1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. İşte ayı piyasasında ayakta kalmanın yolları!

İşte ayı piyasasında ayakta kalmanın yolları!

İşte ayı piyasasında ayakta kalmanın yolları!
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto piyasasında önemli bir düzeltmenin tam ortasındayız. Peki ayı piyasasında nasıl ayakta kalırız. Detaylar ve teknik veriler yazımızda.

İşte ayı piyasasında ayakta kalmanın yolları!

Kripto piyasasında yaşanan ayı sezonunda ayakta kalmanın yollarına göz atmadan önce bu yıl kripto piyasasının geçirdiği süreç hakında kısa bir bilgilendirme yapmamız gerekiyor.

2022’de ne oldu?

Kripto piyasası geçtiğimiz yıl kasım ayında önemli bir ralli gördü. Piyasanın önde gelen kripto paralarından Bitcoin, 68,789 dolar ile 10 Kasım 2021’de tüm zamanların en yüksek seviyelerini gördü. Ethereum ise aynı tarihlerde 4,891 dolara yükselerek rekor kırdı. Bu tarihten itibaren düşüşe geçen iki kripto para da değerinden önemli miktarlar sildi.

İlgili: Bitcoin nedir,geleceği nasıl?

2022’de beklentiler piyasanın yeni rekorlar kırmasıydı. Ancak pandemi sonrası artan enflasyonist baskı Fed’i şahin politikalara sevk etti. Faiz artımı kararları ile Bitcoin ve kripto paralar bir duraklama dönemine girdi. Ardından yıl içerisinde küresel finansal piyasaları etkileyen Rusya’nın Ukrayna’yı işgali gerçekleşti. Son olarak akıllarda kalan önemli gelişme ise Terra çöküşü oldu. Tüm bunlar ve irili ufaklı birçok gelişme kripto piyasasını 2022’de beklentilerin altında tuttu.

İlgili: Bitcoin fiyat tahmini

Piyasa son 1 yılın en düşük toplam hacmini gördü ve haftalar önce 1,190 trilyon dolarlık değere geriledi. Yazının kaleme alındığı anlarda Coinmarketcap verilerine göre kripto 1,224 trilyon dolarlık bir değerdeyiz.

Kripto piyasasının toplam hacmindeki değişim (Yıllık)

İşte ayı piyasasında ayakta kalmanın yolları!

Yatırımcıların en çok merak ettiği konuların başında içinde bulunduğumuz ayı sezonunda nasıl ayakta kalınabileceği geliyor. Bu konu ile ilgili genel kurallara göz atmanın faydalı olduğunu düşünüyoruz.

Ayı piyasasında nasıl ayakta kalınır?

  1. Ticaret planınıza bağlı kalın!

Zor kazanılan paranızla kumar oynamamanız gerektiğini, ticaret yapmanız gerektiğini unutmayın. Kripto piyasasının bu kritik döngüsünde, orijinal ticaret stratejinize bağlı kalmanızı tavsiye ederiz. Hedeflerinizi ve risk toleransınızı tekrar gözden geçirin. Pazarlar ve projeler hakkında daha fazla bilgi edinmek iyi bir fikir olabilir.

bitcoin ayıları

  1. Doğru araştırmalar yapın!

Herhangi bir kripto parayı portföyünüze eklemeden önce kendi araştırmanızı doğru bir biçimde yapmanız hayati bir önem taşıyor. YouTube videolarının etkisi altında satın almak yerine projeleri araştırmak ve arkasındaki ekibe odaklanmak işinizi kolaylaştıracaktır.

  1. Korkuya ve heyecana kapılmayın! Ani tepkilerden kaçının

Elon Musk, yatırım stratejilerini açıklarken en fazla dikkat ettiği konuların içinde korkuya ve heyecana kapılmamak gerektiği geldiğini açıklıyor. İyi bir tüccar ne zaman HODL yapacağını ne zaman satın alacağını ve en önemlisi ne zaman satacağını bilmelidir. Korku ve panik hataya neden olur.

  1. Portföyünüzü çeşitlendirin!

Ayı piyasalarında çöküşten korunmanın en önemli yollarından biri de portföyü çeşitlendirerek riski azaltmaktır. Kripto piyasasında çok fazla varlık bulunuyor. Bu çeşitlendirmenin önemini Terra çöküşünde yaşadık. Tüm parasını Terra’ya yatıran bir yatırımcının yaşayabileceği hayal kırıklığını unutmayalım.

  1. Dipten satın al!

Yatırımda en fazla kazandıracak yol dipten satın almaktır. Bu zor bir hamle haklısınız! Ancak oldukça dinamik olan kripto piyasasında bir aktörseniz sizde dinamik olmak ve piyasayı sürekli takip etmek zorundasınız. Dip fırsatları bu takip sırasında mutlaka karşınıza çıkacaktır. Burada dikkat edilecek şey, kaybetmekten korkmayacağınız miktarlarda yatırım yapmak!

Kaynak