Loading...
btc
BTC
0.11%
Bitcoin
67.213,47 USDT
eth
ETH
-0.09%
Ethereum
3.514,47 USDT
bch
BCH
-0.12%
Bitcoin Cash
394,97 USDT
xrp
XRP
-0.24%
Ripple
0,59 USDT
ltc
LTC
0.26%
Litecoin
73,22 USDT
bnb
BNB
0.59%
Binance Coin
596,62 USDT
sol
SOL
0.2%
Solana
173,97 USDT
avax
AVAX
-0.06%
Avalanche
29,09 USDT
ada
ADA
-0.01%
Cardano
0,44 USDT
dot
DOT
0.42%
Poladot
6,36 USDT
doge
DOGE
-0.63%
Doge Coin
0,13 USDT
shib
SHIB
-0.38%
Shiba Inu
0,00 USDT
  1. Haberler
  2. Kripto Para Haberleri
  3. DeFi NFT rekabeti! Hangisi 1 numaraya yükseliyor!

DeFi NFT rekabeti! Hangisi 1 numaraya yükseliyor!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

DeFi NFT rekabeti  devam ediyor, ancak ekosistemlerinin büyümeye devam etmesi DeFi’leri kripto piyasasında NFT’lerden daha tercih edilir hale getiriyor.

 

DeFi NFT arasında hangisi gelecek vaad ediyor? Altcoin toparlanması ; dönüş zamanı!.. Veriler, tüccarların NFT’lerden DeFi’ye geçtiğini gösteriyor

 

Piyasayı zamanlamak neredeyse imkansızdır , ancak  beş ölçüm, yatırımcıların  bir sektör rotasyonunun ne zaman devam ettiğini belirlemelerine yardımcı olabilir.

Yatırım karlarını korumanın önemli bir parçası, bir varlığın veya sektörün ne zaman tükenme belirtileri gösterdiğini ve bir sektör rotasyonunun ne zaman devam ettiğini bilmektir.

 

Bu, bir anda yön değiştirebilen ve kripto milyonerlerini depresif çanta sahipleri haline getirebilen, hızla hareket eden kripto para piyasalarında özellikle çok önemlidir.

 

Çoğu yatırımcı, değiştirilemez token (NFT) sektörünün Temmuz ayından bu yana alev aldığını biliyor ve CryptoPunks, Mutant Ape Yat Kulübü ve evcil hayvan EtherRock NFT’leri altı ve yedi haneli meblağlar alırken, en iyi NFT pazarı OpenSea toplam satışlarda 4 milyar doları aştı. Bu çılgınlık heyecan verici olsa da, çeşitli blockchain ağlarında birçok yeni proje başlatıldı ve işlem hacimlerindeki son düşüş, yatırımcıların farklı meralara geçmek istediklerinin bir işareti olabilir. 

 

2021’in ilk çeyreğinde, merkezi olmayan finans (DeFi) protokolleri ve bunlarla ilgili tokenler yatırımcıların odak noktasıydı, ancak NFT piyasasının ilk boğa piyasasına girmesiyle bu sektör Mart ayında soğudu. Şimdi, gelgit değişmeye başlamış gibi görünüyor ve NFT ticaretinden elde edilen karlar, altcoinlere ve DeFi pazarlarına geri dönüyor olabilir.

 

NFT’lerden DeFisector’a bir sermaye rotasyonunun devam edebileceğine dair beş işaret.

 

Büyük ve küçük ölçekli DeFi göstergeleri rallisi

 

DeFi Perp, Maker (MKR), Polkadot’s DOT, Solana (SOL), Curve DAO Token (CRV), Uniswap (UNI) ve SushiSwap (SUSHI) dahil olmak üzere DeFi ile ilgili en iyi 25 kripto para biriminden oluşan bir sepet içeren FTX kripto para borsasında bir endeks tokenidir. 

 

TradingView’den alınan veriler, DeFi Perp’in fiyatının 20 Temmuz’da 5,331$’a düştüğünden bu yana yükselişte olduğunu ve o zamandan beri %138 artarak 2 Eylül’de 12.771$’da günlük en yüksek seviyesine çıktığını gösteriyor.

DeFi NFT DeFi NFT rekabeti! Hangisi 1 numaraya yükseliyor!

DeFi Perp’in 2021’de Şubat ve Mayıs arasındaki ralli sırasında önemli bir seviye olduğu gösterilen 12.500 dolarlık destek ve direnç seviyesine yükselen fiyatı, fonların DeFi ekosistemine geri akmaya başladığının bir işareti. NFT’ler için günlük işlem hacimleri ve fiyat tabanları düşüşte olduğunu da görmekteyiz.

 

NFT fiyatları soğuyor

 

Hızla yükselen NFT fiyatları her zaman halkın dikkatini çeken ana özellik olduğundan, aynı zamanda sektörün genel sağlığını değerlendirmek için bir kırmızı bayrak ve iyi bir ölçümdür. Piyasada satılan NFT’lerin günlük ortalama fiyat tabanını izleyen aşağıdaki grafikte gösterildiği gibi, ortalama fiyat tabanı 29 Ağustos’ta 1,02 Ether (ETH) ile yüksek bir seviyeye ulaştı ve o zamandan beri 0,5 ETH’ye geri çekildi.

DeFi NFT DeFi NFT rekabeti! Hangisi 1 numaraya yükseliyor!

NFT’lerin daha ucuza satılması veya yeni yüksek hacimli projelerin daha düşük fiyatlarla satılması, pazarın doygun hale geldiğinin ve ivmenin azalmaya başladığının bir işareti olabilir.

 

DeFi platformlarındaki aktif kullanıcılar ve işlemler artıyor

 

DeFi ekosisteminin büyümeye devam ettiğinin bir başka işareti de, aşağıda Dune Analytics’ten alınan verilerde gösterildiği gibi, zaman içinde istikrarlı bir şekilde artan DeFi kullanıcılarının sayısıdır. Protokollerle etkileşime giren yeni kullanıcılar, büyük olasılıkla istikrarlı getirilere ve sorunsuz token stake etme özelliğine ve Cointelegraph’a ilgi duymaktadır. geleneksel finanstan gelen  yatırımcıların da DeFi’nin sunduğu şeylerle derinden ilgilendiğini bildirdi.

DeFi NFT DeFi NFT rekabeti! Hangisi 1 numaraya yükseliyor!

Bu ölçüm, DeFi protokolleriyle etkileşime giren benzersiz cüzdan adreslerinin sayısını takip ederken ve bazı kullanıcıların birden fazla adresi olması mümkün olsa da, durum son zamanlarda daha karmaşık hale geldi. Stake etme, likidite sağlama veya protokollerde token kilitleme yoluyla DeFi’de getiri elde etmenin uzun vadeli doğası, tartışmalı bir şekilde, birden fazla cüzdan arasında geçiş yapan ve varlıkları sürekli olarak taşımak için yüksek gaz ücretleri ödeyen kullanıcılarda düşüşe neden oldu.

 

Yeni kullanıcıların DeFi alanına sürekli girişi, NFT’lerde kar elde eden bazılarının artık karı kilitlemek ve getiri elde etmek istediğinin, pazara yeni girenlerin ise daha düşük riskli fırsatlardan etkilendiğinin sinyalini gösteriyor.

 

ETH 4.000 dolar, oyunda yeni bir rotasyona işaret ediyor

 

DeFi’ye doğru bir sektör rotasyonuna işaret edebilecek bir diğer gelişme, Ether’in sürekli yükselen fiyatıdır. Cointelegraph Markets Pro ve TradingView’den elde edilen veriler, Ether fiyatının 20 Temmuz’da 1.706 $’a düştüğünden bu yana %125 yükseldiğini ve en son %23’lük artışla 30 Ağustos’ta 3.134 $ ve 3 Eylül’de 4.029 $’a yükseldiğini gösteriyor. 

DeFi NFT DeFi NFT rekabeti! Hangisi 1 numaraya yükseliyor!

Ethereum’da bulunan ve en iyi DeFi protokollerinin çoğuyla, en iyi altcoinler , DeFi ekosistemindeki ana varlıklardan biridir ve diğer koinleri stake etmek ve satın almak için yaygın olarak kullanılır.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.