Loading...
btc
BTC
-1.3%
Bitcoin
62.599,78 USDT
eth
ETH
-1.75%
Ethereum
3.047,66 USDT
bch
BCH
-5.68%
Bitcoin Cash
479,43 USDT
xrp
XRP
-2.15%
Ripple
0,49 USDT
ltc
LTC
-0.11%
Litecoin
78,00 USDT
bnb
BNB
-2.51%
Binance Coin
538,84 USDT
sol
SOL
-3.73%
Solana
133,36 USDT
avax
AVAX
-1.75%
Avalanche
34,54 USDT
ada
ADA
-0.16%
Cardano
0,46 USDT
dot
DOT
-1.22%
Poladot
6,63 USDT
doge
DOGE
-5%
Doge Coin
0,15 USDT
shib
SHIB
-2.24%
Shiba Inu
0,00 USDT

Terra’nın LUNA ve UST’yi kurtarma planı işe yarar mı?

Terra (LUNA), haber, gündem ve son gelişmeler
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Terra ağı ve onun coinleri LUNA ve stabil coin UST, şimdiye kadar benzeri görülmemiş bir çöküş yaşıyor. Terra, bu coinleri kurtarmak için acil planlar açıkladı. Kullanıcılar ise bu planların işe yarayıp yaramayacağını merak ediyor.


Terra’nın LUNA ve UST’yi kurtarma planı işe yarar mı?

Terraform Labs, bugün yaptığı açıklamada, LUNA ve stabil coin UST’yi kurtarmak için üç yeni plan önerdiklerini bildirdi. Bu kurtarma planlarından biri topluluk havuzundaki tüm UST’leri yakma önerisi. Buna ek olarak Ethereum üzerindeki cross chainde kalan 371 milyon UST’yi yakmak ve ağı yönetim saldırılarına karşı korumak için 240 milyon LUNA’nın stake edilmesi önerileri de var.

İlgili – Terra (LUNA)ya bir darbe de Binance borsasından! 

Terraform Labs, UST yakma ve LUNA stake’i artırıyor

terra

Terra, bir tweet üzerinden LUNA ve UST’yi kurtarma planlarını açıkladı. Bu planlar arasında en dikkat çekeni yukarıda bahsettiğimiz 3 öneri. Buna ek olarak LUNA kurucusu Do Kwon, 1164 önerisi ile taban havuz büyüklüğünü artırmayı ve UST yakmayı önerdi. Bu öneri şimdiye kadar 450 milyon oy aldı ve çoğu kabul oyu.

Terraform Labs artık bu planları yürürlüğe koydu. UST’nin değerini geri kazanmak için topluluk havuzundaki 1 milyar UST’nin yakılması amaçlanıyor. Tabii buna ek olarak Agora önerisi çerçevesinde de Ethereum üzerindeki cross chainde kalan 371 milyon UST’nin de yakılması planlanıyor.

Diğer yandan 240 milyon LUNA’nın stake yapılmasının da Terra’nın ekonomisini güçlendireceği ve yönetim saldırılarını önleyeceği düşünülüyor.

Şunu da belirtmek gerekiyor ki bu yapılan planlar ve kurtarma çalışmaları henüz LUNA fiyatına yansımadı. Yüzde 99 değer kaybeden LUNA fiyatı 0.02 doların da altında.

İlgili – Terra LUNA coin nedir?

SEC, Terra soruşturması hazırlığında mı?

ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, Terra’nın stabil coini UST’nin getirdiği riskler konusunda şirketi eleştirdi. Ayrıca piyasada ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile ilgili bir söylenti de var. Bu söylentilere göre SEC artık UST konusunda soruşturma başlattı.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.