okx_koinmedya
Loading...
btc
BTC
0.9%
Bitcoin
69.174,61 USDT
eth
ETH
0.63%
Ethereum
3.751,64 USDT
bch
BCH
-0.26%
Bitcoin Cash
493,56 USDT
xrp
XRP
0.69%
Ripple
0,54 USDT
ltc
LTC
-0.15%
Litecoin
84,87 USDT
bnb
BNB
0.3%
Binance Coin
602,06 USDT
sol
SOL
-0.31%
Solana
167,18 USDT
avax
AVAX
-0.07%
Avalanche
37,98 USDT
ada
ADA
0.07%
Cardano
0,46 USDT
dot
DOT
1.68%
Poladot
7,37 USDT
doge
DOGE
3.78%
Doge Coin
0,17 USDT
shib
SHIB
1.85%
Shiba Inu
0,00 USDT

Coin Bureau’dan kripto para piyasasına uyarılar!!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Popüler Youtube kanalı Coin Bureau, gelecek ekonomik verilerin kripto para piyasası için kırılma noktası oluşturabileceği görüşünde.

Coin Bureau’dan kripto para piyasasına uyarı

Son yayınlanan videoda 2.9 milyon takipçisine hitaben konuşan, Coin Bureau’nun ekran yüzü Guy, önümüzdeki ay gelecek ekonomik verilerin, kripto para piyasasına olumsuz etkileri olabileceğini ve hali hazırda devam eden yükseliş seyrinin kısa kesebileceğini söyledi.

Youtube kanalının ilk olarak dikkat çektiği veri, Kişisel Tüketim Harcamaları (PCE) endeksi. PCE, ABD tüketici enflasyon değerlerini tutuyor.

Temmuz ayı PCE verileri 26 Ağustos’ta gelecek. PCE’nin, Fed’in önemsediği göstergelerinden biri olduğunu biliyoruz. Buradaki bir yükseliş piyasalarda bir düşüşe neden olabilir.

Guy, ikinci önemli verinin Gayri Safi Yurtiçi Hasıla (GDP) olduğunu belirtiyor. ABD, Q2 GDP verileri Ağustos sonunda açıklanacak.

GDP verileri de 26 Ağustos gününe ayarlanmış durumda. Buraya dikkat!

GDP’nin yükseliş göstermesi, ABD’nin teknik olarak, resesyondan çıktığı anlamına gelir. Bu durum Fed’i faiz artırımı konusunda cesaretlendirebilir.

Coin Bureau’nun kripto para piyasası için dikkat çektiği son nokta ise, her yıl Ağustos ayında düzenlenen Jackson Hole Ekonomik Sempozyumu.

Dikkat edilmesi gereken üçüncü durum, 25-26 Ağustos’ta düzenlenecek Jackson Hole Sempozyumu. Bilindiği gibi Jackson Hole Sempozyumu, merkez bankalarını bir araya getiriyor. Sempozyumun sonuçlarına göre, Jerome’den [ABD Merkez Bankası Başkanı] canlı tepkiler görebiliriz.

Coin Bureau bu üç gelişmenin neticelerine göre kripto para piyasasın önemli şekilde etkilenebileceği Fed kararları gelebilir.

Canlı BTC fiyatı: [mcrypto coin=”BTC” currency=”USD”]

İlgili : Bitcoin teknik analizi, grafik ve yorumlar

İlgili: Bitcoin güncel fiyat tahmini, BTC geleceği yorum ve analiz.

 

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.