1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. SEC’ten kripto para yatırımcılarına uyarı!

SEC’ten kripto para yatırımcılarına uyarı!

SEC’ten kripto para yatırımcılarına uyarı!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

SEC Başkanı Gary Gensler, yatırımcıları kripto para borsalarına karşı uyardı.

SEC’ten kripto para yatırımcılarına uyarı!

ABD, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Başkanı Gary Gensler son yaptığı açıklamada, kripto para piyasası ve blockchain endüstrisi yatırımcılarına bir uyarıda bulundu.

Gensler bazı merkezi kripto para borsalarının kullanıcılarının zararına olacak hareketlerde bulunduğunu söyledi.

Gensler ayrıca, şu anda piyasada dolaşımda bulunan kripto paralardan pek çoğunun SEC gerekliliklerini yerine getirmeyerek kayıt dışı olduğunu vurguladı.

Bilindiği gibi SEC Başkanı Gensler daha önce de benzer açıklamalarda bulunmuş ve şeffaflığın kullanıcıların yararına olacağını ifade etmişti. Gensler yatırımcıları, Bitcoin ya da Altcoin alımlarında daha güvenli yolları tercih etmeleri yönünde de uyarılarda bulunmuştu.

Son olarak Bloomberg’e verdiği mülakatta konuşan Gensler, pek çok kripto para borsasının kullanıcıları koruyacak güvenlik önlemlerini alma konusunda yetersiz olduğunu ifade etti.

Kripto pek çok zorlukla karşı karşıya. Platformlar kullanıcılarından önce işlem açıyorlar. Aslında, borsalar kullanıcılarına karşı işlem açıyorlar. Çünkü borsalar, aynı zamanda kullanıcıları aleyhine piyasa yapan piyasa yapıcıları konumundalar.

SEC'ten kripto para yatırımcılarına uyarı!

Gensler, piyasada bulunan dijital yatırım araçlarının da SEC’e kayıt olarak, düzenli bir şekilde yatırımcıya sunulması gerektiğini düşünüyor.

Stablecoinler hakkında da konuşan Gensler, Tether, USD Coin ve Binance USD’nin yükümlülüklerini yerine getirmediğini ifade ediyor.

Bence üç büyüklerin [USDT, USDC ve BUSD] borsalar tarafından çıkarılarak trade işlemleri için kullanılması ve AML ve KYC sistemlerini ihlal etmeleri hiç de tesadüf değil.

SEC Başkanının bu sözleri üzerine Binance yayınladığı bir blog post ile stablecoinlerinin “katı kuralları takip ettiğini ve topluluk içerisinde şeffaf bir işleyiş içerisinde” olduğunu söyledi.

 

Canlı BTC fiyatı: $ 23,009.16

İlgili : Bitcoin teknik analizi, grafik ve yorumlar

İlgili: Bitcoin güncel fiyat tahmini, BTC geleceği yorum ve analiz.

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: