1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. En büyük LUNA yatırımcısı sessizliğini bozdu!

En büyük LUNA yatırımcısı sessizliğini bozdu!

En büyük LUNA yatırımcısı sessizliğini bozdu!
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Terra (LUNA) çöküşü sonrası LUNA coinin en büyük yatırımcılarından biri Zhu Su kriz ile ilgili konuştu.

En büyük LUNA yatırımcısı sessizliğini bozdu!

3AC, geçen ay 119 dolarla ATH zirvesi yapan Terra (LUNA) coinin en önemli yatırımcılarından biri. Terra krizi sonrası, 3AC CEO’su Zhu Su, ilk defa konuşarak sessizliğini bozdu.

Twitter üzerinden yaptığı açıklamada Su, Terra ekosisteminden gelen uyarıları dikkate almadığı için pişman ve üzgün olduğunu dile getirdi.

Zhu Su 2022 yılı başlarından itibaren, Ethereum ve ETH üzerine giderek LUNA ve Terra güzellemeleri yapmaya başladı. Zhu Su ve Terra ekosistem topluluğunun yoğun propagandasına inanan traderlar LUNA ve ekosistem stablecoini UST coin almaya başladılar.

Hafta başından itibaren çöküşe geçen LUNA coin kısa sürede 12 milyar dolarlık market cap değerinden, yazı anı itibariyle, 0,8 milyar dolarlık değere düştü. Kriz LUNA ve UST alan traderları derinden etkilerken, kripto para piyasasının genelini de düşüş trendine soktu.

Kendisini takip edenlerden özür dileyen Su, Terra ekosistemine yardım etmeye devam edeceğini de ifade etti.

Ethereum rakibi Terra'dan stabil coin ekosistemine AVAX'lı dev destek!

Bilindiği gibi Terra stablecoini UST’nin çöküşü LUNA coini de beraberinde dibe sürükledi. Terra, resmi olarak 7607789 numaralı block sonrası UST mintini durdurdu ve ekosistem genelinde yeni bir token dağıtımına gideceklerini duyurdu.

Terra, algoritmik stablecoini UST’yi piyasaya sürmesi sonrası, L1 blockchainler, DEx ve Ethereum üzerine ağır eleştiriler getirerek kripto para piyasasında ses getirmişti.

Terra’nın çöküşü yalnızca UST coin değil stablecoinlerin genelinde önemli sorunlara yol açtı. Kripto para piyasasının en büyük stablecoini konumunda bulunan USDT 12 Mayıs günü 0,94 dolara kadar gerileyerek, piyasada kısa süreli bir panik havası yaratsa da Tether’in açıklamaları ile birlikte tekrar 0,99-1 dolar bölgesine ulaştı.

Günün sonunda BTC 25 bin dolara kadar gerilese de tekrar alım görmesiyle beraber 30.000 dolar bölgesine çıkmayı başardı.

Canlı BTC fiyatı: $ 27,518.37

İlgili : Bitcoin teknik analizi, grafik ve yorumlar

İlgili: Bitcoin güncel fiyat tahmini, BTC geleceği yorum ve analiz.

Etiketler: