fbpx
promodex_koinmedya_banner_1440x90
promodex_koinmedya_banner_1440x90
BTC : 578371 ₺ ETH : 44259 ₺ XRP : 10.344 ₺ LTC : 1983.7 ₺ USDT : 13.629 ₺ XLM : 3.44 ₺
  1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Amerikan SEC ilk DeFi cezasını kesti!

Amerikan SEC ilk DeFi cezasını kesti!

Amerikan SEC ilk DeFi cezasını kesti!
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

SEC, merkezsiz finans protokellerine karşı ilk cezai müeyyidesini oluşturdu. 

Amerikan SEC ilk Defi cezasını kesti!

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, merkezi olmayan finans projesi DeFi Money Market ile uzlaşma anlaşmasına vardığını duyurdu. SEC daha önce DeFi Money Market protokolünü 30 milyon dolarlık sahtecilik suçu yönelymişti.

Koinmedya.com’un edindiği bilgiye göre, protokol operatörleri Derek Acree ve Gregory Keough, yatırımcılara gerçek dünya varlıklarına endeksli faiz ödeme vaadiyle mToken ve DMG sattılar ancak özellikle de fiyatların aşırı değişkenlik göstermesiyle birlikte geri ödemeleri gerçekleştiremediler. 

CoinGecko verilerine göre, DMG tokenin market cap değeri yaklaşık 2.3 milyon dolar değerinde. 

SEC’in iddialarını kabul etmeksizin veya reddetmeksizin, davalılar 12.8 milyon dolar tazminat ve toplamda 300.000 dolar para cezası ödemeyi kabul etti.

defi Amerikan SEC ilk DeFi cezasını kesti!

Tarihi yaptırım eylemi, SEC Başkanı Gary Gensler’in merkezsiz finans DeFi alanını dizginlemenin ajansın kapsamlı kripto para birimi gündeminin bir parçası olduğunu açıklamasının ardından geldi.

İlgili: Altcoin haber, gündem gelişmeler

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: