açığa alabilmesi için bir ADA kalıcı sözleşmesi listelediğini iddia etti. Bir FTX listesi olmasa bile ADA, kripto alanından muazzam bir topluluk desteği aldı. Ocak ayında, Ethereum’un kurucu ortağı Vitalik Buterin’in, ETH olmasaydı ETH topluluğunun hangi para birimini tercih edeceği konusundaki anketi, Bitcoin (BTC), Solana (SOL) ve ABD Dolarını geçerek en yüksek oyu alan ADA’yı gösteriyor. Bununla birlikte, bu güçlü topluluk desteği henüz varlığın fiyatı için olumlu bir koşuya dönüşmedi. ADA 1 doların altında işlem görüyor ve son 30 günde değerinin %20’sinden fazlasını kaybetti.


Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Ünlü kripto para borsası FTX, bu altcoini listeliyor
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.