1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. USDT değer kaybeder mi, Tether yeterince güçlü mü?

USDT değer kaybeder mi, Tether yeterince güçlü mü?

USDT değer kaybeder mi, Tether yeterince güçlü mü?
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Tether USDT 12 Mayıs’ta 0,94 dolara düştü. ABD dolarına endeksli olması gereken USDT’de yaşanan fiyat hareketi, yatırımcılarda depeg endişesi yarattı.

Tether USDT değer kaybeder mi?

Kripto para piyasası, son birkaç gündür, Terra (LUNA)’nın stablecoini UST coinin değer kaybı sonrası yaşanan büyük krizle çalkalanıyor. Terra’nın çöküşü bütün piyasayı dibe çekerken stablecoinlere olan güveni de sarstı.

Aynı süreçte, 12 Mayıs’ya Tether USDT coinin de 0,94 dolara kadar gerilemesi piyasada bir panik havası yarattı.

Ancak Tether CTO’su Paolo Ardoino USDT’nin tam olarak %100 şeklinde desteklendiğini ve stablecoinin depeg olmayacağını ifade etti.

Ardoino, analist ve Youtuber Scott Melker’e verdiği demeçte şunları söyledi:

Tether olarak %100’den fazla desteğimiz var. Şuana kadar Tether’in kazandığı ve rezerv haline getirdiği her şey, ek destek olarak şirket içerisinde tutuluyor.

USDT değer kaybeder mi, Tether yeterince güçlü mü?

Ardoino’ya göre, gereğinden fazla rezervi bulunan şirketleri göz önüne alındığında, Tether’in istikrarını kaybetmesi mümkün değil. Ardoino, basılan her bir USDT’ye karşılık ABD doları stoklarının bulunduğunu iddia ediyor.

CTO, algoritmik stablecoin UST’nin çöküşü sonrası yatırımcılara likidite sağlama konusunda yoğun stres altına girdiklerini ifade ediyor.

Tether USDT kısa bir süre değer kaybı sonrası tekrar 0,99-1 dolar bandına yerleşti.

Canlı BTC fiyatı: $ 23,000.16

İlgili : Bitcoin teknik analizi, grafik ve yorumlar

İlgili: Bitcoin güncel fiyat tahmini, BTC geleceği yorum ve analiz.

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: