1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. DeFi, merkezi finans sektörünü geride bırakıyor

DeFi, merkezi finans sektörünü geride bırakıyor

DeFi, merkezi finans sektörünü geride bırakıyor
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Merkezsiz finans, DeFi gelişmeye devam ediyor.

DeFi, merkezi finans sektörünü geride bırakıyor

Merkezsiz finans ya da DeFi, blockchain teknolojisi kullanarak, merkezi bir kurum, banka ya da borsa olmadan finansal işlemler geçekleştiriyor.

Son olarak katıldığı bir podcastte konuşan Comdex CEO2su Abhickek Singh DeFi’nin merkezi finansı geride bıraktığını söyledi.

defi

Abhishkek Signh, Defi ile ilgili şunları söylüyor.

Bence DeFi’nin bu kadar büyümesi şeffaflıktan kaynaklanıyor. Geleneksel kurumlarda, mesela bir banka, gönderinizi tam anlamıyla takip etmeniz mümkün değil. Siz paranızın karşı tarafa ulaşmasını beklerken banka paranızla ticari işlemler yapıyor. Hatta bazı durumlarda bu finansal yatırımları kötü giden kurumların battığını dahi görüyoruz. Bütün bunlar şeffaflığın olmamasından kaynaklanıyor.

İşte bu noktada merkezsiz finans devreye giriyor. Şeffaflık yanında ulaşımı engelleyici hiç bir bariyerler karşılaşmıyorsunuz. Ulaşılabilirlik ve şeffaflık DeFi’nin ana misyonu. Bunlar, son 1.5 yılda gördüğümüz DeFi patlamasını yarattı.

İnsanlar, merkezi finansa ile merkezsiz finans arasındaki farkı görecekelr ve asıl yayılma o zaman gerçekleşecek.

 

İlgili: NFT Rehberi: Non Fungible Token (Değiştirilmez Token) nedir?

İlgili: DeFi mi NFT mi? Hangisi 1 numara olacak?

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: