1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Ünlü analiste göre Solana’yı Cardano’dan üstün yapan 5 özellik

Ünlü analiste göre Solana’yı Cardano’dan üstün yapan 5 özellik

Ünlü analiste göre Solana’yı Cardano’dan üstün yapan 5 özellik
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ünlü analist Ethereum rakibi olarak Solana (SOL) coini Cardano’ya göre bir adım önde görüyor.

Ünlü analiste göre Solana’yı Cardano’dan üstün yapan 5 özellik

Popüler analist hesabı InvestAnswers 436 bin Youtube takipçisine hitaben yaptığı videoda, Solana (SOL) coinin Ethereum (ETH)nin gerçek rakibi ve alternatifi olarak öne çıktığını vurguladı.

Analiste göre gerçek “Ethereum katili” Cardano (ADA) değil, ancak Solana olabilir.

Youtuber, marketcap değeri açısından Solana’nın Ethereum’un yaklaşık 1/12’si kıymetinde olmasına rağmen, “gelişmeye devam ettiği” görüşünde.

Ethereum, Cardano ve Solana

Analist Solana’nın Cardano’ya göre potansiyel üstünlüklerini şöyle sıralıyor:

Solana’nın gücü ve benim de onu seviyor olmamın en büyük nedeni, Solana’nın geniş DApps sistemine sahip olmasıdır. Katlanarak giden bir büyüme ve gelişim verileri var.

Solana, hızlı, ucuz ve ölçeklenebilir.

Solana’nın bir başka özelliği ve üstün tarafı, Rust. Rust bütün blockchainler arasında en çok kullanılan yazılım dili konumunda. Saniyede 65.000 işlem gerçekleştiriyor.

Layer-2 çözümlerine ihtiyaç duymuyor. SOL DApp’leri şu anda Cardano hatta Ethereum’dan da fazla günlük kullanıcıya sahip. Bunu ilginç yapan durum ise Ethereum’un 3.000 DApp’ına karşılık Solana’nın 750 DApp’ıyla bunu gerçekleştiriyor olması.

Öte yandan, InvestAnswers Solana ağında yaşanan kesintilerin önemli bir sorun teşkil ettiği görüşünde. Bilindiği gibi Solana, son olarak Nisan sonunda, bir konensus sorunu nedeniyle ağ kesintisi yaşamıştı. Solana daha önce de geçtiğimiz yılın Eylül ve Aralık, 2022 yılının da Ocak ayında yine benzer sorunlarla karşılaşmış ve hizmet veremez hala gelmişti.

Solana yerel tokeni SOL coin yazı anında, günlük %1,92 kayıpla 67,52 dolardan işlem görüyor. Marketcap sıralamasında 7. sırada bulunan SOL coinin son 7 günlük kaybı da %21.18’i bulmuş durumda.

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=Qj7k5SAcwrM&t=1s

 

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: