1. Anasayfa
  2. Koin HaberleriCardano Haberleri
  3. İşte Vasil öncesi Cardano ekosistemindeki coşkunun haklı nedenleri…

İşte Vasil öncesi Cardano ekosistemindeki coşkunun haklı nedenleri…

İşte Vasil öncesi Cardano ekosistemindeki coşkunun haklı nedenleri…
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Son zamanlarda kripto dünyasında herkesin gözü kulağı bu iki yükseltmedeydi. Bunlardan biri olan ve geçtiğimiz günlerde gerçekleşen Ethereum Merge, beklenen ivmeyi yaratmayı başaramadı. Ancak Cardano ekosisteminde durum farklı….

Vasil öncesi Cardano ekosisteminde yaşanan olumlu gelişmeler

Kripto ekosisteminde Merge birleşmesi ile birlikte Ethereum’da ivme beklentisi geride kaldı. Şimdi sırada Cardano (ADA) var. Vasil hard forku bu ay gerçekleşecek ve kripto yatırımcılarının gözü kulağı artık Cardano ekosisteminde gerçekleşmesi beklenen bu yükseltmede.

 

İşte Vasil öncesi Cardano ekosistemindeki coşkunun haklı nedenleri…

Vasil hardfork ve ağla ilgili geçen hafta meydana gelen gelişmeleri, Cardano’nun arkasındaki şirket olan Input Output Global (IOG) Twitter’dan şöyle duyurdu:

İlginizi çekebilir:

2018 Bitcoin ayı piyasasını bilen analistten sevindiren Ethereum tahmini!

Ünlü CEO’dan Merge sonrası Ethereum için kritik yorum!

 

https://twitter.com/InputOutputHK/status/1570863344130707458?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1570863344130707458%7Ctwgr%5E846db673cf0ab5f463ccaeeb4a52d52a891a283e%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fambcrypto.com%2F%3Fp%3D258234

 

Şirker tarafından paylaşılan tweete göre; Cardano ağındaki toplam işlem sayısı 50 milyona ulaşırken, 6 milyona ulaşan yerel token sayısında da benzer bir artış yaşandı.

IOG’nin duyurusuna göre; Marlowe ekibi, Marlowe’un Plutus doğrulayıcılarını yapay bir test ortamında denedi. Ayrıca ekip, Marlowe için bir coin seçimi ve işlem dengeleme algoritması uyguladı.

Bu arada Daedalus ekibi de yeni Trezor ürün yazılımını test etti. Konuya ilişkin en çok dikkat çeken değişiklik ise, PreProduction ekosisteminin, ana ağ hard forkundan önce 19 Eylül’de hard fork yapacak olması.

Cardano ekosistemindeki tüm bu gelişmelere rağmen, tokeninin fiyatı pek fazla değişmedi. Hatta token, yedi günlük %8 oranında negatif bir büyüme kaydetti. Bununla birlikte, ADA’nın fiyatının son 24 saatte yaklaşık %2 artması ile yatırımcılar, biraz olsun rahat bir nefes aldı. (Yazımızı yayına hazırladığımız sırada CoinMarketCap verilerine göre ADA, 16.289.324.035$’lık piyasa değeri ile 0.4765$’dan işlem görüyor.)

İlginizi çekebilir:

Cardano Vakfı ile Gürcistan Ulusal Şarap Ajansı arasında dikkat çeken ortaklık!

Vasil’e rağmen Cardano neden yükselmiyor? 

Vasil güncellemesi Cardano’ya neler getirecek ve fiyatı nasıl etkilenecek?

Peki her şey yolunda mı? ADA coin ne olur?

Vasil yükseltmesine bir haftadan kısa bir süre kala, ADA için pozitif sinyaller veren birkaç metrik var. Ki yine bu metrikler, önümüzde daha iyi günler olduğunu gösteriyor. Örneğin, ADA’nın geliştirme faaliyeti geçen ay boyunca sürekli bir artış gösterdi. Tabi bunun arkasında, en son gerçekleştirilen güncellemeler vardı.

ADA’nın 30 günlük Piyasa Değeri Gerçekleşen Değeri (MVRV) Oranı da kayda değer bir artış kaydetti. Ve bu da ADA coin fiyatında daha fazla artışa neden olabilir. Ayrıca, ADA’nın sosyal hakimiyet endeksi de geçen hafta artış gösterdi. Bu da tokene yönelik yatırımcıların ve kripto meraklılarının ilgisinin arttığını gösteriyor.

 

İşte Vasil öncesi Cardano ekosistemindeki coşkunun haklı nedenleri…

 

Ancak Cryptoquant verilerine göre, ADA’nın Göreceli Güç Endeksi (RSI) ve Stokastik Osilatör gibi göstergeleri nötr pozisyonlardaydı.

Tüm gelişmeler, metrikler ve ADA’nın son fiyat hareketi birlikte değerlendirildiğinde; Vasil yükseltmesi yaklaşırken, daha iyi haberler duymayı bekleyebiliriz.

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.