fbpx
  1. Anasayfa
  2. Koin HaberleriTezos Haberleri
  3. En güncel Tezos (XTZ) fiyat tahminleri 2021-2025
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

En güncel Tezos (XTZ) fiyat tahminleri 2021-2025

En güncel Tezos (XTZ) fiyat tahminleri 2021-2025
0

Merkezsiz uygulamalar ve akıllı sözleşmeler platformu olan Tezos’un yerel tokeni XTZ, ağdaki gelişmelerle birlikte, 2022’de ve sonrasında etkileyici bir çıkış yapabilir. Farklı tahmin platformlarının 2021-2022-2025 için güncel Tezos fiyat tahminleri şöyle…

Güncel Tezos fiyat tahmini ve beklentileri

Tezos, bu günlere hiç de kolay gelmedi. Projenin başlangıcından itibaren karşılaştığı engellere rağmen, kripto para birimi hızla ivme kazandı. ICO sırasında sadece iki hafta içinde yaklaşık 230.000.000 dolar toplamayı başardı.

Lansmandan iki yıl sonra XTZ, ondan fazla dev kripto borsasında listelendi. Şimdi XTZ’yi yakından inceleyelim ve kripto para birimi hakkında kapsamlı fiyat tahminlerine yer verelim.

guncel-tezos-fiyat-tahmini-tezos-tahmin-tezos-tahminleri-tezos-fiyat-tahminleri-xtz-fiyat-tahminleri

Tezos (XTZ) nedir?

Tezos, Morgan Stanley’in eski analisti Arthur Breitman tarafından geliştirildi ve 2018’de piyasaya sürüldü. Proje uzun bir süre, Johann Gevers’in istifa etmesi de dahil olmak üzere ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) talepleri ile ilgili yasal sorunları çözmekle uğraştı. Tezos Vakfı, tüm yasal sorunları çözmek için ünlü PwC şirketinden profesyonel denetçilerle çalıştı.

guncel-tezos-fiyat-tahmini-tezos-tahmin-tezos-tahminleri-tezos-fiyat-tahminleri-xtz-fiyat-tahminleri

Merkezsiz uygulamalar ve akıllı sözleşmeler platformu olan Tezos, ana ağını 17 Eylül’de başlattı. Ve 2018’in sonlarına doğru dikkatleri üzerine çekmeye başladı. Stake depozitosunu 10.000XTZ’den 8.000 XTZ’ye düşüren Athens A teklifinden sonra, geliştiricilerin faaliyeti %90 oranında artış gösterdi.

Tezos’un yerel kripto para birimi olan XTZ, stake yapılan en popüler altcoinler arasında yer alıyor. Madenciliğe odaklanan Proof of Work konsensüsünen farklı bir algoritmayla çalışıyor.

Proof-of-Stake konsensüsünü kullanan Tezos, ‘baking’ adı verilen metod ile blokların onayını sağlıyor. ‘Bakers’ olarak adlandırdığı stake cüzdanları ise, çifte harcama olup olmadığını kontrol ediyor ve işlemleri onaylayarak ekosisteme katkı sunuyor.

Başlarda, baker cüzdan sahiplerinin, blokları onaylama ve yayınlama sürecinde aktif olabilmek için en az 10.000 XTZ’lik fon yatırması gerekiyordu. Ancak Athens A teklifi ile bu oran 8.000 XTZ’ye çekildi.

https://youtu.be/UONrBqVlPWo

Tezos ve Ethereum 

Projenin teknik raporuna göre Tezos blockchaininin arkasındaki algoritma, Ethereum’un kurucusu Vitalik Buterin’den ilham alınarak tasarlanmış gibi görünüyor. Yine de Ethereum’dan farklı olan Tezos, yeni öneriler için merkeziyetsiz oylamaya sahip, kendi kendini değiştiren bir benzersiz bir blockchaindir.

Ethereum’un aksine; Tezos ağında fork veya hard forklara gerek yoktur. Protokol ile ilgili kararlar, sadece XTZ sahiplerinin çoğunun onayı ile otomatik olarak gerçekleşir.

ilginizi çekebilir:Güncel Bitcoin BTC Fiyat Tahmini: Uzmanların Mayıs-Haziran ve 2020-2025 beklentileri

ilginizi çekebilir: Güncel Ripple fiyat tahminleri: Uzmanların 2020-2025 XRP fiyat tahmini

ilginizi çekebilir: EOS coin fiyat tahmini: EOS fiyatını etkileyen önemli başlıklar

Güncel Tezos tahmin ve analizleri

Şimi de Athens A’nin ardından XTZ fiyatında görülen artışını inceleyelim:

güncel tezos fiyat tahmini tezos tahmin tezos tahminleri tezos fiyat tahminleri xtz fiyat tahminleri

ICO satışı sırasında tokenin fiyatı 0.47 USD iken; yukarıda da bahsettiğimiz bu depozito düşüşü, kripto paranın fiyatını 0.4$ ‘dan 1,08$ USD’ye yükselmesine yardımcı oldu.

Kripto para piyasasında dev yükselişlerin yaşandığı 17 Aralık 2017’deki boğa koşusunda, XTZ fiyatı 2,19  dolara ulaşarak ATH kaydetti.

Kuşkusuz, XTZ fiyatı üzerinde olumlu etkiye sahip bazı gelişmeler de fiyatın artmasına yardımcı oldu. Örneğin; Kraken gibi popüler birkaç kripto borsası, platformlarına BTC, ETH, USD, EUR ve CAD ile XTZ işlem pariteleri ekledi. Ayrıca Binance, Tezos’u Trust Wallet’a ekledi ve bu da fiyatı olumlu etkiledi.

Esasen 2017’deki ralliden sonra gerçekleşen yükseliş ivmesi, ilk olarak 2019’un sonlarında, yani Coinbase’de XTZ staking havuzunun başlatıldığı dönemde ortaya çıktı. Bu uygulama, kullanıcıların yıllık yaklaşık %5 oranında bir ödül karşılığında tokenlerini stake etmesine izin verdi.

Bu sayede, sermayelerini büyütmenin yollarını arayan daha fazla yeni yatırımcı platforma katılmaya başladı ve bu da yükseliş trendini tetikledi.

Bununla birlikte elde ettiği kazanımların çoğunu, 11 Mart 2020’de tüm piyasada yaşanan çöküş sırasında kaybeden XTZ, bu kayıpları büyük ölçüde geri kazanmayı başardı.

Bu tarihten sonra XTZ yeniden, muazzam bir yükseliş kaydetti. Bu arada birçok teknik endeks kripto para biriminin daha fazla yükseliş için hazırlandığını ortaya koydu. Ve son olarak tüm zamanların en yüksek seviyesini 4 eKİM 2021’de 9,18 dolar ile kaydetti.

Bu endekslere göre, XTZ özellikle uzun vadeli yatırım olarak hala umut vadediyor. Aslında XTZ’deki bu güçlü momentumun arasındaki en önemli faktör, proof-of-stake (PoS) piyasasına hakim olan genel yükseliş eğilimiydi.

ilginizi çekebilir:Analistlerin güncel Ethereum fiyat tahminleri

ilginizi çekebilir: Güncel Litecoin fiyat tahmini 2020-2025-2030

Coinbase ve Binance gibi kripto ekosistemindeki en büyük kripto para borsaları, kullanıcıların tokenlerini otomatik olarak stake etmesine izin vermeye başladı. Ve Tezos’daki dev yükseliş trendi, Coinbase’in, platformda stake edilen XTZ tokenleri için staking ödülleri vermeye başlamasıyla aynı zamana denk geldi.

Daha fazla borsa veya kripto platformu, hatta belki de büyük fonlar, staking platformlarını desteklemeye başladığında; staking, yakın gelecekte çok daha önemli bir sektöre dönüşebilir. Bu da en çok stake edilen Tezos gibi popüler coinlere yarar.

Bknz: Haftanın önemli Tezos haberleri: XTZ’de beklentiler, yorumlar, analizler

guncel-tezos-fiyat-tahmini-tezos-tahmin-tezos-tahminleri-tezos-fiyat-tahminleri-xtz-fiyat-tahminleri
https://www.youtube.com/watch?v=SE9Lb14mSzc

2021-2025 için güncel Tezos fiyat tahmin ve öngörüleri

Şimdi çeşitli kaynaklardan derlediğimiz 2021 ve 2025 yılına projeksiyon sunan güncel Tezos fiyat tahmini hakkında farklı yayın organlarının tahminlerine bir göz atalım.

 WalletInvestor’dan güncel Tezos fiyat tahmini:

WalletInvestor’ın 2021 yıl sonu XTZ tahmini 7 dolar. Bu tahmin sitesi, XTZ’nin gelecekte çok daha karlı bir yatırım olacağını iddia ediyor ve XTZ fiyatında uzun vadeli bir artış bekliyor. Ve 2026 yılına kadar, tokenin fiyatının büyük bir ralli yaparak 16 dolara yükselebileceğini öngörüyor.

güncel tezos fiyat En güncel Tezos (XTZ) fiyat tahminleri 2021-2025

Yani tokenin 5 yıllık yatırım getirisinin %228 civarında olması bekleniyor. Bu durumda, şu anda yaptığınız 100 ABD dolarlık yatırımınız, 2026 yılında 328 dolara kadar çıkabilir.

Digitalcoin isimli bir başka tahmin sitesinin XTZ fiyat tahminleri ise şöyle:

Güncel Tezos fiyat: 5$

2021: 7,38$

2025: 15,87$

güncel tezos fiyat En güncel Tezos (XTZ) fiyat tahminleri 2021-2025

Tradingbeasts.com’dan Tezos tahminleri:

2021 yıl sonu XTZ tahmin: 4.55$

2022 yıl sonu: 6,45$ 

2023 yıl sonu: 7,41

2024 yıl sonu: 8,54

Captainaltcoin.com Tezos tahminleri: Tahmin sitesine göre XTZ fiyatı, 2022’ye 7,43 dolardan başlayarak, yıl sonunda 24,76 dolara kadar yükselebilir.

2025: 37,89$

Tezos 10 dolar olur mu?

Evet Captainaltcoin.com analistlerinin tahminlerine göre 2022 sonunda Tezos 10 dolar olabilir.

Sonuç olarak; Tezos fiyatı büyük olasılıkla, Tezos ağındaki gelişmelerle birlikte, 2021’nin son çeyreğinde ve sonrasında yükselişe devam edecek.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: