1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Amerikan Bankalar Birliğinden şok Bitcoin raporu!
becommer_koinmedya
becommer_koinmedya

Amerikan Bankalar Birliğinden şok Bitcoin raporu!

Amerikan Bankalar Birliğinden şok Bitcoin raporu!
0

Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Amerikan Bankalar Birliğinin son raporu yayınlandı. Raporda Birlik, üyelerine Bitcoin ve kripto paralar konusunda önemli tavsiyelerde bulundu.


Amerikan Bankalar Birliğinden şok Bitcoin raporu!

Amerikan Bankalar Birliği (ABA) raporunda Bitcoin ve kripto para piyasalarındaki yüksek kârlılığa dikkat çekiliyor. Birlik, bankalara kripto para firmaları ortak iş yapmak ve iş geliştirme tavsiyesinde bulunuyor. Raporda müşterilerden Bitcoin ve kripto para piyasalarına yönelik potansiyel bir talebin doğduğu vurgulanıyor. Bu alandaki fırsatların değerlendirilmesi konusunda tavsiyeler öne çıkıyor.

Raporda bankaların uluslararası ödemeler sistemlerini blockchain ile dönüştürebilecekleri ve oldukça düşük maliyette fon transferlerinin gerçekleştirebileceğini belirtiliyor.

Raporda kripto para piyasaları ile çalışacak bankalar için uyarılar da söz konusu. Bankaların müşterilerine kripto para hizmeti sunarken AML/KYC (Kara Para Aklama/Müşterini Tanı) protokollerine azami derecede uyulması gerektiği yönde uyarılar var. ABA raporunda kripto paralar şu şekilde sınıflandırılıyor: Kripto paralar, stabil coinler, merkez bankası dijital para birimleri, Non- Fungible tokens (değiştirilmez tokenlar) ve DeFi (merkezsiz finans) tokenları.

Lütfen Bkz: Dünya devi Google’dan son dakika Bitcoin kararı!

Bankaların kripto para yatırımcılarını depolama, gözetim ve cüzdan hizmetlerini sunabilecekleri ifade ediliyor. Ayrıca değişim masaları, broker hizmeti, sigortalama ve varlık yönetimi desteğinin de sunulabileceği belirtiliyor.

Sadece birkaç yıl önce Bank of America ve Wells Fargo gibi bankalar Bitcoin ve kripto para piyasalarına yönelik oldukça düşmanca politikalar geliştiriyorlardı. İki banka da kripto para girişimcilerinin hesaplarını iptal ederken ilgili işletmelere bankacılık hizmeti sunmuyordu. Her iki banka da 2021 yılı içerisinde müşterilerine Bitcoin ve kripto para hizmeti sunmaya başladı. Gerçekten de Bitcoin ve kripto para piyasalarındaki kârlılık bankaların bu alana yönelik iştahını kabartıyor.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.