BTC : 1.787 ₺ ETH : 6.79E-6 ₺ XRP : 68.3 ₺ LTC : 0.000849 ₺ USDT : 340.6 ₺ XLM : 528 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriBitcoin
  3. Dikkat! Bitcoin 1000 dolarlık yeni bir mum daha hazırlıyor olabilir

Dikkat! Bitcoin 1000 dolarlık yeni bir mum daha hazırlıyor olabilir

Dikkat! Bitcoin 1000 dolarlık yeni bir mum daha hazırlıyor olabilir
0

Bitcoin 1000 dolarlık yeni bir mum daha hazırlıyor olabilir. Analist, BTC grafiğinde oluşan büyük alçalan üçgene dikkat çekiyor. Buradan kırılma, BTC/USD paritesini 10,000 doların üzerindeki hedefine taşır.


Bitcoin 1000 dolarlık yeni bir mum daha hazırlıyor olabilir

Bitcoin fiyatı son günlerde momentum kazanmada zor anlar yaşıyor. Fiyat hareketleri, 10,000 doların alt bölgesinin satış baskısı altında.

2017’de 20,000 dolarlık zirveden düşüşten sonra beş haneli seviyeler BTC için önemli direnç bölgesine dönüşmüştü. Bu bölgeye her seferinde çıkması kısa süreli oluyor. Ardından ise daha büyük bir düşüş geliyor.

Şimdi ise analistler Bitcoin’in konsolidasyonunun uzun sürmeyeceğini düşünüyor. Çünkü Bitcoin 1000 dolarlık yeni bir mum daha hazırlıyor olabilir. Büyük bir teknik formasyon buna işaret ediyor.

koinmedya_brave

İlgili – Güncel Bitcoin Teknik Analizi: BTC’de beklentiler, fiyat tahminleri, yorumlar

Bitcoin konsolide olurken analistler büyük teknik formasyonu gözlemliyor

Son birkaç haftadır görülen fiyat hareketleri genel olarak konsolidasyon olarak görülebilir. Çünkü BTC fiyatı her iki yönde de kesin adım atmakta zorlanıyor.

Öyle görünüyor ki bu göreceli olarak hareketsiz dönem çok büyük bir alçalan üçgen formasyonu oluşturdu. Bu da Bitcoin’in önümüzdeki günler ve haftalarda yaklaşan volatilitesine işaret.

Bir opsiyon traderi kısa süre önce genel olarak boğa olan bu formasyon hakkında konuştu. Ona göre bu formasyondan doğrulanmış bir kırılma lider kripto paranın fiyatını anında 10,400 doların üzerine taşıyabilir.

“Chase_NL” adını kullanan trader, “BTC: Kırılmayı bekliyorum. Düşük zaman aralıklı grafik alçalan üçgen oluşturdu. İlk hedefi 10,433 dolar. 10,085 dolar seviyesini izleyeceğim. Dirençten desteğe dönüşü için. Buradan güçlü ret olmasını istemeyiz. Ama kısa süreli olabilir ve ardından da desteğe dönüşür.”

Bitcoin 1000 dolarlık yeni bir mum daha hazırlıyor olabilir. Analist, BTC grafiğinde oluşan büyük alçalan üçgene dikkat çekiyor. Buradan kırılma, BTC/USD paritesini 10,000 doların üzerinden hedefine taşır.

Grafik: Chase_NL

İlgili – Bitcoin fiyatı düşecek mi? Geçen yıl Bitcoin fiyatının düşeceğini bilen analistten yeni uyarı

Kilit seviye kırılırsa 1,000 dolarlık mum gelebilir

Eğer bu formasyon yükseliş kırılması sağlarsa yakında grafiklerde büyük bir mum görebiliriz. Başka bir trader de yaklaşık 9,850 dolarda olan direnci takip ettiğini belirtiyor.

Ona göre bu seviyenin kırılması ve üzerinde kalması fiyatı yakın vadede çok daha yükseğe taşıyabilir. Aşağıdaki grafiği paylaşarak, beklediği kırılmanın gelmesi ile 1,000 dolarlık yeşil mum oluşabileceğini belirtiyor.

Bitcoin 1000 dolarlık yeni bir mum daha hazırlıyor olabilir. Analist, BTC grafiğinde oluşan büyük alçalan üçgene dikkat çekiyor. Buradan kırılma, BTC/USD paritesini 10,000 doların üzerinden hedefine taşır.

Kaynak

Etiketler: