1. Anasayfa
  2. Koin HaberleriEthereum Haberleri
  3. Ethereum’un yeni güncellemesi Merge nedir?

Ethereum’un yeni güncellemesi Merge nedir?

Ethereum’un yeni güncellemesi Merge nedir?
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ethereum 2.0 hayata geçmek üzere. Ethereum ve ETH sahiplerini ne bekliyor? Merge nedir? Ethereum’a ne getirir?

Ethereum’un yeni güncellemesi Merge nedir?

Ethereum (ETH), Proof-of-Stake konsensusuna geçmeye hazırlanıyor. ETH 2.0 uzun süredir kripto para piyasasının gündeminde. ETH 2.0’ı gerçek yapacak güncelleme “Merge” Haziran ayı sonunda gerçekleşecek ama Ropsten testnet üzerindeki ilk denemeler 8 Haziran’da yapılacak.

Ethereum balinaları güncellemeye hazır görünüyorlar. Glassnode verilerine göre, blockchain üzerinde 32 ve daha fazla ETH tutan adresi sayısı, 13 ayın zirvesine çıkarak, 111.292’ye ulaştı. Sayının 8 Haziran ve devamında da artması beklenebilir.

Öte yandan, 31 Mayıs’tan bu güne, 1 ve daha fazla ETH tutan adres sayısında da istikrarlı bir artış var. Bu sayı şu anda 1485908’e ulaşmış durumda. Bu, ETH balinalar yanında, küçük yatırımcının da Ethereum almaya devam ettiğini gösteriyor.

Bitcoin (BTC)’de yaşanan düşüşle birlikte ETH de 2.000 doların altında işlem görüyor. Yazı anı itibariyle ETH grafiği yeşil olsa da lider altcoin, 1.794 dolardan el değiştiriyor.

İlgili: Ethereum 2.0 nedir? ETH fiyatını nasıl etkiler?

Ethereum'un yeni güncellemesi Merge nedir?
ETH/USD Kaynak: TradingView

Ethereum’un Sosyal Hakimiyet ve Sosyal Hacim verileri de bir hayli ilginç. Bu verilerde yazı anında Sosyal Hakimiyet %9.23 seviyelerinde. Bu verilerde, Mayıs ayının son haftasında süresince yaşanan yükseliş sonrası ortaya çıkan düşüş trendinin durduğunu ve yeniden bir yükseliş ivmesinin ortaya çıktığını görüyoruz.

Ethereum'un yeni güncellemesi Merge nedir?
Sosyal Hacim(çizgi) ve Sosyal Dominasyon (sütun) Kaynak: Santiment

Bu verilerin dışında bilindiği gibi Ethereum’un dev balinaları mevcut. Ethereum’un en büyük 10 balinası, dolaşımdaki arzın %24’ünü elinde bulunduruyor. Bu oranın da istikrarlı bir şekilde yükselişine devam ettiğini söylememiz gerekir.

Canlı ETH fiyatı: $ 1,642.00

İlgili: Ethereum (ETH) teknik analizi

İlgili: Ethereum haber, gündem ve son dakika gelişmeleri

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: