BTC : 64377 ₺ ETH : 1692 ₺ XRP : 1.401 ₺ LTC : 313 ₺ USDT : 6.857 ₺ XLM : 0.636 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriEthereumEthereum Haberleri
  3. Ethereum kritik noktada – Bundan sonra ne yapacak?

Ethereum kritik noktada – Bundan sonra ne yapacak?

Ethereum kritik noktada – Bundan sonra ne yapacak?
0
huobi_koinmedya

Yaklaşık bir aydır 180 dolar civarında oyalanan Ethereum kritik noktada. ETH fiyatı daha önce büyük bir dirençle karşılaştığı ve 180 doların alt seviyelerine düşmesine neden olan 190 dolar seviyesini bu sefer geçmeyi başardı.


Ethereum kritik noktada

Yakaladığı ivme ile birlikte son 2 gündür 185 doların üst seviyelerinde kendine yer edinen Ethereum dün kritik 190 dolar direncinin üzerine çıkmayı başardı. Ancak analistlere göre Ethereum kritik noktada çünkü bu direnç seviyesi Ethereum’un yükselişini durdurabilir ve sert bir şekilde düşmesine sebep olabilir.

3 gün önce yediği satış darbesi sonucu 180 doların en alt seviyelerine kadar düşen Ethereum şu anda 190 doların alt seviyesine çıkmış durumda. Bu kayda değer artış bir momentumun habercisi olabilir ve Ethereum’a yol gösterebilir mi? (Ethereum’da boğa hareketi hazırlığı!)

190 dolar direnç seviyesi ne hikmetse Ethereum’un son bir ayda 2 defa toslayıp geri döndüğü kritik bir nokta. 10 Ekim tarihinde bu seviyeden keskin bir düşüşe geçen ve 160 dolar seviyelerine kadar düşen ETH fiyatları, Ekim sonunda da 190 dolar seviyesinden zılgıtı yedi ve düşüşe geçti.

koinmedya_brave

Hacim artışı momentum için önemli bir etken

TokenAnalyst verilerine göre, en son 12 gün önceki rallide gördüğümüz dikkate değer bir ayrıntı gözümüze çarpıyor. Son 24 saat içinde Ethereum’da % 80’in üzerine çıkan devasa bir on-chain ticaret hacmi var. Bu hacim uzmanlara göre yükselişi devam etmesine sağlayacak en büyük etken.

https://twitter.com/CryptoHornHairs/status/1191429995635322881

Diğer taraftan, HornHairs rumuzlu popüler kripto para birimi analisti, 190 dolar direncini kırmış gibi görünen Ethereum’un yakın vadede 180 dolar seviyelerine geri dönebileceğini iddia etti. Yakın zamanda paylaştığı tweet’inde HornHairs, ETH fiyatının 190 dolar seviyesinde kalıcı olabilmesi için sağlam ve uzun süreli bir arz girişinin olması gerektiğine dikkat çekti.

Şu anda Ethereum kritik noktada. ETH fiyatlarının önümüzdeki saatlerde bu seviyeye ne şekilde tepki vereceği çok önemli. Verilecek olan tepki Ethereum’un ne tarafa gideceği konusunda bizlere iyi bir fikir verebilir.

koinmedya_brave

Diğer taraftan, son ralliyi hesaba katmazsak belirli bir hareket aralığına sıkışmış olan Bitcoin de yatay yönde fiyat dengesini sürdürmeye devam ediyor. 9500 dolar direncini bir türlü aşamayan Bitcoin için fiyatı yukarı doğru itecek bir katalizör hâlihazırda mevcut değil. (ilgili yazı: Bitcoin 9500 seviyesini aşamıyor, uzun vadede hedef neresi?)

Kaynak