fbpx
  1. Anasayfa
  2. Koin HaberleriTezos Haberleri
  3. Tezos fiyat tahmini 2020-2022-2025

Tezos fiyat tahmini 2020-2022-2025

Tezos fiyat tahmini 2020-2022-2025
0
“koinmedya_holdex_finance”
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Merkezsiz uygulamalar ve akıllı sözleşmeler platformu olan Tezos’un yerel tokeni XTZ, ağdaki gelişmelerle birlikte, 2020’nin ikinci çeyreğinde ve sonrasında yükselişe devam edebilir. Bazı teknik indikatörlere göre, Tezos (XTZ) fiyatı, yakın vadede %50’lik bir ralli yapabilir. Farklı tahmin platformlarının 2020-2022-2025 için güncel Tezos fiyat tahmini şöyle:


Güncel Tezos fiyat tahmini ve beklentileri

Tezos, bu günlere hiç de kolay gelmedi. Projenin başlangıcından itibaren karşılaştığı engellere rağmen, kripto para birimi hızla ivme kazandı. ICO sırasında sadece iki hafta içinde yaklaşık 230.000.000 dolar toplamayı başardı.

Lansmandan iki yıl sonra XTZ, ondan fazla dev kripto borsasında listelendi. Şimdi XTZ’yi yakından inceleyelim ve kripto para birimi hakkında kapsamlı fiyat tahminlerine yer verelim.

guncel-tezos-fiyat-tahmini-tezos-tahmin-tezos-tahminleri-tezos-fiyat-tahminleri-xtz-fiyat-tahminleri

Tezos (XTZ) nedir?

Tezos, Morgan Stanley’in eski analisti Arthur Breitman tarafından geliştirildi ve 2018’de piyasaya sürüldü. Proje uzun bir süre, Johann Gevers’in istifa etmesi de dahil olmak üzere ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) talepleri ile ilgili yasal sorunları çözmekle uğraştı. Tezos Vakfı, tüm yasal sorunları çözmek için ünlü PwC şirketinden profesyonel denetçilerle çalıştı.

guncel-tezos-fiyat-tahmini-tezos-tahmin-tezos-tahminleri-tezos-fiyat-tahminleri-xtz-fiyat-tahminleri

Merkezsiz uygulamalar ve akıllı sözleşmeler platformu olan Tezos, ana ağını 17 Eylül’de başlattı. Ve 2018’in sonlarına doğru dikkatleri üzerine çekmeye başladı. Stake depozitosunu 10.000XTZ’den 8.000 XTZ’ye düşüren Athens A teklifinden sonra, geliştiricilerin faaliyeti %90 oranında artış gösterdi.

Tezos’un yerel kripto para birimi olan XTZ, stake yapılan en popüler altcoinler arasında yer alıyor. Madenciliğe odaklanan Proof of Work konsensüsünen farklı bir algoritmayla çalışıyor.

Proof-of-Stake konsensüsünü kullanan Tezos, ‘baking’ adı verilen metod ile blokların onayını sağlıyor. ‘Bakers’ olarak adlandırdığı stake cüzdanları ise, çifte harcama olup olmadığını kontrol ediyor ve işlemleri onaylayarak ekosisteme katkı sunuyor.

Başlarda, baker cüzdan sahiplerinin, blokları onaylama ve yayınlama sürecinde aktif olabilmek için en az 10.000 XTZ’lik fon yatırması gerekiyordu. Ancak Athens A teklifi ile bu oran 8.000 XTZ’ye çekildi.

Tezos ve Ethereum 

Projenin teknik raporuna göre Tezos blockchaininin arkasındaki algoritma, Ethereum’un kurucusu Vitalik Buterin’den ilham alınarak tasarlanmış gibi görünüyor. Yine de Ethereum’da farklı olan Tezos, yeni öneriler için merkeziyetsiz oylamaya sahip, kendi kendini değiştiren bir benzersiz bir blockchaindir.

Ethereum’un aksine; Tezos ağında fork veya hard forklara gerek yoktur. Protokol ile ilgili kararlar, sadece XTZ sahiplerinin çoğunun onayı ile otomatik olarak gerçekleşir.

ilginizi çekebilir:Güncel Bitcoin BTC Fiyat Tahmini: Uzmanların Mayıs-Haziran ve 2020-2025 beklentileri

ilginizi çekebilir: Güncel Ripple fiyat tahminleri: Uzmanların 2020-2025 XRP fiyat tahmini

ilginizi çekebilir: EOS coin fiyat tahmini: EOS fiyatını etkileyen önemli başlıklar

ilginizi çekebilir: Güncel Stellar fiyat tahmini 2020 – 2025

Güncel Tezos tahmin ve analizleri

Şimi de Athens A’nin ardından XTZ fiyatında görülen artışı inceleyelim:

güncel tezos fiyat tahmini tezos tahmin tezos tahminleri tezos fiyat tahminleri xtz fiyat tahminleri

ICO satışı sırasında tokenin fiyatı 0.47 USD iken; yukarıda da bahsettiğimiz bu depozito düşüşü, kripto paranın fiyatını 0.4$ ‘dan 1,08$ USD’ye yükselmesine yardımcı oldu.

Kripto para piyasasında dev yükselişlerin yaşandığı 17 Aralık 2017’deki boğa koşusunda, XTZ fiyatı 12,19  dolara ulaşarak ATH kaydetti.

Kuşkusuz, XTZ fiyatı üzerinde olumlu etkiye sahip bazı gelişmeler de fiyatın artmasına yardımcı oldu. Örneğin; Kraken gibi popüler birkaç kripto borsası, platformlarına BTC, ETH, USD, EUR ve CAD ile XTZ işlem pariteleri ekledi. Ayrıca Binance, Tezos’u Trust Wallet’a ekledi ve bu da fiyatı olumlu etkiledi.

https://twitter.com/TrustWalletApp/status/1113426060799033349

Esasen 2017’deki ralliden sonra gerçekleşen yükseliş ivmesi, ilk olarak 2019’un sonlarında, yani Coinbase’de XTZ staking havuzunun başlatıldığı dönemde ortaya çıktı. Bu uygulama, kullanıcıların yıllık yaklaşık %5 oranında bir ödül karşılığında tokenlerini stake etmesine izin verdi.

Bu sayede, sermayelerini büyütmenin yollarını arayan daha fazla yeni yatırımcı platforma katılmaya başladı ve bu da yükseliş trendini tetikledi.

Bununla birlikte elde ettiği kazanımların çoğunu, 11 Mart 2020’de tüm piyasada yaşanan çöküş sırasında kaybeden XYZ, bu kayıpları büyük ölçüde geri kazanmayı başardı.

Bu tarihten sonra XTZ yeniden, yaklaşık %187 oranında yükseliş kaydetti. Bu arada bir çok teknik endeks kripto para biriminin daha fazla yükseliş için hazırlandığını ortaya koydu. Bu endekslere göre, XTZ özellikle uzun vadeli yatırım olarak hala umut vadediyor.

ilginizi çekebilir:Analistlerin güncel Ethereum fiyat tahmini yılın yeni zirvesini öngörüyor

ilginizi çekebilir: 2020 Cardano fiyat tahmini: Güncellemeler ADA coini nereye taşır?

ilginizi çekebilir: Güncel Litecoin fiyat tahmini 2020-2025-2030

ilginizi çekebilir: Güncel Dogecoin fiyat tahmini: Dogecoin 1dolar olur mu? (2020-2025)

Aslında XTZ’deki bu güçlü momentumun arasındaki en önemli faktör, proof-of-stake (PoS) piyasasına hakim olan genel yükseliş eğilimiydi.

Coinbase ve Binance gibi kripto ekosistemindeki en büyük kripto para borsaları, kullanıcıların tokenlerini otomatik olarak stake etmesine izin vermeye başladı. Ve Tezos’daki dev yükseliş trendi, Coinbase’nin, platformda stake edilen XTZ tokenleri için staking ödülleri vermeye başlamasıyla aynı zamana denk geldi.

Daha fazla borsa veya kripto platformu, hatta belki de büyük fonlar, staking platformlarını desteklemeye başladığında; staking, yakın gelecekte çok daha önemli bir sektöre dönüşebilir. Bu da en çok stake edilen Tezos gibi popüler coinlere yarar.

Bknz: Haftanın önemli Tezos haberleri: XTZ’de beklentiler, yorumlar, analizler ve güncel Tezos fiyat tahminleri

guncel-tezos-fiyat-tahmini-tezos-tahmin-tezos-tahminleri-tezos-fiyat-tahminleri-xtz-fiyat-tahminleri

Teknik analizde yer alan bir yükseliş indikatörüne göre de çok amaçlı bir blockchain olan Tezos’un yerel tokeni XTZ, ikinci çeyrekte %50’lik bir ralli yapabilir.

2020-2025 için Tezos tahmin ve öngörüler

Şimdi çeşitli kaynaklardan derlediğimiz 2020 ve 2025 yılına projeksiyon sunan güncel Tezos fiyat tahmini hakkında farklı yayın organlarının tahminlerine bir göz atalım.

 WalletInvestor’dan güncel Tezos fiyat tahmini:

WalletInvestor’ın 2020 yıl sonu XTZ tahmini 4,115 dolar. Bu tahmin sitesi, XTZ’nin gelecekte çok daha karlı bir yatırım olacağını iddia ediyor ve XTZ fiyatında uzun vadeli bir artış bekliyor. Ve 2025 yılına kadar, tokenin fiyatının büyük bir ralli yaparak 9,304 dolara yükselebileceğini öngörüyor.

Yani tokenin 5 yıllık yatırım getirisinin %217.12 civarında olması bekleniyor. Bu durumda, şu anda yaptığınız 100 ABD dolarlık yatırımınız, 2025 yılında 317,12 dolara kadar çıkabilir.

Digitalcoin isimli bir başka tahmin sitesinin XTZ fiyat tahminleri ise şöyle:

Mevcut fiyat: 2,93$

2020: 5,96$

2025: 8,98$

Tradingbeasts.com’dan Tezos tahminleri:

2020 yıl sonu XTZ tahmin: 2.55$

2023 yıl sonu: 3,45$ 

2025 için CryptoGround XTZ fiyat tahmini

CryptoGround’a  göre, XTZ uzun vadeli iyi bir yatırım ve Tezos fiyatı kesinlikle daha fazla yükselecek. Dahası bu kaynak, 2020’de fiyatın düşme ihitmalinin olmadığını iddia ediyor. 2025 yılında ise, fiyat 9.01$‘a ulaşacak.

Captainaltcoin.com Tezos tahminleri:

2023: 11$

2025: 110$

Sonuç olarak; Tezos fiyatı büyük olasılıkla, Tezos ağındaki gelişmelerle birlikte, 2020’nin ikinci çeyreğinde ve sonrasında da yükselişe devam edecek.

Güncel Tezos fiyat

Kaynak

 

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: