BTC : 62989 ₺ ETH : 1580 ₺ XRP : 1.231 ₺ LTC : 290.5 ₺ USDT : 6.895 ₺ XLM : 0.4681 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriAltcoin
  3. Çin’in resmi kripto parası Tron ve Neo’yu nasıl etkiler?

Çin’in resmi kripto parası Tron ve Neo’yu nasıl etkiler?

Çin’in resmi kripto parası Tron ve Neo’yu nasıl etkiler?
0
huobi_koinmedya

Çin Merkez Bankası Libra’nın etkisi ile kendi resmi kripto parasını çıkarıyor. Dijital Yuan’ın Tron ve Neo’yu olumlu etkilemesi beklenmiyor.


Dijital Yuan Tron ve Neo’yu nasıl etkiler?

Çin Merkez Bankası Başkanı, Libra’nın dolar ağırlık bir sepete endekslenmesi dolara küresel hakimiyet kazandıracağını düşünüyor. Ayrıca Libra’nın küresel piyasalarda yoğun olarak kullanılması Çin para politikalarını olumsuz etkileyeceğini ileri sürüyor (Lütfen Bkz: Libra, dolara küresel hakimiyet kazandırmak için üretilen proje mi? Çin Merkez Bankası Başkanı açıklıyor).

Libra başta olmak üzere kripto paralarının yaygınlaşması ve blockchain teknolojisinin etkisi ile Çin Merkez Bankası kendi kripto parasını çıkaracağı iddia ediliyor. Yani Çin’in Yuan’ı dijitalleştireceği ileri sürülüyor. Bu kararın Çin merkezli kripto para Neo ve Tron üzerinde nasıl etki doğuracağı ise merak ediliyor.

Bitcoin fiyatlarındaki artış altcoin’lerin zemin kaybetmesine yol açıyor. Ünlü yorumcu Max Keiser, altcoin boğa koşusunun başlamayacağı görüşünde. Bitcoin fiyatlarındaki artışlar sayesinde Bitcoin’in toplam kripto para piyasaları içerisindeki payı artarken altcoin’lerin payı ise azalıyor. Yani kripto para piyasalarına giren sıcak para çoğunlukla Bitcoin’e gidiyor.

koinmedya_brave

Tron ve Neo'yu Çin'in resmi kripto parası Tron ve Neo'yu nasıl etkiler?

Kripto para piyasalarının genel görünümü altcoin’lerin aleyhine gelişiyor. Ethereum Word News’ten Dalmas Ngetich’e göre Çin Merkez Bankasının kripto para çıkarma fikrinin Çin merkezli kripto paralar Neo ve Tron’u olumlu etkilemesi beklenmiyor.

Aşağıdaki haber başlıkları ilginizi çekebilir:

HSBC blockchain ağı üzerinden dünyanın ilk akreditif mektubu gönderildi

koinmedya_brave

Dapps endüstrisinde Coinbase ve Ripple, Ethereum ve Tron’a karşı

FED’in Libra’yı ertele çağrısı Bitcoin fiyatlarını düşürdü

 Not: Bu yazı yatırım tavsiyesinde bulunmamaktadır. Bilgilendirme amaçlıdır.

Kaynak