BTC : 84174 ₺ ETH : 2926 ₺ XRP : 1.912 ₺ LTC : 370 ₺ USDT : 7.613 ₺ XLM : 0.5949 ₺
 1. Anasayfa
 2. Kripto Para Haberleri
 3. Haziran Ayının Pırlantaları; Zilliqa (ZIL), Ontology (ONT), QLC Chain (QLC)

Haziran Ayının Pırlantaları; Zilliqa (ZIL), Ontology (ONT), QLC Chain (QLC)

Haziran Ayının Pırlantaları; Zilliqa (ZIL), Ontology (ONT), QLC Chain (QLC)
0

Haziran ayında, kripto para yatırımcıları biraz daha iyimser diyebiliriz. Birçok projenin Haziran ve Ağustos ayları arasında önemli etkinlikleri var. Haziran ayında, yatırımcıların takip etmesinde fayda gördüğümüz üç kripto parayı ele aldık ve gerekçelerini sizlerle paylaşmaya karar verdik. Haziran ayının pırlantaları; Zillqa (ZIL), Ontology (ONT), QLC Chain (QLC), peki neden?


Ontoloji (ONT)

Ontology (ONT) Haziran Ayının Pırlantaları; Zilliqa (ZIL), Ontology (ONT), QLC Chain (QLC)

Ontology güven, kimlik, yetkilendirme, onay gibi konulardaki problemleri çözen bir blockchain teknolojisidir. Ontology kamusal ve özel blockchain uygulamasına izin veren bir matrix blockhain formudur. Bu da Ontology’yi bir çok iş ve endüstri için ideal bir uygulama haline getiriyor. OntologyNEO gibi diğer blockchain uygulamaları ile de bağlanarak işlem yapabilecek şekilde tasarlanmıştır.

Ontology networkü güvenli bilgi kayıt deposu, birinci yönetim için hardware opsiyonları ve şifreli veri analizi gibi imkanlar sunuyor. Bununla birlikte her türlü aplikasyon için bir çerçeve sunuyor. Buna merkeziyetsiz veri değişimi ve API ve APK yada diğer modüller aracılığıyla yönetim protokolü de dahil.

koinmedya_brave

Ontolojy veri onayı, veri değişimi ve benzer işlemleri gerçekleştirmek üzere endüstriler arasında güven ekosistemi yaratmak istiyor. Bu uygulama IoT dahil neredeyse tüm sektörlerde uygulanabilir. Finans, Sigorta, Medya, Yazılım Geliştirme, Ödeme, Tıp ve emtia satışı gibi.

Ontology Platformu Nasıl Çalışıyor?

Ontology (ONT) Haziran Ayının Pırlantaları; Zilliqa (ZIL), Ontology (ONT), QLC Chain (QLC)

 • Birinci kat, kişileri, mali durumu, nesneleri ve organizasyonları onaylamaya yardım eder
 • İkinci kat, uygulamaları onaylar ve onları birbirine bağlar
 • Üçüncü kat, link modüllerini, protokolleri, geliştirme kitlerini ve uygulama arayüzlerini onaylar
 • Blockchain’in son katmanı ise farklı protokolleri birbirine bağlar

Bu geliştirme ile Ontology kimlik ve sahipliğin doğruluk ve geçerliliğininin kaynağı olmayı hedefliyor. Bu durumda sosyal platformlar dahi güven için Ontology ile entegre olabilecekler.

Ontoloji (ONT) Haziran’da Neden Takip Edilmeli

 • Hemen cevap verelim, Ontology (ONT) Mainnet’i Haziran ayı sonunda piyasaya sürülecek olması temel nedendir. Kripto paranın Mainnet’i en çok konuşulacak konulardan biri olacak.
 • NEO, kripto topluluğu tarafından sevilen bir blockchain projesidir. NEO Platformunu kullanan bütün projeler çok talep görüyor.
 • ONT’nin pazar alanı çok geniş, niş bir ürün veya hizmet grubuna hitap etmiyor.
 • ONT, ONG tokenleri NEO ve GAS benzeri bir mekanizmayla çalışacak
 • Ayrıca, Ontology Mart ayında piyasaya sürülen bir ürün ve fiyatı çok cazip ve oldukça popüler

ONT’yi nereden satın alabilirsiniz: Kucoin veya  Binance

 Zilliqa (ZIL)

Ontology (ONT) Haziran Ayının Pırlantaları; Zilliqa (ZIL), Ontology (ONT), QLC Chain (QLC)

