1. Anasayfa
  2. Koin HaberleriCardano Haberleri
  3. Vasil’e rağmen Cardano neden yükselmiyor?

Vasil’e rağmen Cardano neden yükselmiyor?

Vasil’e rağmen Cardano neden yükselmiyor?
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

ADA fiyatı, ağ ile ilgili son gelişmelere fazla tepki göstermediği için kripto piyasası Cardano’yu hafife alıyor! Herkes, Cardano’nun Vasil gibi büyük bir katalizörden neden faydalanamadığını merak ediyor. Peki Cardano neden yükselmiyor?

İşte ‘Cardano neden yükselmiyor’ sorusunun cevabı!

 Cardano (ADA)‘nun fiyatı olumlu değişikliklere pek fazla tepki vermiyor. Örneğin uzun zamandır merakla beklenen Vasil hard fork’ta kaydedilen ilerlemelere ve resmi olarak duyurulan lansman tarihine rağmen, ADA fiyatı ivme kazanamadı.

Ayrıca, para politikasının daha da sıkı bir şekilde düzenlenmesini ima eden ABD’de enflasyonun yükseldiği yönündeki haberlerin ardından, ADA fiyatı piyasa değerine göre ilk 10’daki diğer tüm kripto para birimlerinden daha fazla düştü.

İlginizi Çekebilir:

Vasil öncesi Cardano fon akışlarında sürpriz artış!

Balinalar gözünü Cardano’ya dikti! – İşte ADA fiyatını etkileyebilecek faktörler

Elon Musk’ın Bitcoin sorununa çözüm Cardano ve Hoskinson’dan

 

Vasil'e rağmen Cardano neden yükselmiyor?

ADA’nın düşük piyasa değeri, ağustos ayı sonlarında Vasil hard fork haberinden sonra iki hafta içinde %23’lük bir büyüme göstermişti. Ancak daha sonra ADA fiyatındaki düşüşlerle birlikte bu büyümenin bir kısmı kaybedilirken, şimdi ise aynı dönemde ADA’nın piyasa değerinde sadece %9’luk bir büyüme mevcut.

Esasen varlıkların fiyatının günde birkaç kez %10 oranında yükselip, yine aynı oranda düşebildiği bir piyasada, bu tür değerler kimseyi şaşırtmaz.

Ancak 16 milyar dolarlık bir sermayeye sahip ilk sekiz projeden biri olan Cardan’nun yerel tokeninin, öncesinde yatırımcıların ‘söylentiyi satın al, haberi sat’ stratejisine göre hareket edebileceği Vasil ile ilgili önemli haberlere pek tepki vermemesi garip.

Çünkü Vasil gibi büyük yükselmelerde, beklenti alıcıları piyasaya çeken bir katalizör gibidir. Ve beklenti arttıkça piyasaya girişlerin artması, haberdeki gelişme sonuca ulaştığında ise kar satışlarının gerçekleşmesi beklenir. Şu anda Vasil öncesi piyasaya akan sermayenin artması gerekirken, ADA böyle bir katalizörden gerektiği kadar faydalanamıyor.

Cardano neden yükselmiyor?

Cardano ve Vasil’in, PoS’a geçmeye hazırlanan Ethereum’un gölgesinde kalmış olma ihtimali var. Ve muhtemelen ADA fiyatları, Ethereum Merge’den bir hafta sonra gerçekleşmesi beklenen Vasil hardforkuna yakın tepki vermeye başlayacak.

 

Ethereum Cardano

Yani her şekilde, bu reaksiyon Vasil‘den önce veya sonra gerçekleşecek. Çünkü Plutus akıllı sözleşme platformu Cardano’nun genel performansını belirgin şekilde artıran ve Ethereum’dan Cardano’ya yeni token türlerinin transferini sağlayan bir güncellemenin projenin konumunu etkilemeyeceğini zannetmek gerçekten de akla mantığa uygun değil.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.