1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Terra’nın LUNA ve UST’yi kurtarma planı işe yarar mı?

Terra’nın LUNA ve UST’yi kurtarma planı işe yarar mı?

Terra’nın LUNA ve UST’yi kurtarma planı işe yarar mı?
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Terra ağı ve onun coinleri LUNA ve stabil coin UST, şimdiye kadar benzeri görülmemiş bir çöküş yaşıyor. Terra, bu coinleri kurtarmak için acil planlar açıkladı. Kullanıcılar ise bu planların işe yarayıp yaramayacağını merak ediyor.


Terra’nın LUNA ve UST’yi kurtarma planı işe yarar mı?

Terraform Labs, bugün yaptığı açıklamada, LUNA ve stabil coin UST’yi kurtarmak için üç yeni plan önerdiklerini bildirdi. Bu kurtarma planlarından biri topluluk havuzundaki tüm UST’leri yakma önerisi. Buna ek olarak Ethereum üzerindeki cross chainde kalan 371 milyon UST’yi yakmak ve ağı yönetim saldırılarına karşı korumak için 240 milyon LUNA’nın stake edilmesi önerileri de var.

İlgili – Terra (LUNA)ya bir darbe de Binance borsasından! 

Terraform Labs, UST yakma ve LUNA stake’i artırıyor

terra

Terra, bir tweet üzerinden LUNA ve UST’yi kurtarma planlarını açıkladı. Bu planlar arasında en dikkat çekeni yukarıda bahsettiğimiz 3 öneri. Buna ek olarak LUNA kurucusu Do Kwon, 1164 önerisi ile taban havuz büyüklüğünü artırmayı ve UST yakmayı önerdi. Bu öneri şimdiye kadar 450 milyon oy aldı ve çoğu kabul oyu.

Terraform Labs artık bu planları yürürlüğe koydu. UST’nin değerini geri kazanmak için topluluk havuzundaki 1 milyar UST’nin yakılması amaçlanıyor. Tabii buna ek olarak Agora önerisi çerçevesinde de Ethereum üzerindeki cross chainde kalan 371 milyon UST’nin de yakılması planlanıyor.

Diğer yandan 240 milyon LUNA’nın stake yapılmasının da Terra’nın ekonomisini güçlendireceği ve yönetim saldırılarını önleyeceği düşünülüyor.

Şunu da belirtmek gerekiyor ki bu yapılan planlar ve kurtarma çalışmaları henüz LUNA fiyatına yansımadı. Yüzde 99 değer kaybeden LUNA fiyatı 0.02 doların da altında.

İlgili – Terra LUNA coin nedir?

SEC, Terra soruşturması hazırlığında mı?

ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, Terra’nın stabil coini UST’nin getirdiği riskler konusunda şirketi eleştirdi. Ayrıca piyasada ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile ilgili bir söylenti de var. Bu söylentilere göre SEC artık UST konusunda soruşturma başlattı.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: