1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Terra CEO’sundan kritik açıklama!

Terra CEO’sundan kritik açıklama!

Terra CEO’sundan kritik açıklama!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Terra kurucusu Do Kwon, yaptığı açıklamada Terra’nın çöküşü sırasında satış yapmadığını belirtti. Detaylar ve teknik veriler haberimizde.

Terra CEO’sundan kritik açıklama!

Terra, kripto piyasasının gündemini belirlemeye devam ediyor. Bu yılın başlarında piyasa düşüş eğiliminde iken Terra yılın gözdesi olmuş ve tüm zamanların en yüksek seviyelerini kaydetmişti.

İlgili: En büyük LUNA yatırımcısı sessizliğini bozdu!

Terra kurucusu Do Kwon, UST projesi için Bitcoin’e 10 milyar dolarlık yatırım yapacaklarını açıklamış ve bir anda hem Bitcoin için hem de Terra için bir yükseliş eğilimini başlatmıştı. LUNA bu sürede 119,40 dolara kadar yükseldi.

Terra’nın stabilcoini UST, 1 doların altına düşünce Terra, LUNA arzını artırarak UST’yi 1 dolarda tutmaya çalıştı. Ancak LUNA kısa süre içerisinde çakıldı ve 0,01 dolara kadar geriledi. Bu sırada ağ durduruldu ve 7 Trilyona çıkan LUNA arzı sonrası kripto para tamamen sıfırlandı. Bu sırada Binance ve Coinbese borsaları LUNA’yı delist ettiklerini açıkladı.

 İlgili: Binance CEO’sundan LUNA açıklaması!

O günlerde herhangi bir açıklama yapmayan Do Kwon, önce toprluluk formunda Terra için bir kurtuluş reçetesi açıkladı. Do Kwon, ekibin şu anda Terra ekosistemini kurtarmak için Luna Foundation Guard’ın (LFG) Bitcoin rezervlerini kullanmaya çalıştığını söyledi.

Do Kwon ayrıca kriz sırasında hiçbir LUNA ve UST tokeninin satılmadığını da açıkladı. Terra’nın önceliğinin önce L1’ini korumak olduğunu belirtti.

https://twitter.com/stablekwon/status/1525238416991891457?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1525238416991891457%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.btchaber.com%2Fterra-ceosu-kriz-sirasinda-ust-ve-luna-satilmadigini-soyledi%2F

LUNA, yazım sırasında 0.0002198 dolardan işlem görüyor. Kripto paranın anlık olarak 1,438,275,122 dolarlık bir piyasa değeri olduğu görülüyor.

Yaşanan gelişmelerin ardından Do Kwon’un evinin önüne kimliği belirlenemeyen bir şahsın gittiği ve Kwon’un eşinin de polisten koruma istediği haberlere yansıdı.

Kaynak

 

 

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: