Ethereum’un yeni güncellemesi Merge nedir?

Ethereum 2.0 ne zaman tamamlanacak? -Yükseltmeye dair kapsamlı analiz
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ethereum 2.0 hayata geçmek üzere. Ethereum ve ETH sahiplerini ne bekliyor? Merge nedir? Ethereum’a ne getirir?

Ethereum’un yeni güncellemesi Merge nedir?

Ethereum (ETH), Proof-of-Stake konsensusuna geçmeye hazırlanıyor. ETH 2.0 uzun süredir kripto para piyasasının gündeminde. ETH 2.0’ı gerçek yapacak güncelleme “Merge” Haziran ayı sonunda gerçekleşecek ama Ropsten testnet üzerindeki ilk denemeler 8 Haziran’da yapılacak.

Ethereum balinaları güncellemeye hazır görünüyorlar. Glassnode verilerine göre, blockchain üzerinde 32 ve daha fazla ETH tutan adresi sayısı, 13 ayın zirvesine çıkarak, 111.292’ye ulaştı. Sayının 8 Haziran ve devamında da artması beklenebilir.

Öte yandan, 31 Mayıs’tan bu güne, 1 ve daha fazla ETH tutan adres sayısında da istikrarlı bir artış var. Bu sayı şu anda 1485908’e ulaşmış durumda. Bu, ETH balinalar yanında, küçük yatırımcının da Ethereum almaya devam ettiğini gösteriyor.

Bitcoin (BTC)’de yaşanan düşüşle birlikte ETH de 2.000 doların altında işlem görüyor. Yazı anı itibariyle ETH grafiği yeşil olsa da lider altcoin, 1.794 dolardan el değiştiriyor.

İlgili: Ethereum 2.0 nedir? ETH fiyatını nasıl etkiler?

Ethereum'un yeni güncellemesi Merge nedir?
ETH/USD Kaynak: TradingView

Ethereum’un Sosyal Hakimiyet ve Sosyal Hacim verileri de bir hayli ilginç. Bu verilerde yazı anında Sosyal Hakimiyet %9.23 seviyelerinde. Bu verilerde, Mayıs ayının son haftasında süresince yaşanan yükseliş sonrası ortaya çıkan düşüş trendinin durduğunu ve yeniden bir yükseliş ivmesinin ortaya çıktığını görüyoruz.

Ethereum'un yeni güncellemesi Merge nedir?
Sosyal Hacim(çizgi) ve Sosyal Dominasyon (sütun) Kaynak: Santiment

Bu verilerin dışında bilindiği gibi Ethereum’un dev balinaları mevcut. Ethereum’un en büyük 10 balinası, dolaşımdaki arzın %24’ünü elinde bulunduruyor. Bu oranın da istikrarlı bir şekilde yükselişine devam ettiğini söylememiz gerekir.


Canlı ETH fiyatı: [mcrypto coin=”ETH” currency=”USD”]

İlgili: Ethereum (ETH) teknik analizi

İlgili: Ethereum haber, gündem ve son dakika gelişmeleri

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Ethereum’un yeni güncellemesi Merge nedir?
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.