1. Anasayfa
  2. Koin Haberleri
  3. Bitcoin’in piyasa değeri 1,5 trilyon dolar olacak diyen analistin beklediği önemli gelişmeler

Bitcoin’in piyasa değeri 1,5 trilyon dolar olacak diyen analistin beklediği önemli gelişmeler

Bitcoin’in piyasa değeri 1,5 trilyon dolar olacak diyen analistin beklediği önemli gelişmeler
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Makro ekonomi konusunda uzman bir isim, Bitcoin’in piyasa değerinin 1.500.000.000.000 dolar olacağını söylüyor. Analist, BTC’nin nasıl bu seviyeye ulaşacağını da açıklıyor. İşte, beklediği önemli gelişmeler.


Bitcoin’in piyasa değeri 1,5 trilyon dolar olacak diyen analistin beklediği önemli gelişmeler

Makro ekonomi uzmanı Hugh Hendry, Bitcoin’in (BTC) piyasa değerinin 3 kat artarak 1.500.000.000.000 dolara ulaşacağını söylüyor. Çünkü olan göre makro ekonomik durum daha da kötüleşecek.

Bloomberg televizyonuna yeni bir röportaj veren ünlü ekonomist ve koruma fonu yöneticisi, yüksek faiz oranlarının muhtemelen ekonomide bir düşüşe yol açacağını söylüyor.

İlgili – Bitcoin ve kripto rallisi başlıyor diyen ünlü uzmanın dikkat çektiği önemli olay

Hendry’ye göre, makro ekonomik durum kötüleştiğinde en iyi performansa sahip varlık Bitcoin olacak. Böyle bir ortamda ise Bitcoin’in piyasa değeri patlama yapacak. Bitcoin’in mevcut piyasa değeri 597 milyar dolar. Bu seviyeden yaklaşık üç katlık bir değer artışı bekliyor.

Makro ekonomi uzmanı, ekonominin düşüşe geçtiği bir ortamda altının da sağlam bir yatırım aracı olduğunu söylüyor. Ancak bu değerli metale yatırımın olumsuz bir yanı var. Yükseliş potansiyeli çok sınırlı. Şöyle diyor:

“Altın bir varlıkları savunma aracıdır. Ancak yükselme potansiyeli düşüktür. Altının piyasa değeri 13 trilyon dolarla sınırlı.

Altın üç kat büyüdü diyelim. O zaman ABD hisse senetleri piyasasına eşit olacak. Çok uzun ve çılgın bir yaşamın oldu ancak ben altının bu kadar yükselebileceğine ikna olmam. Sadece değerini koruyacak.

Bitcoin’in piyasa değeri yarım trilyon dolar. Bitcoin şimdi alternatif olarak görülen varlık sınıfında. Yani özel sermaye, ticari mülkiyet, altın ve diğerleri gibi. Burada 100 trilyon dolarlık bir piyasadan bahsediyoruz ve Bitcoin sadece yarım trilyon dolar. Bundan dolayı değeri üç kat artabilir ve 1,5 trilyon dolar olabilir. Yani Apple’ın yarısı kadar olur.”

İlgili – 2022’de dipten Bitcoin alan analistten BTC için yükseliş hedefi açıklaması

İşte, ilgili açıklamalar:

Kaynak

Etiketler: