1. Anasayfa
  2. Eğitim
  3. Kripto Para
  4. Son Dakika: Terra CEO’su için flaş karar!

Son Dakika: Terra CEO’su için flaş karar!

Son Dakika: Terra CEO’su için flaş karar!
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Terra CEO’su Do Kwon için Güney Kore’de flaş bir karar verildi. Savcılar harekete geçti ve Kwon için yakalama kararı çıkarıldı.

Son Dakika: Terra CEO’su için flaş karar!

Terra projesinin patlamasıyla ilgili bir soruşturma sırasında haziran ayında Güney Kore’den ayrılması yasaklanan Do Kwon ile ilgili yeni gelişmeler yaşanıyor. Temmuz ayında, soruşturmanın bir parçası olarak yerel kripto para borsalarına da baskın düzenlenmişti.

Terra LUNA

Güney Koreli savcılar, Terra ekosistem paraları LUNA ve LUNC’nin arkasındaki firma olan Terraform Labs’ın kurucu ortağı ve CEO’su Do Kwon (gerçek adı Kwon Do-hyeong) için tutuklama emri çıkardılar.

Kwon şu anda Singapur’da ikamet ediyor.  Güney Koreli savcılar CEO’yu tutuklama çabalarında Interpol’den yardım isteyebilir.

İlglili: Terra CEO’undan kritik açıklamalar

Terra’nın çöküşünden bu yana yaptığı ilk geniş kapsamlı röportajda, UST stablecoin’in bir dolandırıcılık olduğunu reddeden CEO, potansiyel olarak hapis cezasıyla karşı karşıya kalmasına rağmen önümüzdeki on yıllar boyunca kripto endüstrisinde kalmaya kararlı olduğunu söyledi.

Kwon ile birlikte tutuklama kararı alınan altı Terra çalışanı da arananlar arasında yer alıyor. LUNA ise  kararın ardından %40 değer kaybetti.

Detaylar gelecek.

Kaynak

 

Etiketler: