BTC : 618000 ₺ ETH : 45630 ₺ XRP : 11.223 ₺ LTC : 1659.9 ₺ USDT : 14.744 ₺ XLM : 2.99 ₺
  1. Anasayfa
  2. Koin HaberleriBitcoin Haberleri
  3. Bitcoin ağ verileri tıpkı “O” dönemi andırıyor!
becommer_koinmedya
becommer_koinmedya

Bitcoin ağ verileri tıpkı “O” dönemi andırıyor!

Bitcoin ağ verileri tıpkı “O” dönemi andırıyor!
0

Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Popüler kripto analiz platformu Glassnode tarafından yayınlanan bir rapora göre, mevcut Bitcoin ağ verileri 2018 yılı ile şaşırtıcı derecede benzerlik gösteriyor.

Bitcoin ağ metriklerine göre akümülasyon tam gaz devam ediyor!

Bitcoin fiyatı hafta sonu 42 bin doları aştığından bu yana oldukça fazla kar satışı yapıldı. Ve dijital varlık o zamandan beri %9 düştü. Peki bu satışlar piyasanın genel ruh halini tamamen değiştirdi mi?

Genel piyasa duyarlılığını daha iyi okumak için ağdaki faaliyetler analiz edilebilir. Kripto para veri analiz platformu Glassnode, en son yayınladığı on-chain raporunda bu konuyu derinlemesine analiz etti.

Bitcoin ağ verileri tıpkı "O" dönemi andırıyor!

Yeni boğa trendinden şüphe duyulduğu bir zamanda gerçekleşen bu yükselişin gerçek bir ralli mi yoksa makro ölçekteki düşüş trendinde ortaya çıkan bir rahatlama rallisi mi olduğu merak ediliyor.

Konuya ilişkin pek çok farklı yorum yapılsa da Glassnode araştırmacıları, akümülasyonun, yani birikim sürecinin oluştuğunu ve bu sürecin de 2018 ayı piyasası sırasındaki yapıya benzer göründüğünü belirtiyor.

Bitcoin madencileri akümülasyon yaparken, borsalardaki likid varlık oranı azalıyor!

Akümülasyon devam ederken, kripto borsalarından her geçen gün daha fazla fon çıkışı gerçekleşiyor ve dolayısıyla ağ metrikleri sürekli olarak gelişiyor.

https://twitter.com/glassnode/status/1422424372137000961?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1422424372137000961%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fcryptopotato.com%2Fanalysts-bitcoin-accumulation-in-play-similar-to-mid-2018%2F

Şöyle ki; Glassnode, geçtiğimiz hafta borsalardan çok büyük miktarda fon çıkışı olduğunu kaydetti. Bu oran, aylık bazda 100.000 tokenin üzerine çıktı.

Ki bu, geçen yıl kasım ayından bu yana – yani o dönemde tüm zamanların en yüksek seviyesi olarak bilinen 20.000$’ı kırmadan önce- görülmemiş bir artış. Bu da borsalardaki bakiyelerin, %13 ile son üç yılı aşkın bir dönemin en düşük seviyesine düşmesine neden oldu.

Bu fonlar, acil bir durumda kolayca tasfiye edilebilecekleri seviyelerden alındığı için borsa çıkışları yükseliş işareti olarak kabul edilir.

Ayrıca yapılan bu araştırma, 100 ila 10.000 BTC’lik adreslerde tutulan Bitcoin miktarının ilk kez 9.23 milyona ulaştığını kaydetti. Aktif BTC adreslerinin %30 artışla 325.000’e yükselmesiyle birlikte, Temmuz ayı sonlarında aktif adresler açısından kayda değer bir artış oldu.

Bu arada geçen hafta 2 milyar dolardan fazla kar satışı yapıldı, bu da piyasanın bir kısmının karda olan fonlarını harcadığını gösteriyor.

Madenci faaliyetlerine bakıldığında ise, rapor madencilerden borsalara doğru gerçekleşen net transfer hacminin temmuz ortasından sonuna kadar günlük bazda 100 BTC’nin altına düştüğünü ortaya koydu. 

Son olarak; Glassnode, mayıs ayındaki satışlardan hemen sonra pazarın büyük bir akümülasyon sürecine geri döndüğü sonucuna vararak şunları ekledi:

“Bu nedenle, on-chain piyasalarında en olası eğilim HODLing ve akümülasyon gibi görünüyor.”

Bitcoin fiyat görünümü

Bitcoin ağ verileri tıpkı "O" dönemi andırıyor!

Yazımızı yayına hazırladığımız sırada, piyasada geri çekilme devam ediyor. Bitcoin fiyatı, gün içinde %4’lük bir değer kaybı ile birlikte 37.700 doları test etti. Ve ardından 38.000 doların üzerine tekrar çıktı.

37 bin doların hemen üzerinde küçük bir destek var, ancak bunun altına doğru gerekleşecek bir düşüş, son kazanımların kaybedilmesine ve dijital varlığın 34 bin dolarlık bölgeye dönmesine neden olabilir.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: