1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Bitcoin düşüşü Tesla ve MicrosStrategy’yi vurdu, satış yaptılar mı?

Bitcoin düşüşü Tesla ve MicrosStrategy’yi vurdu, satış yaptılar mı?

Bitcoin düşüşü Tesla ve MicrosStrategy’yi vurdu, satış yaptılar mı?
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin’in mevcut seviyesi hem Tesla hem de MicroStrategy’nin alım seviyelerinin oldukça altında. İki Bitcoin balinasının hareketi merakla bekleniyor.

Bitcoin düşüşü Tesla ve MicrosStrategy’yi vurdu, satış yaptılar mı?

Bitcoin Perşembe gününün ilk saatlerinde 26,350 dolara kadar geriledi. Bu seviyeler, kurumsal Bitcoin yatırımcıları arasında öne çıkan Tesla ve Microstrategy’nin alım bölgelerinin altında.

Elon Musk’ın Tesla’sı 2021 yılı başlarında 1,5 milyar dolarlık Bitcoin yatırımı ile kripto para piyasasını yükselişe geçirmişti. Tesla daha sonra yaptığı açıklamada BTC alımlarının ortalama 31,620 dolardan gerçekleştiğini duyurdu. SEC kayıtlarına göre, Tesla yine 2021 yılının ilk çeyreğinde %10’luk BTC stoğunu likidite etti.

Musk, Kasım 2021’de BTC ATH’lerine rağmen Bitcoin satmadıklarını deklare etti. Ancak şu anda BTC Tesla alım bölgesinin altında. Tesla’nın BTC satıp satmadığı henüz netlik kazanmadı.

Bitcoin

Michael Saylor’un MicroStrategy’si de zarar eden kurumlardan biri.

Ağustos 2020’den beri BTC alan MicroStragy stoğunu 129.218 BTC’ye çıkardı. Şirketin ortalama BTC maliyeti 30.200 dolar seviyesinde.

Bitcoin’e oldukça önemli yatırım yapan MicroStrategy yalnızca BTC düşüşünden etkilenmedi; aynı zamanda şirket hisseleri de %11.5 oranında değer kaybetti. Aynı şeklide Tesla hisselerinin de %4 kadar düştüğünü söylememiz gerekir.

Önümüzdeki dönemde özellikle SEC raporları açıklandığında içerisinde bulunduğumuz kriz anında Tesla ve MicroStrategy’nin BTC satışı yapıp yapmadı netlik kazanacaktır.

 

Canlı BTC fiyatı: $ 23,009.16

İlgili : Bitcoin teknik analizi, grafik ve yorumlar

İlgili: Bitcoin güncel fiyat tahmini, BTC geleceği yorum ve analiz.

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.