1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Beklenen delist haberi geldi! Binance, Terra (LUNA) ve TerraUSD (UST) paritelerini kaldırdı!

Beklenen delist haberi geldi! Binance, Terra (LUNA) ve TerraUSD (UST) paritelerini kaldırdı!

Beklenen delist haberi geldi! Binance, Terra (LUNA) ve TerraUSD (UST) paritelerini kaldırdı!
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Terra ekosistemi için işler her gecen gün daha da sarpa sarıyor. Binance, LUNA vadeli işlemlerinden sonra şimdi de LUNA ve UST paritelerini delist ediyor.

Terra (LUNA) ve TerraUSD (UST) bir kötü haber daha!

İşlem hacim olarak dünyanın en büyük kripto borsası olan Binance bugün (13 Mayıs), Terra (LUNA) ve TerraUSD (UST) için bazı marj ve spot işlem paritelerinin platformdan kaldırıldığına dair bir bildirim yayınladı.

İlgili: Terra (LUNA)’ya bir darbe de Binance borsasından!

https://twitter.com/binance/status/1524912364616699904?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1524912364616699904%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fbeincrypto.com%2Fbinance-delists-luna-and-ust-amid-terra-ecosystem-death-spiral%2F

Borsa yaptığı açıklamada, bu iki kripto para ile ilgili bazı işlem paritelerini kaldıracağını ve durduracağını ifade ederken, aynı zamanda kullanıcıların pozisyonlarını kapatacağını, otomatik olarak ödeme yapacağını ve 00:40 UTC’de bekleyen tüm emirleri iptal edeceğini ekledi.

Kaldırılacak spot işlem pariteleri arasında;

 LUNA/BTC, LUNA/BIDR, LUNA/AUD, LUNA/BNB, LUNA/ETH, LUNA/USDT, LUNA/GBP, LUNA/BRL, LUNA/TRY ve LUNA/EUR bulunuyor.

Ayrıca popüler kripto işlem platformu, UST stabilcoin için alım satım faaliyetlerini durdurarak şu pariteleri kaldıracağını açıkladı:

  •  BTC/UST
  •  LUNA/UST
  • ETH/UST
  • BNB/UST
  • UST/USDT
  • Şirket ayrıca BUSD marjlı Perpetual sözleşmelerde LUNA/BUSD’yi de iptal etti.

Terra LUNA’da korkunç düşüş devam ediyor!

Binance kanadından atılan delist adımı, CoinGecko verilerine göre LUNA’nın sıfıra yakın bir seviye olan 0,00001944 dolara düştüğü sırada geldi. Token, artık resmen %100 kaybetti ve dolaşımdaki arz miktarı da 6,5 trilyon tokene ulaştı.

Beklenen delist haberi geldi! Terra (LUNA) ve TerraUSD (UST) pariteleri Binance borsasından kaldırıldı!

Ünlü bir altın savunucusu ve Bitcoin düşmanı olarak tanınan Peter Schiff ise, konuya ilişkin şöyle bir tweet paylaşarak, ben demiştim imalı bir paylaşım yapmaktan kendini alamadı:

“Terra Luna, neden her zaman “dipten satın almamanız” gerektiğine dair mükemmel bir örnek teşkil ediyor. Dün Luna %98 düştü. Düşüşün büyük bir satın alma fırsatı yarattığını düşünerek, alım yaptıysanız, bugün %99,3 kaybettiniz. Bu tüm kripto paraların başına gelebilir.”

İili: SEC’ten kripto para yatırımcılarına uyarı!

Bu arada UST hala zor da olsa ayakta kalmaya çalışıyor. Bir zamanların en büyük üçüncü stablecoini, yazımızın yayına hazırlandığı sırada 0.168 dolar seviyesinde işlem görüyor. Ancak popüler piyasa analisti Colin Wu’ya göre, UST bazı borsalarda çok daha düşük seviyelerden işlem görüyor.

Bu arada Güney Koreli bir haber ajansına göre polis, Terraform Labs CEO’su Kwon Do-hyung’un evini bilinmeyen bir kişinin ziyaret ettiğine dair bir haberi araştırıyor. Ayrıca Kwon’un eşinin, polisten acilen şahsi koruma atanmasını talep ettiğine dair bazı haberler gündeme geldi.

İlgili: Veteran analist Peter Brandt Bitcoin dibini açıkladı!

Kaynak