Kripto Para ile işlem yapmak yasalara aykırı mı?

Kripto para ile işlem yapılabiliyor mu
Kripto para ile işlem yapılabiliyor mu? inceleme
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.
Kripto para ile işlem yapılabilecek, hemen heyecanlanmayın haber yerel. Kamboçya yetkilileri, lisanssız kripto paralar artık yasa dışı kabul edilecek. Yetkililer, artık yerli yatırımcıların kripto para alma, satma veya ticaret yapmalarına izin vermek için bir lisans almaları gerektiğini açıkladılar. 

Kripto Para ile İşlem Yaparak Yasal mı?

Kamboçya Ulusal Bankası, Kamboçya’nın Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu ve Ulusal Polis Genel Komiserliği tarafından geçen ay yayımlanan ortak bir bildiri yayınlanmıştı. Kararın ülkede kripto para ile işlem hacimlerinde  büyüme gördükten sonra yapıldığını açıkladılar. Bildiri şunu beyan ediyor;

Yetkili makamlar, yetkili makamlardan lisans almadan kripto paraların yayılımının, dolaşımının, alımın, satımının, ticaretinin ve yerleşiminin yasadışı faaliyetler olduğunu açıklığa kavuşturuyor.

Bildiri, gerekli lisansı alamamanın ilgili yasalara uygun olarak cezalandırmayla sonlanacağını belirterek devam ediyor. Ayrıca, söz konusu açıklamada, kripto para piyasalarına katılımınızı fiyat dalgalanmasından, siber suçtan ve de tüketici korumalarının eksikliği gibi sebeplerden kaynaklanıyor.  Ponzi şeması OneCoin’e atıfta bulunarak sizi riskli yatırımcı durumuna koyabileceğini belirtiyorlar. Ehliyet almak için ne yapmanız gerektiğine şimdiye kadar değinmediler, ancak bunun sadece bazı yatırımcılara veya en azından bir engele karşı caydırıcı olması muhtemeldir.

Bu açıklama, geçtiğimiz yıl NBC tarafından çıkarılan yasağın bir uzantısı olup, daha önce yayınanmış bir rapor yayınlandı. Yerli finansal kuruluşların kripto-para birimi yatırımcılarına ve tüccarlara hesap hizmetleri sunmasını yasaklamıştır.

Şimdiye kadar, ilk para teklifleri de dahil olmak üzere tüm kripto para ile ilgili projeler, yatırımcılara çok sık ihtiyaç duyulan berraklığı sağlayarak, içinde yer aldığı yasal bir çerçeve olmadığı için, gri bir alanda faaliyet gösteriyor.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Kripto Para ile işlem yapmak yasalara aykırı mı?
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.