Tanımı ve Faaliyet Alanı: Şu an varolan kripto coinler ve akıllı kontrat platformları saniyede yapılan işlem kapasitesine göre limitli olarak bilinirler (genellikle 10 işlem) Blockchain ve kriptopara piyasası büyüdükçe işlem sırasına göre yüksek hızlı işlem  yapabilen platformlara ihtiyaç olacaktır. Zilliqa dünyanın ilk yüksek verimli blockchain platformudur. Binlerc eİşlemi 1 saniyede yapılmak üzere ölçeklendirmek için dizayn edilmiştir. 2 yıl boyunca araştırma ve gelişme süreci sürmüştür. Verilen emirlerin büyüklüğüne göre onları ölçeklendiren yeni bir blockchain teknolojisidir. Testnetinde saniyede 2500 işlem görülmüş. Olasılığa dayalı yüksek güvenlikli blockchain protokolleri sunar. Zilliqa madencilerinin sayısı arttıkça işlem hızlarınında artması beklenmektedir. Eth network ağının büyüklüğü 30.000 madenci, ZIL Eth işlem hızının x1000 kat işlem prosesi yapmayı umut ediyor. *Sharding kullanan, sybil saldırılara karşı pow, mutabakat için pbft (pratik bizans hata toleransı) kullanıyor. Asıl hedefi ölçeklenebilirlik ve hızlılık. Sharding – Eth’munda gelişim yol haritasının bir parçası olan inovatif blockchain ölçeklendirme tekniğidir.

Kripto Para Madencilerine Sundukları

Zilliqa bugünün blok zincirlerinin ötesinde işlem oranlarını talep eden dApps’i çalıştırmak için ideal konumdadır. Birkaç isim vermek gerekirse, bugünün merkezi altyapı hızlarına karşılık gelen yüksek hacimli paralel açık artırmalar, şeffaf dijital reklam tedarik zinciri ve ödeme ağları, Zilliqa’nın etkinleştirme planının bir parçası. DApps için saniyede binlerce işleme ölçekli bir blockchain platformu sağlamanın yanı sıra, Zilliqa, dApps ve madencilere sundukları;

 • Düşük varyansa sahip madencilere daha istikrarlı bir şekilde ödeme yapılması,
 • Etash ile uyumlu madenciler için düşük katılım maliyeti,
 • PoW’yi yalnızca kimlik oluşması için kullanıp daha iyi enerji kullanımı,
 • Güvenli hesaplama için farklı bütçelere sahip dApp kullanıcıları için ölçülebilir güvenlik, • Güvenli ve veri akışı tarzı akıllı sözleşmeler.

Zilliqa (ZIL) Haziran’da Neden Takip Edilmeli

 • Kripto para piyasasına yeni teknolojiler getiriyor olması including sharding, Scilla, hybrid Pow/BFT  ve çok daha fazlası…
 • Gelecekte “protokol savaşları” nda ön plana çıkması..
 • 30 Haziranda Testnet v2.0, Eylül ayında ise Mainnet’in yayına alınması
 • Zilliqa, diğer protokollerle kıyaslandığında bir gömlek daha üstün bir kripto para teknolojisine sahiptir.

ZIL satın alınırKucoin veya Binance

QLINK (QLC)

Ontology (ONT) Haziran Ayının Pırlantaları; Zilliqa (ZIL), Ontology (ONT), QLC Chain (QLC)

Qlink , dünyanın ilk merkezi olmayan mobil ağıdır. Bu blockchain hedefi, eşler arası bir mobil ağ platformu kurmak ve kendini  mobil ağ endüstrisinde kuralları yıkmaya adamıştır.  Müşteriler için mobil uygulamalar son derece maliyetlidir. İhtiyaç duydukları uygulama ve veriler için yüksek miktarda işlem ücreti ödemek zorunda kalıyorlar. Bununla birlikte mobil ağ aboneliklerinin erimli olduğuda pek söylenemez.Ay sonunda gördükleri yüksek rakamlardan dolayı platformu terk ederler. Kullanılan Wİ-fi ağlarının riskli olması ayrıca bir konudur. Orta seviyede bir hacker’ın saldırısına maruz kalındığında kaybedilecek çok şeyimiz olabiliyor.

Qlink’in oluşturmaya çalıştığı platform son derece güvenli müşteriler isterlerse kullanılmayan internet paketini Wi-fi aracılığı ile QLC karşılığında satabilirler. Ve bundan para kazanabilirler. Bir başka satış hizmeti ise fazladan bulunan SMS’leri QLC karşılığında satma imkanınızın olması.

Qlink NEO altyapısını kullanıyor. Proje bu yıl ciddi mesafeler alabilir SMS ve Wi-Fi satış hizmetleri yayına alınmış durumda sadece daha da yaygınlaşması bekleniyor.  QLC tokenlerini borsalardan  satın alabilir ve NEOcüzdanında saklayabilirsiniz.

QLINK (QLC) Haziran’da Neden Takip Edilmeli

 • 30 Haziran’da  MPV yayına alınıyor
 • ICO’su 6 dakika sürdü. Projeyi takip eden ciddi bir kitle var
 • QLC blockchain teknolojisi, benzersiz bir sektöre odaklanıyor.
 • QLC’nin tokenlerin ucuz olması harika fırsatlar sunuyor.
 • QLC sadece büyük borsalardan Binance ve Kucoin’de listeleniyor olması. Yeni borsalarda listelenmesi likidite sağlayacaktır mutlaka
 • QLC,heyecan verici projeler üreten, gelecek vaat eden bir protokol olan NEO platformunu kullanması

QLC Nerden Alınabilir: Binance veya Kucoin nereden satın alabilirim.

Bizi Twitter ve Facebook hesaplarımızdan takip ederek anlık gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.

 

Etiketler: