1. Anasayfa
  2. Koin HaberleriBitcoin Haberleri
  3. Uzmanlardan kripto paraların %90 için endişe verici öngörü

Uzmanlardan kripto paraların %90 için endişe verici öngörü

Uzmanlardan kripto paraların %90 için endişe verici öngörü
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto para piyasası büyük bir çöküş yaşıyor. Bu çöküşün içinde %99 değer kaydeden LUNA coin de var. Ancak uzmanlar, bu sürecin sonunda kripto paraların %90’ının yok olabileceğini belirtiyor. Kriptonun durumu ise Lehman Brothers çöküşüne benzetiliyor.


Uzmanlardan kripto paraların %90 için endişe verici öngörü

Kripto para piyasası tam bir kıyım yaşıyor. En büyük 20 coin son 24 saatte yüzde 35’den fazla düştü. Küçük coinlerde ise daha keskin düşüşler var. Buradaki durum daha vahim.

Kripto para piyasası toplam değeri ise son 24 saatte yüzde 16 düşerek 1.2 trilyon dolar seviyesinin altına geriledi. 2021 yılı sonundaki 3.2 trilyon dolar seviyesinde kaydettiği zirveden ise yüzde 65 oranında kayıp yaşadı.

En büyük kripto para Bitcoin de yüzde 13 düşerek 26,500 dolar seviyesini test etti. Lider altcoin Ethereum ise yüzde 28 değer kaybederek 1,750 dolar seviyesinin altını gördü. Tabii bu yazı hazırlanırken çok ufak toparlanma girişimleri de olduğunu söyleyelim.

BNB, XRP, Cardano, Solana, Polkadot ve Avalanche ise gün içinde yüzde 35 düştü. Dogecoin ve Shiba Inu gibi meme tokenler ise yüzde 40’a ulaşan düşüşler yaşadı.

İlgili – Bitcoin ve kripto için korkutan “buz çağı” tahmini

Kriptodaki çöküşün arkasındaki başlıca sebepler

https://koinmedya.com/wp-content/uploads/2018/05/CBP_Rescues_Man_After_He_Crashed_His_Plane_into_Lake_Michigan_19265151974-e1526029058908-1.jpg

Piyasa uzmanları kripto paralardaki bu ayı durumu ve düşüşlerin arkasındaki başlıca sebepleri şöyle sıralıyorlar: Yükselen faiz oranları, enflasyon endişeleri ve jeopolitik krizler.

WazirX kurucu ortağı ve CEO’su Nischal Shetty, kripto para piyasasındaki düşüşün global ölçekli olduğunu vurguluyor.

Piyasa katılımcıları ise kriptoyu etkileyen başka bir faktörün ise kripto paraların global finansal piyasalarla olan bağı olduğunu ve ikisinin korelasyon içinde hareket ettiğini belirtiyor.

İlgili – Bitcoin fiyatında 30k’nın kırılmasıyla tehlike sinyali: Güncel BTC teknik analizi

Kripto paraların %90’ı tamamen yok olabilir

Haftalık bazda ise Terra fiyatı yüzde 99 değer kaybetti. En çok değer kaybeden coinler arasında ise Stepn, Apecoin, THORChain ve The Graph var ve bunlarda yüzde 70’e yaklaşan düşüşler görünüyor.

IBC Capital kurucusu Hitesh Malviya ise Terra (LUNA) fiyatındaki çöküşü “Lehman Brothers” bankasının iflasına benzetiyor. Malviya, piyasa ile ilgili ise şu yorumu dile getiriyor:

“Kripto para piyasasından uzun vadeli pozitif fiyat büyümesine geçiş için altı ay gerekebilir. O zamana kadar ise likidite ve hacim krizinden dolayı kripto paraların %90’ından fazlası ölecek.”

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.