Loading...
btc
BTC
1.69%
Bitcoin
58.868,96 USDT
eth
ETH
0.79%
Ethereum
3.158,58 USDT
bch
BCH
1.43%
Bitcoin Cash
373,96 USDT
xrp
XRP
13.6%
Ripple
0,54 USDT
ltc
LTC
1.51%
Litecoin
70,30 USDT
bnb
BNB
-0.3%
Binance Coin
532,19 USDT
sol
SOL
0.65%
Solana
140,37 USDT
avax
AVAX
1.1%
Avalanche
26,25 USDT
ada
ADA
4.98%
Cardano
0,44 USDT
dot
DOT
2.92%
Poladot
6,28 USDT
doge
DOGE
2.75%
Doge Coin
0,11 USDT
shib
SHIB
5.12%
Shiba Inu
0,00 USDT
  1. Haberler
  2. Güncel Haber
  3. SEC’ten kripto para yatırımcılarına uyarı!

SEC’ten kripto para yatırımcılarına uyarı!

SEC Başkanının tehdit ettiği kripto paralar risk mi fırsat mı?
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

SEC Başkanı Gary Gensler, yatırımcıları kripto para borsalarına karşı uyardı.

SEC’ten kripto para yatırımcılarına uyarı!

ABD, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Başkanı Gary Gensler son yaptığı açıklamada, kripto para piyasası ve blockchain endüstrisi yatırımcılarına bir uyarıda bulundu.

Gensler bazı merkezi kripto para borsalarının kullanıcılarının zararına olacak hareketlerde bulunduğunu söyledi.

Gensler ayrıca, şu anda piyasada dolaşımda bulunan kripto paralardan pek çoğunun SEC gerekliliklerini yerine getirmeyerek kayıt dışı olduğunu vurguladı.

Bilindiği gibi SEC Başkanı Gensler daha önce de benzer açıklamalarda bulunmuş ve şeffaflığın kullanıcıların yararına olacağını ifade etmişti. Gensler yatırımcıları, Bitcoin ya da Altcoin alımlarında daha güvenli yolları tercih etmeleri yönünde de uyarılarda bulunmuştu.

Son olarak Bloomberg’e verdiği mülakatta konuşan Gensler, pek çok kripto para borsasının kullanıcıları koruyacak güvenlik önlemlerini alma konusunda yetersiz olduğunu ifade etti.

Kripto pek çok zorlukla karşı karşıya. Platformlar kullanıcılarından önce işlem açıyorlar. Aslında, borsalar kullanıcılarına karşı işlem açıyorlar. Çünkü borsalar, aynı zamanda kullanıcıları aleyhine piyasa yapan piyasa yapıcıları konumundalar.

SEC'ten kripto para yatırımcılarına uyarı!

Gensler, piyasada bulunan dijital yatırım araçlarının da SEC’e kayıt olarak, düzenli bir şekilde yatırımcıya sunulması gerektiğini düşünüyor.

Stablecoinler hakkında da konuşan Gensler, Tether, USD Coin ve Binance USD’nin yükümlülüklerini yerine getirmediğini ifade ediyor.

Bence üç büyüklerin [USDT, USDC ve BUSD] borsalar tarafından çıkarılarak trade işlemleri için kullanılması ve AML ve KYC sistemlerini ihlal etmeleri hiç de tesadüf değil.

SEC Başkanının bu sözleri üzerine Binance yayınladığı bir blog post ile stablecoinlerinin “katı kuralları takip ettiğini ve topluluk içerisinde şeffaf bir işleyiş içerisinde” olduğunu söyledi.

 

Canlı BTC fiyatı: [mcrypto coin=”BTC” currency=”USD”]

İlgili : Bitcoin teknik analizi, grafik ve yorumlar

İlgili: Bitcoin güncel fiyat tahmini, BTC geleceği yorum ve analiz.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.