1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Binance CEO’su CZ’den LUNA ve UST açıklaması

Binance CEO’su CZ’den LUNA ve UST açıklaması

Binance CEO’su CZ’den LUNA ve UST açıklaması
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Binance CEO’su Changpeng Zhao, borsanın LUNA ve UST paritesini kaldırması sonrası açıklamalarda bulundu.

Binance CEO’su CZ’den LUNA ve UST açıklaması

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’ın Çinli kurucu ve CEO’su CZ, Twitter üzerinden LUNA ve UST açıklamasında bulundu.

Geçtiğimiz günlerde, TerraUSD (UST) coinde meydana gelen çöküş sonrası, Terra (LUNA) büyük oranda değer kaybetti ve bütün kripto para piyasasını düşüşe geçirdi.

13 Mayıs günü Binance, LUNA ve UST paritesini işlemlerden kaldırdığını ilan etti. Günün ilerleyen saatlerinde ise CZ lakaplı Binance CEO’su Twitter üzerinden açıklama yaparak LUNA/UST kararlarına açıklık getirdi.

Binance CEO'su CZ'den LUNA ve UST açıklaması

CZ, Binance’ın kendi kullanıcılarını ortaya çıkabilecek yeni sorunlardan korumak amacıyla böyle bir kararı aldıklarını vurguladı.

CZ yaptığı açıklamada, Binance olarak Terra ekibine ulaşmaya çalıştıklarını ancak kendilerine bir yanıt verilmediğini dile getirirken, tarafsız ve bağımsız kalma politikalarına zarar verdikleri için Terra ekibine olan öfke ve hayal kırıklığına da vurgu yaptı.

CZ, kullanıcılarını her yeni gelişmeden haberdar edeceklerini ve tarafsız kalmak için ellerinden geleni yapacaklarını yazdı.

Ünlü CEO ayrıca, UST protokolünde var olan bir boşluk nedeniyle yeni coin mint edilerek kullanıcıların daha fazla zarara uğratılabileceğini söyledi.

Nisan ayında, oldukça sürpriz ve şüpheli bir şekilde 119 dolar seviyesine çıkan LUNA, bugün itibariyle 0.0000869 dolar seviyesinde bulunuyor.

İlgili: Beklenen delist haberi geldi

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: