1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Yoksa ABD’li bankalar yaklaşan Bitcoin boğasına mı hazırlanıyor!
becommer_koinmedya
becommer_koinmedya

Yoksa ABD’li bankalar yaklaşan Bitcoin boğasına mı hazırlanıyor!

Yoksa ABD’li bankalar yaklaşan Bitcoin boğasına mı hazırlanıyor!
0

Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

ABD merkezli bankalarda ciddi hareketlilik söz konusu. Bu hareketlilik bir şeylerin hazırlığına işaret ediyor. Koinmedya.com olarak son gelişmeleri değerlendirdiğimizde yoksa yaklaşan Bitcoin boğa sezonuna mı hazırlık var sorusunu sormadan edemiyoruz.


Yoksa ABD’li bankalar yaklaşan Bitcoin boğasına mı hazırlanıyor!

Bank of America, Goldman Sachs, JP Morgan ve Wells Fargo gibi ABD’nin önde gelen yatırım ve ticari bankaları son günlerde Bitcoin ve kripto para piyasalarına yönelik ciddi açılımlar gerçekleştiriyor. 1-2 yıl öncesine kadar Bitcoin ve kripto para piyasalarına mesafeli yaklaşan bankalar, hızlı biçimde kripto para piyasalarına adapte oldular. Bitcoin ve kripto para piyasalarına yönelik çeşitli hizmetler sunmaya başladılar.

Amerika Bankalar Birliği (ABA) tarafından yayınlanan rapor ise tüm bankalara Bitcoin ve kripto para piyasalarında işlem yapmaya çağrı niteliğindeydi. ABA, kripto para piyasalarındaki kârlılığa dikkat çekerek bankaları bu piyasada işlem yapmaya çağırıyordu.

Lütfen Bkz: Amerikan Bankalar Birliğinden şok Bitcoin raporu!

ABD’nin en büyük bankaları arasında yer alan Bank of America’da ise dikkat çeken bir kadro değişimi yaşandı. Bank of America, Merrill Lynch’in eski yöneticisi Mark Donoghue’yi işe aldı ve kripto paralarla ilişkili departmanın başına koydu. Donoghue, Merrill Lynch’de ETP’lerin (Borsa Ticaret Ürünleri) başındaki şahıs idi. Merrill Lynch yöneticisi bu alandaki tecrübesini kripto para piyasalarına aktaracak.

Son günlerde ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonuna (SEC), Bitcoin ETF’ler konusundaki başvurularda ciddi artışlar söz konusu. Eğer SEC bir Bitcoin ETF’ye onay verirse bu konudaki finansal ürünlerin talebinde ciddi artışlar yaşanabilir. En son dev yatırım şirketi Invesco, Bitcoin ETF başvurusunda bulunmuştu.

Yukarıdaki tüm gelişmeler, acaba yeni bir boğa sezonu mu geliyor sorusunu sorduruyor.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.