fbpx
  1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Kripto dünyasının kilitlendiği Bitcoin grafiği, bütün gözler bu hatta!

Kripto dünyasının kilitlendiği Bitcoin grafiği, bütün gözler bu hatta!

Kripto dünyasının kilitlendiği Bitcoin grafiği, bütün gözler bu hatta!
0
“koinmedya_holdex_finance”
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin şu anda aşağı yönlü bir trend çizgisi ile adeta flört ediyor. Uzun süredir geçilemeyen trend hattı önemli bir yukarı yönlü hareketin de önündeki en büyük engel olarak görülüyor.

Kripto dünyasının kilitlendiği Bitcoin grafiği, bütün gözler bu hatta!

Daha önce koinmedya.com haberlerinde okuduğunuz gibi, Bitcoin grafiğinde görülen trent hattı, 2021 boğa rallisini durduran hat. Bitcoin hatta ikinci kez dokunduğunda kripto alanında %50’ye varan kayıplar meydana geldi. Şimdi yaklaşan üçüncü dokunuş Bitcoin’i aya çıkaracak tılsımlı an olabilir mi?

bitcoin trend line
BTC/USD Tradingview

Bitcoin şimdiye kadar bu direnç hattının üstesinden gelmek için çok mücadele etti, ancak direncin altındaki konsolidasyon tipik olarak yükseliş gösteriyor. Trend çizgisi aynı zamanda çeşitli dip modellerin ve sinyallerin onaylanmasında son nokta olabilir.

Bitcoin boğası BTC/USD paritesini 300.000 dolara çıkarabilir

Şimdi trend hattının kırılmasının doğrulanması, ters dip ve genişleyen bir kama dip oluşumunu teyit eder. Ancak daha uzun zaman aralığına baktığımızda karşımıza bir Bitcoin boğa bayrak formasyonu çıktığını görebiliriz.

Bir boğa bayrak formasyonu, direnç kırılması sonrası oluşan uzun bir “direk” ile karakterize edilir. Bu harekete tipik olarak yüksek hacim eşlik eder. Hareket doruğa ulaştığında, aşağı doğru eğimli bir kanal “bayrak” bileşenini oluşturur.

 

bitcoin bull flag
BTC/USD Tradingview

Bir boğa bayrağının hedefi, direğin uzunluğu ölçülerek ve en üst trend çizgisindeki bayrağın kopuşuna uygulanarak alınır.

Bitcoin fiyatı şu anda buradaysa, modelin hedefi BTC başına yaklaşık 300.000 doların üzeri olacaktır. Son boğa piyasasını alıp ayı piyasasının dibine eklediğimizde, BTC başına 325.000 $’lık bir zirve potansiyeli mevcut.

 

Canlı BTC fiyatı: $ 42,652.00

İlgili: Bitcoin nasıl alınır? Bitcoin almanın 8 kolay yolu

İlgili: En iyi, en güncel Bitcoin forumları BTC konuşulan Telegram toplulukları

İlgili: Bitcoin cüzdan nedir? 2021’nin en iyi Bitcoin cüzdanları

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: