1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. İşte, kıdemli Bloomberg analistine göre Bitcoin ve Ethereum’un yeni boğa hedefi

İşte, kıdemli Bloomberg analistine göre Bitcoin ve Ethereum’un yeni boğa hedefi

İşte, kıdemli Bloomberg analistine göre Bitcoin ve Ethereum’un yeni boğa hedefi
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kıdemli Bloomberg analisti, mevcut piyasa üzerinden yaptığı yeni değerlendirmede Bitcoin ve Ethereum fiyatlarının yeni hedefini açıkladı. Ona göre BTC’nin önünde çok az engel var.


Bloomberg analistine göre Bitcoin’in 100,000 dolar hedefi işten bile değil

Bitcoin (BTC) fiyatı 50,000 dolar güçlü engeli başarıyla aşmayı başardı. Şu an BTC yüzde 2.45 yükseliş ile 50,306 dolardan işlem görüyor ve piyasa değeri de 945 milyar dolar. Şu an öyle görünüyor ki boğalar BTC grafiklerinde ağır basıyor.

Bloomberg’in kıdemli menkul kıymetler stratejisti Mike McGlone ise Bitcoin’in daha fazla yükseleceğine inanıyor. Ona göre 100,000 dolar hedefine kadar çok az sayıda engel var. Bitcoin piyasası Temmuz’un sonu Ağustos’un başından bu yana boğa piyasasında bir canlanma yaşıyor. Analistin bu tahmini de buna uygun.

Son 40 günde BTC fiyatı yüzde 66’dan fazla değer kazandı. Dahası, on-chain veriler de Bitcoin adres faaliyetlerinin de son birkaç haftada önemli ölçüde arttığını ve güçlü bir görünüm verdiğini gösteriyor. Daha geniş piyasadaki toparlanma hakkında da konuşan McGlone şöyle diyor:

“İç burkan bir düzeltmeye katlandıktan sonra, kripto piyasasının ikinci çeyrek dip seviyelerinin altına düşmektense yukarı yönlü seyrine devam etme olasılığının daha yüksek olduğunu görüyoruz. Bitcoin ve Ethereum’un ikinci yarı yıl rekor seviyelere ulaşmasını ne durdurabilir? Daha zor bir soru olabilir mi? Artan talep ve benimseme, azalan arzla karşı karşıya.”

100,000 dolar diyenler artıyor

Bu arada Bitcoin için 100,000 dolar olacak diyen kıdemli analist sayısı giderek artıyor. SkyBridge Capital’den Anthony Scaramucci daha önce benzer bir tahmin yapmıştı.

İlgili – Ünlü analist Bitcoin için bu yıl 135,000 dolar dedi ve tarih verdi

Ethereum (ETH) da 5000 dolar yolunda

McGlone, değerlendirmesinin devamında, Ethereum (EHT) rallisi hakkında konuşuyor. Dünyanın ikinci en büyük kripto parası Cuma günü 4,000 dolara ulaştı. ETH, 21 Temmuz seviyesinden değerini ikiye katladı.

ETH, 4,400 dolar ATH değerinden sadece yüzde 10 geride. McGlone ise Ethereum rallisinin 5,000 dolara kadar devam etmesini bekliyor. Mevcut seviyeden yüzde 25 yükseliş demek.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: