okx_koinmedya
Loading...
btc
BTC
0.18%
Bitcoin
68.523,03 USDT
eth
ETH
0.18%
Ethereum
3.851,76 USDT
bch
BCH
0.14%
Bitcoin Cash
471,04 USDT
xrp
XRP
-0.28%
Ripple
0,53 USDT
ltc
LTC
-0.03%
Litecoin
83,41 USDT
bnb
BNB
0.15%
Binance Coin
602,59 USDT
sol
SOL
0.03%
Solana
168,73 USDT
avax
AVAX
-0.15%
Avalanche
36,96 USDT
ada
ADA
0.31%
Cardano
0,46 USDT
dot
DOT
-0.19%
Poladot
7,36 USDT
doge
DOGE
1.3%
Doge Coin
0,17 USDT
shib
SHIB
3.88%
Shiba Inu
0,00 USDT

LUNA’daki %80 çöküş üzerine Binance, Terra ve UST’yi engelledi

Bitcoin'deki son çöküşün 3 çılgın açıklaması
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Terra ve LUNA ekosisteminde aşırı şiddetli fiyat hareketleri, kripto parayı olumsuz etkiliyor. Bu gelişme üzerinde Binance de önlem olarak LUNA coin ve UST çekimlerini askıya aldı. Olayın ayrıntılarına bakalım.


LUNA’daki %60 çöküş üzerine Binance, Terra ve UST’yi engelledi

Global kripto para borsası Binance, Terra (LUNA) konusunda yaşanan son gelişmeler üzerine Terra’nın LUNA coin ve onun kardeş tokeni UST çekimlerini askıya aldığını duyurdu. Şirket, LUNA ve UST’deki aşırı volatiliteli olaylardan sonra bu adımı atmak zorunda kaldı. Algoritmik bir stabil coin olan UST’nin fiyatı 1 dolar seviyesinde sabit olması gerekiyordu. Ancak son birkaç günde Binance’te 0.62 dolar gibi çok düşük bir seviyeye kadar büyük bir kayıp yaşadı.

İlgili – Güncel Terra – LUNA coin fiyat tahmini, geleceği ve beklentisi 2022- 2025

Binance, LUNA ve UST çekimlerini askıya aldı

Binance, Salı günü sabah saatlerinde yaklaşık 6 saatliğine UST ve LUNA çekimlerini durdurduğunu açıkladı. Bunun başlıca sebebi olarak ise çok sayıda beklemede olan çekme işlemi olması ve bunların da ağda yavaşlama ve tıkanmaya yol açması gösterildi.

Binance, bu iki token için para çekme işlemlerinin yeniden devreye sokulacağını da belirtiyor. Ancak bunun için bekleyen para çekme işlemleri ve hacminin düzene sokulması ve istikrara kavuşması gerekiyor.

Binance’in UST çekimlerini askıya alması piyasada ilgili token fiyatında yaşanan çöküşe verilen bir önlem ve tepki. UST fiyatı şu an 0.9093 dolardan işlem görüyor. Olması gereken 1 dolar seviyesinin hala çok altında.

Terra’nın iki kripto parası olan UST ve LUNA bir birine bir mekanizma ile bağlı. UST basmak için LUNA yakılıyor. UST değeri de LUNA üzerinden algoritmik yöntemlerle ayarlanıyor. Bundan dolayı UST’nin dolar değerini kaybetmesi tüm Terra ekosistemine büyük darbe vurdu.

Bakınız: Terra LUNA nedir? Stabil coin UST nasıl çalışıyor?

LUNA’daki %80 çöküş üzerine Binance, Terra ve UST’yi engelledi

LUNA fiyatındaki %80 düşüş

Bu gelişmeler üzerine LUNA fiyatı da yüzde 80’e ulaşan bir çöküş yaşadı. LUNA fiyatı hala da düşmeye devam ediyor. Dün bir miktar toparlanmaya çalışsa da bugün düşüşe kaldığı yerden devam ediyor.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.