1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Terra (LUNA)’ya bir darbe de Binance borsasından!

Terra (LUNA)’ya bir darbe de Binance borsasından!

Terra (LUNA)’ya bir darbe de Binance borsasından!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Sonunda bu da oldu! İşlem hacmi bakımından dünyanın en büyük borsası olan Binance, LUNA’yı delist etti.

Terra (LUNA) Binance borsasından çıkarıldı!

Do Kwon’un projeyi kurtarma çabalarına rağmen, Terra (LUNA) delist edildi.

Binance, LUNA’yı Vadeli İşlemler platformundan kaldırdı. USDT Marjinli Perpetual LUNA Sözleşmelerinde ise kaldıraç oranı 8x’e düşürüldü.

Dünyanın en büyük ve en popüler kripto borsası, 12 Mayıs 2022 saat 8:00 UTC’de LUNA vadeli işlemlerinin platformdan delist edildiğini duyurdu.

Binance Vadeli İşlemler platformu, Coin-Margined LUNA Perpetual sözleşmelerini otomatik olarak düzenleyecek. Bu yüzden borsa, delist etmeden önce kullanıcıların açık pozisyonlarını kapatmalarını tavsiye etti. Ve USDT-Marjinli LUNA sözleşmelerinin marj katlarını güncelledi ve maksimum kaldıracı da 8x’e düşürdü.

Terra (LUNA)'ya bir darbe de Binance borsasından!

Daha önce de borsa, algoritmik stabilcoin UST, 1 dolarlık sabit değerini kaybettikten sonra, Terraform Lab’in LUNA ve UST tokenlerinin çekilmesini geçici olarak askıya almıştı.

İlgili: LUNA’daki %80 çöküş üzerine Binance, Terra ve UST’yi engelledi

Bu arada Terra kanadında da önemli gelişmeler yaşandı. Terraform Labs CEO’su Do Kwon, LUNA ve UST’yi kurtarmak için harekete geçti. Kurtarma planını açıklayan Kwon, algoritmik stabilcoinin arzını azaltmak ve yeniden değerini 1 dolara sabitlemek için UST için toplu bir yakma işlemi önerdi.

LFG, stabil coini yeniden 1 dolara sabitleyebilmek için,  yakma işlemini hızlı bir şekilde gerçekleştirdiği için, UST fiyatı bir gecede %48.5 artış kaydetti. Token sahiplerine, konsey yaklaşık 690 milyon dolar değerinde 1 milyar UST yakmayı önerdi. Bu devasa UST yakma işlemi, stabilcoin arzının büyük bir kısmını dolaşımdan çekecek ve TerraUSD üzerindeki satış baskısını azaltacaktı.

Ancak LFG’nin bu kurtarma planı ve UST arzındaki büyük düşüş, Binance Vadeli İşlemler gibi borsalarda LUNA’nın delist edilmesini engellemeye yetmedi. Ve Luna Vakfı Koruma Konseyinin (LFG) kurtarma çabalarına rağmen, UST 0,41 dolara düştü.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.