okx_koinmedya
Loading...
btc
BTC
-0.05%
Bitcoin
70.109,08 USDT
eth
ETH
-0.2%
Ethereum
3.782,54 USDT
bch
BCH
-0.72%
Bitcoin Cash
511,26 USDT
xrp
XRP
-0.34%
Ripple
0,54 USDT
ltc
LTC
-0.61%
Litecoin
87,72 USDT
bnb
BNB
-0.1%
Binance Coin
617,96 USDT
sol
SOL
-0.48%
Solana
177,29 USDT
avax
AVAX
-0.61%
Avalanche
40,95 USDT
ada
ADA
-0.56%
Cardano
0,49 USDT
dot
DOT
-0.04%
Poladot
7,61 USDT
doge
DOGE
0.71%
Doge Coin
0,17 USDT
shib
SHIB
0.39%
Shiba Inu
0,00 USDT

Güncel RenBTC rehberi: RenBTC nedir, geleceği var mı?

Güncel RenBTC rehberi: RenBTC nedir, geleceği var mı?
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

RenBTC, blockchainler arası likiditeye erişimi kolaylaştıran ve diğer ağlardan merkezsiz Ethereum uygulamalarına (DApp’ler) varlık taşımaya yardımcı olan halka açık bir protokol olan Ren platformunda basılmış, değeri Bitcoin’e sabitlenen bir ERC-20 tokenidir.

RenBTC (RENBTC) nedir?

RenBTC benzersiz bir tokendir. Amacı değeri Bitcoin (BTC) değerine bağlı olan bir token yaratmaktır. Yani, aslında Ethereum üzerinde çalışan bir ERC-20 tokeni olmasına rağmen 1 RenBTC 1 BTC’ye eşittir. wBTC gibi RenBTC de Bitcoin’i Ethereum dünyasına getirmeyi amaçlar.

İlgili: Bitcoin (BTC) nedir ve geleceği nasıl? Bitcoin nasıl alınır?

Ancak RenBTC’nin arkasında bundan çok daha fazlasını yapmaya kendini adamış bir ekip var. Aslında, blok zinciri birlikte çalışabilirliği hayal edilenin çok daha ötesine taşımayı hedefleyen büyük bir çabanın sadece bir parçası.

Sonuç olarak; RenBTC, RenVM adı verilen bir projenin başarılarından sadece biridir. Bu nedenle RenBTC’nin tam olarak ne olduğunu açıklamadan önce, bu RenVM ve bu tokenin proje içindeki rolü hakkında biraz bilgi verelim.

Güncel RenBTC rehberi: RenBTC nedir, geleceği var mı?

RenVM nedir?

RenVM, Ren protokolünün kalbi olan ve farklı blok zincirlerini, birlikte çalışabilirliğe odaklanan köprü olmak için oluşturulan sanal bir makinedir.

RenVM nasıl çalışır?

Wrapped Bitcoin (wBTC)’e doğrudan bir rakip olarak tasarlanan RenBTC’de token basımı oldukça basit bir işlemdir. Şöyle ki; kullanıcılar BTC’lerini RenVM’ye gönderir ve ardından varlığın güvence altına alınmasını ve Ethereum’da eşdeğer sayıda renBTC tokeni basılmasını sağlar.

Süreç aslında, kullanıcının BTC’sini RenVM’ye göndermesiyle başlar ve sistem bir süreliğine, söz konusu göndermeyi engeller ve gözetim altında tutar. Bu noktada RenVM, kullanıcıya basma yetkisi için bir imza vererek RenBTC tokenlerini basma veya üretme sürecini başlatır. Bu, aslında Ethereum ağında bu tokenler ile aynı miktarda BTC’nin alınmasına izin veren bir imzadır. Bu şekilde, kullanıcı BTC’sini Ethereum ağı içinde bir Bitcoin ile aynı değerde bir ERC-20 tokenine dönüştürür ve böylece Ethereum DeFi ekosistemine sorunsuz bir şekilde katılabilir.

Bunu şöyle de düşünebilirsiniz: 10 BTC’niz var ve RenVM kullanarak Ethereum blok zincirleri ve Bitcoin Cash ile etkileşime giriyorsunuz. Bu sayede, belirli koşullar altında Ethereum (ETH) ve BCH arasındaki 10 BTC’nizi atom takaslarında neredeyse doğal bir şekilde, aracılar olmadan, düşük komisyonlarla ve yüksek bir hızla akıllı bir sözleşme yapabilirsiniz. 

Güncel RenBTC rehberi: RenBTC nedir, geleceği var mı?

İlgili: Ethereum madenciliği rehberi: Ethereum nasıl üretilir? Evde Ethereum mining nasıl yapılır?

RenBTC nedir? Ne işe yarar?

RenBTC, Ethereum ağı üzerinde inşa edilmiş, Bitcoin’e sabitlenen bir ERC-20 tokenidir.

Bu, her RENBTC’nin her zaman bir Bitcoin için itfa edilebileceği ve dolayısıyla değerini Bitcoin piyasa fiyatına yakın tutma eğiliminde olduğu anlamına gelir.

RenBTC, herkesin blockchainler arası likiditeye erişmesini sağlayan ve diğer ağlardan Ethereum merkezsiz uygulamalarına (DApp’ler) varlık getirmeye yardımcı olan halka açık bir protokol olan Ren platformunda basılan, değeri BTC’ye sabitlenen bir kripto paradır.

Platformda desteklenen ana kripto para birimleri ise şöyle;

  • Bitcoin (BTC)
  • Bitcoin Cash (BCH)
  • Zcash (ZEC)

Bitcoin destekli diğer tokenların aksine, renBTC sentetik bir token değildir ve BTC fiyatına sabit kalmak için herhangi bir likidasyon mekanizmasına ihtiyaç duymaz – bunun yerine, doğrudan bir arza sabitlenmiştir, yani dolaşımdaki renBTC arzını karşılamak için yedekte her zaman yeterli BTC vardır.

RenBTC’yi kullanmak, basmak kadar basit bir işlemdir. Kullanıcıların yalnızca renBTC’sini yerel Bitcoin’i kullanıcının adresine bırakan RenVM’ye geri göndermesi gerekir – bunu yaparken de küçük bir gas ücreti ödenmesi gerekiyor. Böylece arzı, azaltılan rezervlerle eşleşecek seviyeye getirerek, RenBTC tokenler yok edilir.

RenBTC’nin avantajları ve dezavantajları

Avantajları:

Bu projenin en önemli avantajı, REN protokolünün sağladığı esnekliktir. Şöyle ki; tokenlarınızı pratik olarak desteklenen tokenlardan herhangi birine kolaylıkla dönüştürebilirsiniz.
Ayrıca bu tokenleri oluşturmak ve yakmak oldukça basit, güvenli ve çok özel bir süreçtir. 
RenBTC’nin bir başka avantajı da hızıdır.
RenBTC (Ren protokolü tarafından desteklenen diğer tokenler gibi), şu anda çok az projenin başarabildiği geniş bir birlikte çalışabilirlik özelliği sağlar. Ve bu da projeyi hızlı bir şekilde DeFi dünyasının zirvesine doğru ilerlemesine yardımcı oldu.

Dezavantajları

 RenBTC’nin bir ERC-20 tokeni olması. Yani Ethereum blok zincirinde inşa edildiği için, diğer ERC tokenleri gibi RenBTC’de de işlem başına maliyetin yüksek olduğu anlamına geliyor.

RenBTC coinin kullanım alanları

  • Bu projenin ilk kullanım durumlarından biri, DEX veya merkezi olmayan borsalar oluşturma özelliğidir. Bu özellik sayesinde, Ren protokolü tarafından desteklenen diğer bazı para birimleri ile yüksek düzeyde bir gizlilikle güvenli bir şekilde zincirler arası işlemler yapılabilir. 
  • Öte yandan RenBTC, BTC sahiplerinin DeFi dünyasına katılımlarını daha esnek ve daha kolay hale getirmeye yardımcı olur. Şöyle ki; BTC sahipleri, varlıklarını kolayca gönderebilir, RenBTC’ye dönüştürebilir ve birkaç dakika içinde bir KYC sürecinden veya merkezi borsalardan geçmek zorunda kalmadan DeFi dünyasına katılabilir.
  • Bir başka kullanım durumu ise, borç verme platformları (krediler) ile ilgilidir. RenBTC, Bitcoin’in ötesinde farklı tokenlerde likiditelerini sunabilecek havuzlar oluşturmak için muazzam bir esnekliğe izin verir. Yani aynı BTC ile olduğu gibi DAI, ZEC, ETH, BCH ile de tamamen doğal ve güvenli bir şekilde bir havuz oluşturup, kredi çekmek mümkündür.

Bu nedenle RenVM’nin amacının, aynı platform altında farklı blok zincirlerini birleştirebilen sanal bir makinenin yürütülmesine izin veren devasa bir düğüm ağı oluşturmak olduğu açıktır. Yani temel olarak bu proje; zincirler arası işlemleri kolay ve basit bir şekilde sağlayan bir altyapı oluşturmayı amaçlar.

RenBTC (RENBTC)’nin kurucuları kimdir?

Ren (eski adıyla Republic Protocol) — Ren ekosisteminin arkasındaki geliştirme şirketi, aynı zamanda şu anki CEO’su olan Taiyang Zhang tarafından kuruldu.

renbtc Güncel RenBTC rehberi: RenBTC nedir, geleceği var mı?

Zhang aynı zamanda KeeperDAO’nun kurucu üyesiydi ve kripto para birimi şirketi Virgil Capital’in de kurucularından biridir. Yetenekli bir geliştirici olan Zhang, kripto para birimi dünyasının ilk katılımcılarından biridir.

Ren ekibinde ayrıca CTO olarak görev yapan Loong Wang da bulunuyor. Wang, Neucode’un önde gelen yazılım geliştiricilerinden ve aynı zamanda Avustralya Ulusal Üniversitesi’nde akademik çalışmalar yapıyor.

Ekipte ayrıca üç yazılım geliştiricisi, bir blockchain geliştiricisi ve bir araştırmacının yanı sıra toplamda 30’dan fazla kişi faaliyet gösteriyor.

RenBTC güncel fiyat ve piyasa verileri 

RenBTC coin fiyatı: Anlık RenBTC fiyatı için tıklayınız.
Toplam RenBTC coin arzı: 12.887 RENBTC
Maksimum RENBTC arzı: 13.698 RENBTC
Piyasada işlem gören RenBTC coin arzı: Dolaşımdaki güncel RenBTC arzı için tıklayınız.
RenBTC coin işlem hacmi. 24 saatlik RenBTC işlem hacmi için tıklayınız.
Tüm zamanların en yüksek fiyat (ATH) seviyesi: 99,439 dolar (16 Kasım 2021)
Tüm zamanların en düşük fiyat (ATL) seviyesi için: 9,02 dolar (22 Temmuz 2020)
Toplam RenBTC coin yatırım dönüşü (ROI) için tıklayınız.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.