1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. En çok kazandıran DeFi tokenleri; Aave, Sushiswap ve Curve

En çok kazandıran DeFi tokenleri; Aave, Sushiswap ve Curve

En çok kazandıran DeFi tokenleri; Aave, Sushiswap ve Curve
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

DeFi alanı özellikle son 24 saatte oldukça hareketlendi. En çok kazandıran DeFi tokenleri ise Aave, Sushiswap ve Curve oldu.

En çok kazandıran DeFi tokenleri; Aave, Sushiswap ve Curve

Merkezsiz finans (DeFi) protokolleri arkasındaki bazı tokenler, son 24 saatte %10’dan fazla kazanç elde etti. Günün en çok kazananları arasında Curve, Aave ve SushiSwap başı çekiyor.

DeFi, borç verme ve ödünç alma gibi birçok geleneksel finansal hizmeti sunan, ancak bankalar veya brokerler gibi merkezi aracıları ortadan kaldıran kripto endüstrisinin hızla büyüyen bir sektörüdür.

Tüm sektör genelinde kilitlenen toplam değeri gösteren DeFi Llama, yazı anında yaklaşık 185 milyar doları işaret ediyor.

defi total tvl
DeFi Total TVL. Kaynak: DefiLama

DeFi tokenleri arasında üç protokol öne çıkıyor; Curve, Aave ve SushiSwap.

Curve CRV token

Stabilcoinler gibi benzer değerli varlıklar için optimize edilmiş merkezsiz bir borsa (DEX) olan Curve 14 Eylül’de, Ethereum için bir katman-2 ölçeklendirme çözümü olan Arbitrum’da piyasaya sürüldü.

Bu güncel gelişme CRV coin fiyatına hemen yansıdı ve CRV coin %18 yükseldi.

SushiSwap SUSHI token

Kullanıcıların trade yapmasına, kredi alıp-vermesine olanak tanıyan popüler bir merkezsiz borsa olan SushiSwap da Arbitrum’a katıldı. Aslında, SushiSwap; Avalanche, Celo, Polygon, Fantom, Binance Smart Chain ve daha birçokları üzerinde operasyonları olan DeFi’deki en zengin entegre projelerden biridir.

Bununla birlikte, SushiSwap’ın yerel tokeni SUSHI’dek görülen %15’lik artışın, muhtemelen token başlatma platformu Miso’da yakın zamanda gerçekleşen bir NFT satışına bağlanıyor.

defi tokenleri

Aave AAVE token

DeFi alanının lider protokolü Aave, sosyal medya platformlarıyla ilgili yeni bir proje lansmanı olacağını duyurdu. Konuyla ilgili olarak Aave kurucularından edinilen ip uçlarına göre, kişinin sosyal medya aktivitelerinden para kazanmasına olanak tanıyacak.

DeFi alanındaki genel yükselişe haberin de etkisiyle birlikte AAVE token %15 artış gösterdi.

aave
AAVE/USD Saatlik grafik. Kaynak: TradingView

İlgili: Aave (AAVE) coin nedir, iyi bir yatırım mı?

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.